Az Lcd vagy a Led tévék bocsátanak ki kevesebb elektroszmogot?

Figyelt kérdés

2016. jún. 7. 18:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A led. Bár megegyezik a működési elvük. Szerintem az LCD is minimális szmogot bocsájt ki.
2016. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 vatafak ***** válasza:
mivel elég komoly ups-ről védem már régóta a tv rendszeremet ezért biztos h a led rendszer töredékét fogyasztja az lcd verziónak. ergo nyilván sokkal kevesebb az elektromos 'sugárzása'. számokban kifejezve a 96-os lcd dupláját ette a 140es led-nek. bár , ha egyáltalán létezik és tényleg káros, nem a tv-től kellene félned. egy mobil amit a fejedhez tartasz sokkal károsabb lehet, hiszen aktív elektromágneses hullámokat bocsájt ki magából, atv csak egy megjelenítő eszköz...jó igen a smart az wifin kommunikál, de nem szorítod a búrádhoz...
2016. jún. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Szirty ***** válasza:
Az energiafelvétele ebből a szempontból egyáltalán nem mérvadó ha nem ismerjük mennyi hőt termel.
2016. jún. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A CCFL+LCD több elektroszmogot bocsát ki, mert a CCFL fénycső működéséhez magasabb feszültségre van szükség és gázkisüléssel működik aminek már önmagában is jelentősen nagyobb az elektrosztatikus sugárzása mint a LED-nek, ahol csak 3V körüli nyitófeszültség körül kell darabonként számolni.


A magasabb feszültség gázkisülési csőben jelentős elektrosztatikus sugárzást jelent. Egy nagyfrekvenciás megtápláláss esetén kimondottan elektresztatikus sugárzóként, adóként működik.


Ezzel szemben a LED egyenárammal táplálva legfeljebb egy nagyon közelről mérhető jelentéktelen mágneses teret hoz létre a vezetékek, alkatrészek mellett, ami már néhány cm távolságból sem mérhető értékű.

2016. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Szirty ***** válasza:

Ezzel szemben a LED-eknek éppen a kis üzemi feszültség miatt jelentős áramra van szüksége (a CCFL cső áramának sokszorosára).

A nagyobb áram meg nagyságrendekkel nagyobb elektromágneses teret gerjeszt a készülék körül.

Hol az igazság?


(Margóra: A mikrózott vízzel locsolt mag ugyanúgy kihajt mint a csapvízzel locsolt...)


Az "elektrosztatikus sugárzás" kifejezést nem nagyon tudom hova tenni. Leírnád mire gondoltál?

2016. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A tértöltés, az elektrosztatikus vagy a mágneses, sőt az elektromágneses de a föld pólusainak a mágnesessége is állandó erőteret hoz létre, egy egyensúlyi állapotot közel és négyzetesen csökkenve a forrástól ahogy távolodunk, ha a forrás helyi jellegű. Ez a jelenség a környezetünkben mindenhol megtalálható, ha csak a hatalmas feszültségekre feltöltődött pára tömegeket (felhőket) nézzük az égen a fejünk fölött, ahol gigantikus elektrosztatikus töltés hoz létre erőteret a földdel kapcsolatban álló emberhez képest és más töltésen lévő felhőkhöz képest szintén. Ez is egy fajta elektroszmog, mert a felhőkben köztudottan elektromos töltés halmozódás történik.


Ebből egészen addig semmit nem veszünk észre, amíg meg nem változik a töltöttsége bizonyos sebességgel, pl. a töltöttség villám formájú kisülése révén. De információt is csak a változása hordozhat. Különben csak egy statikus állandósult állapotot tudunk kimutatni, mint pl a föld mágnesességét az iránytű segítségével, vagy a levegő ionizáltságának az állapotát és polarizációját érzékeny, nagy impedanciás térvezérléses FET félvezetős műszerekkel.


Amúgy az elektroszmog statikus formájában mindenhol jelen van körülöttünk ősidőktől fogva, ezért nem is értem miért kell annyira felfújni az egészet, hiszen energiát csak a rendszeres ill. folyamatos változásakor közöl a környezetével.


Szerintem ezt az egészet túlságosan felfújják néhányan, amikor az emberek annyira elbagatellizálnak olyan, az említett elektroszmoghoz képest valóban jelentős mértékű elektromos teljesítményt amit közvetlenül a fejük közelébe emelve a koponyánk mellé szorítva használunk, miközben abból fél Wattól 5 Wattig is lesugárzódhat teljesítmény, aminek egy része legnagyobb részt közvetlenül a fejünk külső szöveteiben alakul át hőenergiává és egy kisebb része mélyebbre is juthat, miközben kötetlenül cseverészünk órákon keresztül a mobil telefonunkkal.

Erre sokan nem is a gondolnak!


Sőt amikor a nap süti a testünket, akkor is hatalmas teljesítményű egészen széles spektrumú vegyes "elektroszmog"-szerű sugárzás éri a testünket, amiből az infra sugárzást érezzük is közvetlenül hő formájában, majd később a rövidebb hullámhosszak sugárzásának a hatására kivörösödik a bőrünk, "leégünk a napon". Sokan biztos nem gondolnak arra, hogy ez is hasonló elektrtromágneses hullámok sokasága, sugárzása mint az elektroszmog, csak egy jóval inkább károssá válható formában.


Sőt ott van az MR vagy MRI készülék, amiben olyan hatalmas elektroszmogot hozunk létre szándékosan, aminek a hatására az élő sejtek mérhető válasz reakciót sugároznak vissza! ..amit végül képalkotásra használnak fel. Na ezek az igazi elektroszmog források, a mobiltelefon, a mágneses teret használó diagnosztikai berendezések, stb.stb..!


Sokan a mobil telefon átjátszó állomásoktól félnek, miközben a saját beszélgetésükre használt telefont oda szorítják a fejükhöz, ami néhány milliméter távolságból már tényleg nagyon komoly teljesítményű elektroszmog terhelésnek teszi ki az egyik legkényesebb testrészünket, a koponyánkban megbúvó agyunkat, amivel ezt a paradoxont fel sem próbáljuk fogni, hogy most akkor mitől is kellene félnünk és akkor miért szorítjuk a fejünkhöz...??? Kell-e tőle félni egyáltalán?

...és akkor miért félünk a több tíz méterre lévő átjátszó antennáktól, amikor annak a teljesítménye még irányítottság esetén se lesz közel olyan mértékű, mint ha valakivel mobil telefonálnánk.


Nem azt mondom, hogy ez bármekkora valós veszélyt hordoz-e vagy sem, de ha okozna, akkor már nagyon sok embernél jelentkezett volna a hatására valamilyen elváltozás v. károsodás formájában, amit ilyen nagy számú esetben már összefüggésbe hoztak volna a valóban komoly mértékű elektroszmoggal, ami közvetlenül a fejünkben nyelődik el, amióta tömegek használják ezt a készüléket.


---

közben itt vissza térve bele mentem egy mélyebb fejtegetésbe és a korábban leírt dolgok meg folyamatában nem illenek már a végére, de megoldom.


...szóval az elején a felhők elektroszmog

-szerű töltésénél tartottunk, pl a villámláskor mi történik és innen folytatom...


A gigantikus elektrosztatikus energia gyors változására leváló és térben távolra tovaterjedő elektrosztatikus és elektromágneses térhullám indul el, ami hatalmas távolságokra képes tovaterjedni. Ez az elektroszmog aminek a földön minden ember ki volt téve ősidőktől fogva.


---

...Most térjünk rá a kérdésben feltett

CCFL(fénycső)+LCD vagy a LED(fényforrás)+LCD képernyő kombinációkra...


A váltóáramú, nagyfrekvenciás megtáplálású, kicsi áramú fénycsőnél jelentősen nagyobb az energia távolra sugárzása, mert energiát a váltakozó mágneses és elektrosztatikus tér tud közölni.


Az egyenáramon működő LED világításnál létrejövő mágneses tér viszont már néhány centiméterről se nagyon mérhető és a távolság növekedésével négyzetesen arányban csökken. Nincs távolba hatása, mert nem váltakozó mágneses teret hoz létre a működése közben, vagyis azonosnak tekinthető egy mágnes darabbal, amit nem mozgatunk. Nincs jelentős távolba hatása és nem közöl energiát a környezetével, vagyis nem bocsájt ki elektroszmogot ami szerintem egyértelműen energia közléssel, valamilyen mértékű energia átadással kell járjon. Vagyis egy konstans, állandó változatlan értéken lévő mágneses vagy elektrosztatikus tér nem jelent elektroszmogot mert nem közöl semmilyen formában munkát végezni képes energiát a környezetével.


Ahhoz nyitott rezgőkörre és váltakozó áramú megtáplálásra lenne szükség, hogy a hatás létrejöhessen, ahol le tudnak válni a nagyobb távolságokra is eljutni képes elektrosztatikus és váltakozó mágneses térhullámok, tértöltés váltakozások, aminek a haladási sebességből adódóan hullámhossza van. Ez közismert dolog, de biztos van aki nem ismeri. Ez leginkább egy legalább részben nyitott rezgőkörről tud leválni váltakozó periódusú megtáplálásnál. Ezt nevezik antennának vagy nem kívánatos zavarforrásnak, zavar sugárzónak. :)


Egy fénycsőben létrejövő nagyfrekvenciás megtáplálás hatására már egészen nagy távolba hatás jöhet létre a ledes megtáplálású fényforrás csak centiméterekről mérhető "elektroszmog" sugárzásához képest, mert a LED egtyenáramú megtáplálása semmiben nem tér el pl. egy állandómágnes erővonalaitól vagy a földmágnesességtől, ami mindenhol ér minket bármiféle elektronikus készülék és mesterséges energia nélkül is és érte az ősembert is ugyanúgy, mint a felhők "isteni kezében tartott" elektromos töltésekkel rendelkező gomolyaiban gyülekezett fölöttük arra várva, hogy melyik ösünkben tegyen kárt az elektroszmog eme ősi formája egy kisülés formájában. Vagyis kit sújtson agyon a villám!


Ott a felhőkből is jelen volt egy statikus elektroszmog, amit csak akkor tapasztaltak meg az őseink, amikor éppen jókora villanások és csattanások közepette kiegyenlítődött, de akkor is jelen volt már.


Ezt most jól kibeszéltük. :8:8)

2016. jún. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szirty ***** válasza:

"Az egyenáramon működő LED világításnál létrejövő mágneses tér viszont már néhány centiméterről se nagyon mérhető és a távolság növekedésével négyzetesen arányban csökken. Nincs távolba hatása, mert nem váltakozó mágneses teret hoz létre a működése közben"


A LED háttérvilágítás PWM teljesítmény szabályzással működik, nem statikus egyenárammal!

Ez a kitöltési tényezőt a fényerőszükségletnek megfelelően változtató négyszögjelet jelent.

Bár ennek a PWM-nek az alap frekvenciája nem magas (néhányszor 100Hz) de négyszögjel lévén komoly felharmonikus tartalommal bír.


Ráadásul a monitor kapcsoló üzemű tápegysége akár LED-es akár CCFL csöves valószínűleg sokkal jobban szór mint az előbbi kettő.

Így továbbra sem látom értelmét olyan különbség tételére, hogy a LED-es kevesebb "elektroszmogot" termel-e vagy sem.

2016. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez igaz, viszont a monitort senki nem szorítja használat közben a fejéhez, vagy a füléhez, és a monitor közel sem sugároz a környezetébe akkora teljesítményt, mint egy direkt erre a lesugárzás céljára készített kommunikációs eszköz, a mobil telefon.


Vagyis aki mobil telefont használ annak bármilyen monitor elektroszmog sugárzása már csak "távolról a szél által oda fújt a desszert illata", annyira kevés és jelentéktelen egy mobil kommunikációs eszköz elektroszmog sugárzásához képest! :)

2016. jún. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szirty ***** válasza:

"Ez igaz, viszont a monitort senki nem szorítja használat közben a fejéhez"


Nem. De amit írtam az a LED LCD vs CCFL LCD-re vonatkozott.

2016. jún. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Viszont addig komolytalan ilyesmivel foglakozni, amíg az emberek a több ezerszeresét szorítják a fejük mellé tudatosan bekapcsolva, éppen azzal a céllal, hogy jókora teljesítményt sugározzanak le a környezetükbe elektroszmog formájában.
2016. jún. 11. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!