Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehet valami bajom ha megrázot...

Lehet valami bajom ha megrázott az áram?

Figyelt kérdés
Egy genius 10wos aktív hangfalnak az erősítőjén van egy kis fém léc és véletlenül hozzáértem egy pillanatra és megrázott az áram. Nem fájt és csak a kezemen éreztem bizsergést. Nem égett meg az ujjam és semmim se fáj csak egy kis fehér pötty lett rajta. Éttől lehet valami bajom vagy ez nem olyan mintha a konnektorba nyúltam volna bele nem?

2017. dec. 7. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Elméletben, a legkisebb áramütést követően is ajánlott az orvos. Általában csinálnak egy EKG-t. Ha az áramütés érintette a szívizmot, akkor a későbbiek folyamán számítani lehet ritmuszavar kialakulására is. Esetleg még vesznek vért, hogy kizárják a vesekárosodást.


Remélhetőleg nem lesz semmi gond! :)

2017. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak a kézfejem bizsergett meg de utána nem fájt fáj semmim
2017. dec. 7. 19:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig okoz azonnali tünetet. A kivizsgálás lényege, pont ennek a kizárása.


Persze nem mindenki rohan ezzel orvoshoz. Nyugi.

2017. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Tegnap előtt Szombaton megrázott az áram a bal alkaromnál félig lezsibbadt a kezem de nem volt semmi tünetem.Egy égősort húztam ki aminek a kábelje meg volt törve és a vezetek kicsit kiállt rajta mint egy szálka nagyságú. Másnap reggel húztam az ügyeletre reggel és küldtek sürgősségire EKG t megcsinálták azt mondták nem nagy áramütés volt minden rendben. Kérdésem lenne hogy mi a tapasztalat másnak is volt már ilyen ? Vérrög meg ilyesmi kialakulhat olvastam ilyet is. Ha gáz lenne vagy lett volna akkor a panaszok már kijötte volna? Egyébként tegnap óta kicsikét nehéz légzésem van lehet csak mentálisan érzem ezt meg olyan izomgyengeségem na de ugye ez lehet talán a melegedéstől mivel frontérzékeny vagyok és most jelenleg melegfront van.


szerintetek ez nem gáz ?

2019. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem ma is megrázott 230 V és még nagyon sokszor korábban, többféle áramnem is. De nem szokásom orvoshoz járni, egyébként sem.

Ilyen rövid rázásoknak nincs jelentősége szerintem.

Ezt meg nem is értem így elsőre, hogyan kerül oda olyan feszültség, hogy beleégett a bőrödbe?

Nekem TV-ben lévő komolyabb feszültségek szoktak beégni az ujjamba, tehát ami már ívet is húz.

Az áramkörnek legalább két ponton kell záródni rajtad keresztül.

Például hiába fogom meg a fázist, ha a talpam szigetelt a föld felé, semmi nem történik.

Egy kézen vagy ujjon belül is lehetséges áramütés, de akkor kell lenni belépési és kilépési pontnak.

Tehát, milyen áramkörről beszélsz pontosan?

Milyen fémléc, milyen lábbeli stb.

2019. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így akartam pontosabban:

...de akkor is kell lenni belépési és kilépési pontnak.

2019. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!