Milyen hangfalkábelt vegyek?

Figyelt kérdés
Adott egy rendszer - Marantz PM 350-es erősítő, Ditton 100-as és Wharfedale Diamond hangfalak -, amihez szeretnék venni egy minőségesebb hangfalkábelt. Milyen árkategória jöhet számításba? OFC vagy sima réz kábel? Lehet-e hallható javulás kábelből eredően egy ilyen, nem high-end rendszerben, mint az enyém?

2018. jan. 12. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg javulna a hangzás egy speckó hangkábellel, csak kérdés, hogy mennyire vagy vájtfülű, egyáltalán észrevennél-e belőle valamit. Meg megérné-e az a javulás a jelenlegi cuccod árának a sokszorosát pl...

A "hányend" az úri passzió, pénzeseknek.

2018. jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, nem gondoltam én se egy több százezer forintos Cardas vagy Wireworld Eclipse kábelbe beruházni. Csak az ésszerűség határain belül. Csak az érdekelne, hogy például az 1000-1500 ft/m-es Oelhbach, Neotech, Klotz kábelekkel ki lehetne-e hozni valami jobb hangzást, a mostani 100ft/m kábellel szemben.
2018. jan. 12. 17:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Olvastam róla anno cikkeket. Röviden: a legszuperebb kábeleknél az ellenállás 100 méteren annyi, még profi studióban is jó, mint a legsimábbakon 20 méteren. Még rövidebb kábeleknél meg pláne nincs jelentősége. Összegzés általában az volt, hogy otthoni használatra műszaki szempontból nincs különbség, de annak aki a sokmilliós high-end audiórendszere technikai tökéletességét műtárgyként éppen úgy bálványozni akarja, mint a sokmilliós svájci óráját, annak az arany szálas audió kábel vásárlását ajánlják.
2018. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ennek a kábel "bejáratásnak" van valami értelme, vagy humbuk az egész?
2018. jan. 16. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagy kamuk ezek. A New Scientist Magazine írta egy cikkben 2004-ben, hogy 20 angol fontos Black and Decker narancssárga sima hosszabító kábelt hájpoltak viccből egy olyan kiállításon, ahol 30 ezer fontos 6 méteres kábeleket is kiállítottak.


Googlizd:

New Scientists commented on the London Heathrow Hi Fi Show, saying that among the cables selling for up to £30,000 for 6 metres, they found Quad demonstrating their latest speakers to great enthusiasm. The orange cable to the speakers looked oddly familiar. When asked about it, Tony Faulkner, the recording engineer demonstrating them (who'd used the speakers as monitors while recording Saint-Saen's complete works for piano & orchestra, Gramophone's Record of the Year), said of the cables:


"Yes, they would look familiar if you have a garden. Before the show opened we went over the road to the DIY superstore and bought one of those £20 extension leads that Black & Decker sells for electric hedge-cutters. They are made from good, thick copper wire, look nice and sound good to me. The show's been running for three days and no one in the audience has noticed..." - New Scientist Magazine (from 2004

2018. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Isti1976 ***** válasza:

Nem értek egyet az előttem szóló véleményével. A hangfalkábel számít. Füllel jól hallhatóak a különbségek, DE csak akkor ha olyan a rendszered és főként a szoba kialakítása, ahol hallgatod.


A szoba reflexiók vannak legnagyobb hatással a hangképre, ennek nagy a szakirodalma. Ha a szobád hangképe/hangfalak elhelyzése rossz, akkor mindegy milyen a kábeled. A kérdés pedig az, a te rendszered és szobád torzításával milyen drága kábel az, aminek a jósága még kihallatszik.


Azt ajánlom, hogy a rendszered árának az 5-10%-át költsd max rá és a szobát próbáld akusztikailag tuningolni. Nem a kábel anyaga számít, hanem a gyártó és azon belül sajnos az ára, nincs csoda, az olcsóbb rosszabb. Én pl Vincent ( [link] kábelt használok, de egy a kábel áránál 15x drágább rendszerhez és a szoba is lehetőségekhez mérten hozzá van igazítva.


Nemrég jártam profi zenehallgatáson, 20eFt (ez volt a bázis), 70eFt, 120eFt és 300eFt-s kábeleket próbáltunk. A különbség elképesztő volt, többen voltunk, mind azonos véleményen; a hangkép folyamatosan javult ahogy az ár emelkedett.


De a köré rakott rendszer is minőségi volt és a szoba akusztika is profin kialakított.

2018. szept. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 5. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!