Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fuji Finepix S5800ast szeretne...

Fuji Finepix S5800ast szeretnek venni. Mik róla a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Esetleges minusz pontok?
2008. aug. 26. 13:43
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia, én májusban vettem meg, nem volt még digitális gépem, de szerintem minden igényt kielégítő masina azoknak, akik nem szeretnének tükörreflexeset venni (azok kb 100 000 -nél kezdődnek), de szeretnének egy jó kis bridge gépet. Ez azt jelenti, hogy van rajta manuálisan beállítható fókusz, rekesz, 10 megapixel, 8szoros optikai zoom, ami nagyon jó, szép képeket lehet vele készíteni, és minden körülmények között kiszolgál, ha hobbifotós vagy.

Én már jó párszor odakoppintottam valahova (elég elővigyázatlan vagyok:) de nem lett baja, nem mozdult el benne semmi. Kiváló éjszakai képeket készít, viszont ahhoz nem árt, ha van egy állványod is. Van benne vagy 12 témaautomatika is (vízpart, hó, party, stb) Egy két gigás memóriakártya van benne (nem tartozék!), bőven elég kb 900 képnek. Annyi, hogy tölthető elemeket vegyél hozzá, mert a hagyományosat nagyon eszi, még az energizer-t is. Szóval nekem nagyon jók a tapasztalataim.

Igaz nem vagyok profi fotós, de nagyon meg vagyok elégedve vele, és nem bántam meg, hogy ezt vettem, és nem egy 12ezres kókány vackot. Remélem segítségedre tudtam lenni :) üdv

_S_

2008. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van minusz pont bőven. nézz körül az extrem digitalnak a s5800 adatlapján a vélemények közt... nekünk egy s5600as van, használtam már az 5700st is és szerintem nem lett jobb, sőtt roszabb. Szerintem ha tudsz szerezni egy használt s5600ast, akkor azt vedd meg, de a legjobb akkor az s5500... képminőség terén az 5500 volt a legjobb. egy profi fotós azt mondta, hogy az 5600 még jó, de a 5700 már nem... ha megveszed a 5800ast, akkor használt 5-6 megapixelben és akkor talán jó lesz a minőség, mivel minnél nagyobb a felbontás, annál több a képzaj.
2008. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
es ha nem ezt, akkor mit ajanltok? 35-45ezer ft korul, bridge gep. az optikai zoom es a kepstabilizator fontos. koszi :)
2008. aug. 27. 19:26
 4/6 A kérdező kommentje:
esetleg a Canon PowerShot SX 100 iS jobb?
2008. aug. 27. 19:45
 5/6 anonim válasza:
100%

A fuji gépek jók. Egy hibájuk van, hogy a fuji mérnökei nagyon belemélyedtek a megapixel-háboruba. Évek óta rengeteg modelhez ezt az 1/2,5"CCD lapkát használták, és csak divatból a megapixelek számát emelték. Tehát ez kb 4-5 megapixeles lapka, ennek értelmében az s5800 8 megapixelt már csak nagyítva képes előállítani, mégpedig úgy, hogy az érzékelő által elérhető legnagyobb felbontást fogja 8 megapixelre nagyítani. Asszem ezt nevezik a fujinál interpolált felbontásnak. Na most nézzük a dolog matematikai részét, és számoljunk...

Ha a szenzorunk maximális felbontása 4mpx, akkor ebből állítja elő a nyolc(!) mpx-es képet, tehát semmi mást nem csinál, csak duplájára növeli. Mindamellett a kép semmivel sem lesz részletgazdagabb, vagy jobb, és épp ezért tűnik "zajosnak", mert nagyított... Ugyanez volt a szitu az s7000-rel. 6mpx-ig bírta a szenzor úgyahogy, és még azt is képes volt széthúzni 12mpx-re.

És mivelhogy minden gyártó ezt csinálja (mert megapixel-háború van még mindig),ebből a szempontból egyik gyártó sem jobb a másiknál, hisz valamennyit mind csal, max van egy belső tisztítási folyamata is, ami végett jobb...

Szerény véleményem szerint ha jó gépet akarsz, vagy megveszed ezt, és használod max 4-5 mpx-en (ami szerintem mindenre elég), vagy gyűjtessz még kis pénzt, és beszelzel egy S9600at, ami már jónéhány szempont alapján komolyabb...

2008. aug. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! nézz körül itt a használt gépek közt: [link]


szerintem nem véletlen, hogy még mindig ilyen árban fáj egy 5600as, pedig már elég régi gép. Azért jó gép, mert nagyon jó az ár/érték aránya, ami már az s5800nál nem olyan jó, mivel gyengébb minőségű képet csinál. szerintem.

2008. aug. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!