Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mélynyomó + erősítő autóba?

Mélynyomó + erősítő autóba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy gyors eldöntendő kérdésben kérném a segítségeteket! Egy ferdehátú 5 ajtós G Astrába szeretnék mélyládát + erősítőt.

Ládák:

[link]

[link]

Erősítők:

[link]

[link]

[link]

Ezek közül szerintetek melyik lenne a legjobb páros?

Válaszokat előre is köszönöm!



2015. jún. 21. 20:45
1 2 3
 21/28 dirtboy ***** válasza:
ja így már világos,nálam kicsit másként van ez,előtte meg újfajta alpine fejem volt szóval kicsit idegen ez nekem hogy a mvh-s pioknál mi hogy is van a beállításoknál.
2015. júl. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Előástam a könyvet és már tudom, hogy mi micsoda.

SUB. W CTRL: tulajdonképpen ez az aluláteresztő szűrőm, a frekvenciát 60-80 Hz környékére lövöm majd be, az egyik szám ami -24-től +6ig megy ez a kimeneti szint (?) a másik ami -12 - -24 az pedig a meredekség.

Ezeket hova érdemes tenni?

Közbe rájöttem, hogy az azért nem változott a hang ha az erősítőn tekertem mert itt már bevolt állítva egy érték.

A hpf az pedig a felül áteresztőm ezt beállítom annyira mint az aluláteresztőt, hogy ne legyen lyuk.

A sub W pedig az volt amit mondtál: be/ki és fázisfordítás.

2015. júl. 2. 18:15
 23/28 dirtboy ***** válasza:

lyuk így is úgyis lehet,ha a hangszóró úgy ahogy ott nálad van nem tud lesugározni pl 100hz alatti hangokat hallhatóak akkor hiába állítod fejen oda akkor is megmarad a lyuk.

persze csak számszerűsítve van lyuk,füllre még lehet okés.

nálam a mélyközép 3,15Khz ig van felengedve,ott 12dB vágva,a magas meg 4Khz-ig le engedve és 12dB vágva.

Még sem hallani ki semmilyen lyukat.

a vágás nem azt jelenti hogy felette/alatta teljes mértékben eltűnik a hang.

2015. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Fullre egész jól sikerült :) számokat nézve is jó. Meg annyi kérdésem volna, hogy szerinted a fejegsegen vagjam a melynek valót vagy az erositon. Mert most a fejen van.
2015. júl. 2. 18:47
 25/28 dirtboy ***** válasza:
én mindet fejről vágok de ki próbálhatod mind kettő hogy hallasz e különbséget.
2015. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Marad a fej. Összességében szerintem jól szól, úgy h megvagyok vele elégedve.
2015. júl. 2. 20:10
 27/28 dirtboy ***** válasza:

akkor jó,mondtam hogy nem lesz az rossz páros.


ha meg előre egy darab normális komponens szettet vennél meg egy jó kis erősítőt akkor meg még elégedettebb lennél.

egyszer ülj be egy SQ autóba,utána biztos vagyok benne hogy nem szeretnél sok hangszórós rendszert.

2015. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Most egyenlőre marad így, mert azért nem akarom az életemet is rákölteni max majd egyszer valamikor :)
2015. júl. 2. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!