Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangfal ellenállás megtartás?

Hangfal ellenállás megtartás?

Figyelt kérdés

Van egy 6 ohmos hangfalam, amiben 1db 30w-os hangszóró van. Szeretnék bele tenni még egy dómsugárzót, vagy csipogót, ki hogy nevezi. ( lehet nen is ugyan az, nem vagyok topon a témában) A kérdés, hogy milyen csipogót vegyek ( ohm, watt, ) milyen ellenállást, vagy ami kell, hogyan kössem össze?!


Nem vagyok guru, csak egy lelkes amatőr, hobbi szinten elbánok az ilyen dolgokkal.



2018. márc. 14. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Màr elnézést de milyen ellenàllàsról beszélsz? Azt írtad hobbi szinten értel hozzá.

Valószínűleg neked valami hangváltó féleség kellene..

2018. márc. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha a 6 ohmos hangszórót meg egy 4ohmos csipogót hangváltóval kötök "össze", Ott tudtommal nem 6 ohm lesz az impedancia. Nekem viszont 6 ohmos az erősítő. A hangszoro egy középsugárzó, csak egy kis plusz magas kell nekem.
2018. márc. 14. 18:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Valahogy így

[link]

2018. márc. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már elnézést de szerinted a impedancia és az ellenállás ugyanazt jelenti?
2018. márc. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3.: nem, nem ugyan az, tudom én is! Elnézést, félreérthető voltam! A kérdés még mindig adott. Az impedancia kell 6ohm-nak lennie!
2018. márc. 14. 20:02
 6/6 anonim ***** válasza:

A hangváltó pontosan ezt csinálja.

Most tippelek: gondolom az egyutas hangdobozodban egy szélessávú sugárzó van. Te kitaláltad, hogy szeretnél egy magashangsugárzót is, tehát kétutas rendszert szeretnél készíteni. Ez dicséretes dolog. A hangváltó megcsinálja az impedanciaillesztést a végfokozat felé és a kisugárzott teljesítmény frekvencia tartományát "elosztja" a megfelelő hangsugárzó felé.

Sajnálatos módon az,hogy van 6 ohm impedanciájú és a 30W-os hangszóród és szeretnél hozzá valamilyen magashangsugárzót nem éppen elegendő bemeneti adat.

Jó magam elég sün samu vagyok a hifi témákhoz, csak felületesen ismerem a hangváltók típusait és a működésüket.

Használd mondjuk ezt a kalkulátort:

[link]


Van még Klinger könyve a Hangdobozok építése. Abban vannak konkrét példák mindenre. Az a baj a könyvel, hogy régen íródott és adaptálni kell a benne leírtakat (pl az ott példának leírt hangszórók már szinte biztosan nem kaphatóak ) - de az elv mit se változott és a elég menő cuccok -pl KEF által is használt - beállításait is leírja.

A ncore-on fent van mint torrent, ha nem vagy tag és kell neked szívesen letöltöm de figyelmeztetlek eléggé el fog sülni a fejed amikor olvasgatni kezded. ( Nekem meg van a könyv a polcomon)

2018. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!