Takacs Lorand Robert kérdése:

A Pc-m mostanában nagyon lasúlett ujra tettem az op rendszert, Vincseszteröl töröltem mindent, optimalizáltam, virusirtot is többször futtatam de nem igazán segitet egyik sem használt. mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2016. szept. 1. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Nehogy leird milyen processzor, alaplap, memoria van benne.

Amugy lehet defektes a HDD (wincseszter) is, ha bad szektoros akkor lehet lassitja az operacios rendszert.

2016. szept. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hw paraméterek nélkül k nehéz válaszolni az ilyen kérdésekre.
2016. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lorand: iszonyú hibásan írsz. Ügyelhetnél erre is...

Amiket itt felsoroltál az mind csak látszat tevékenység. Pl a sima törlés az nem is törlés, inkább csak a kosz betakarása. Az, hogy optimalizáltál, azt nem is tudom hova tenni. A vírusirtók java része maga is vírus. V alójában ezzel még senki sem talált vírust. Most akkor mit is csináltál, mivel?

2016. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha régi a háttértárad lehetséges, hogy hibás. Attól lassulhat a gép. A memória is lehet hibás. Memóriatesztet kéne futtatni. Ha bármelyik alkatrészed régi, az is okozhatja a lassulást.


De az is lehet, hogy mégsem törölted teljesen az a HDD-t, ez nem derül ki abból amit írtál. Formáztad, vagy hogy érted? Újratelepítésnél a particionálós résznél kell törölni minden partíciót és formázni. Ha ezt kihagytad, akkor nem oldottál meg semmit az újratelepítéssel.


A vírusirtókról meg annyit, hogy nem mindegy, hogy milyet használsz. Kaspersky, ESET smart security (v nod32) ezek egész jók, álltalában az ismertek (és nem ingyenesek) jók. Pl a MacAffee-t én nem nagyon használnám. Nem azért, mert vírusos, hanem mert nem elég hatékony. A vírusirtó mellett én havi egyszer egy malwarebytes-ot is szoktam futtatni, sok mindent kiszűr az is.


Ha ez a lassulás hirtelen jött, akkor valószínűleg egy alkatrész tönkrement, ennyiből nehéz megállapítani, hogy melyik. Vagy pedig egy vírus nyírta ki. Ha lassan, fokozatosan hibásodott meg, akkor valószínűleg régiek az alkatrészek. Így látatlanban és ennyi infóval ennyit tudok csak mondani, remélem írtam valami hasznosat :)

2016. szept. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Processzor:

Gyártó: AuthenticAMD

Aljzat betűjele: P0

Tipusa: Central Processor

Család: AMD A-Series Processor

Verzió: AMD A4-5300 APU with Radeon HD Graphics

Processzor: AMD64 Family 21 model 16 Stepping 1

Maximális-aktuális processzor sebessége: 3400 MHZ

L2 gyorsitótár mérete: 1,00 MB

Aktiv Szálak száma: 2

Magok száma: 2

Átlághőmérséklet: 126 F


Alaplap:


Gyártó: MSI

Termék: FM2-A55M-E33(MS-7721)

Verzió: 2.0

Kártya tipusa: 0A Motherboard


BIOS:


Verzió: American Megatrends Inc.

Bios kiadási dátuma: 10/12/2013

Memóriafoglalatok száma: 2


Memoria:


Memóriafoglalat: DIMM1

Kivitel: DIMM

Öszes: 64 bits

Adatszéleség: 64 bits

Méret: 4,00 GB

Memória tipusa: DDR3

Sebesség: 1333 MHZ

Gyártó: A1_Manufacture1


Grafikus kártya:


AMD Radeon HD 7480D

GPU Chip: ATI display adapter(0*9993)

Memória Órajel: 667 MHZ

Memoria: 768,0 MB

Név: S22B150

Hőmérséklet: 90 F


Merevlemez:

WDC WD50 00AAKX-08U6AA0 SATA Disk Device

Vezérlőprogram verzioja: 19,0

Méret: 465,8 GB

Hőmérséklet: 100 F

Cilinderek: 60801

Sáv/cilinder: 255

Szektor/sáv: 63

Bájt/szektor: 512

Adathordozó Tipusa: Fixed Hard Disk

Partició száma: 2.


Enél pontosabban nem tudom leirni a gépemet.

A tőrténet igen egyszerű évente ujra teszem az OP rendszert előtte a következö parancssoral formatáltam a hardot a CMD-be szokás szerint: Disk Part,List Disk,Select Disc 0,Clean.

Ezután uja raktam az OP rendszert és észre vettem hogy leassab mind amijen ez elöt volt mindent probáltam de semmi sem hozta visza a régi sebességét.

2016. szept. 1. 21:40
 6/9 A kérdező kommentje:

A gépem minden alkatrészét legrégeb 2013 ban gyártoták és pontosan 25 honapal ezelőt vettem.

A virusirtóm: AVG ingyenes változata

optimalizálom: Wise Care 365

2016. szept. 1. 21:47
 7/9 Vortrex ***** válasza:

A két leggyakoribb lehetőség:

1.: Rossz a HDD, töltsd le a HDD Sentinel-t valahonnan, ha a merevlemez kondíciót 90% alá írja, akkor bátran megérett a cserére


2.: A Windows update bugol a háttérben, feladatkezelőben nézd meg, hogy van-e svchost.exe, ami tartósan 50% fölött eszi a cpu-t (vagy úgy, hogy nyugalmi állapotban 10%-alatt marad-e a cpu használat). Ha ez a baja, akkor Futtatás > services.msc > Windows update: letiltás. Ha ettől megjavult, majd ki kell találni, mitől nem megy normálisan.


(OFF: Ezt mind "látatlanba". )

2016. szept. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A HDD Sentinel szerint a teljesitmény és a kondició 100% kon van élettartama pedig több mind 1000 nap és feledatkezelőben sem kapom azt a bibit nem tudom mi lehet a probléma.
2016. szept. 2. 19:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az elottem levok leirtak. Alaovetoen a CPU memoria, stb nem "kopik" nem fog "lassulni". Most a hibakat ne soroljuk ide.


Bar a Windows en ugy erzem mindig lassul idovel.


Egyedul a HDD es SSD olyan, amin ha hiba keletkezik, bar tovabb mukodik de a hiba (ha olyan helyen van) lassithatja az oprendszert.


Vagy ami lehet, hogy a hatterben:

1. Beszivtal egy rosszibdulatu szoftvert

2. Telepitettel valamit ami megkavarta a Windowst

3. Kaptal egy frissitest ami neked nem jo


Probalj egy tiszta Windows telepitest. De nem ratelepitest! Hanem a rendszer particio teljes torkesevel a nullarol! Ellote mentsd ami kell meg!

2021. nov. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!