Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Életem első nyomtatóját...

Életem első nyomtatóját szeretném megvenni, de tanácstalan vagyok, tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

Még sosem volt saját nyomtatóm, így semmi tapasztalatom nincs otthoni felhasználásban.

Nem azt várom, hogy keressetek nekem egy megfelelő nyomtatót :D, már rengeteget nézelődtem a neten... a legnagyobb fejtörést a következő okozza:


Max 20, de nagyon max 23ezerért szeretnék venni, és főként fekete-fehérben fogok nyomtatni, nem túl nagy mennyiségben. A modernebbek és amiket nézek általában mind színesben is tudnak nyomtatni, de nekem erre nem igazán lesz szükségem.

Szóval ha színes nyomtatót veszek, akkor fölöslegesen adom ki a pénzt majd színes patronra?

Honnan tudom, hogy pl. lehetséges-e úgy használni a színes nyomtatót, hogy csak fekete patront teszek bele? Muszáj vagyok megvenni a színeset is? Ha nem használódik a színes, akkor annak az ára igazából kidobott pénz?


Nem tudom mit tegyek... ez a legnagyobb dilemma, hogyan lehet megoldani azt, hogy ha színes nyomtatót választok (mert az tetszik árban és funkciókban), de nem lesz nagy szükségem a színes patronra, akkor... ?


Már olvasgattam a neten is egy csomót, lehet béna vagyok, de még nem találtam meg a megfelelő segítő választ. :( :)


Köszönöm szépen a segítséget!

:)



2019. márc. 13. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha keveset és ritkán nyomtatsz, akkor fekete-fehér lézernyomtatót vegyél, az nem szárad be, mint a tintás, ha hetekig nem használod.
2019. márc. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lézernyomtató legjobb ilyen célra, mert nem szárad be ritka használat esetén sem, mint a tintasugaras.

Nekem is van egy kb. 15 éves Xerox.

Ezalatt egyszer fogyott ki a toner, Vaterán rendeltem hozzá port, nagyon olcsón. Talán a fele fért bele, másik fele még mindig megvan, elvileg régen lejárt szavatossággal, noha rendesen működik a betöltött része.

Csak nem minden típus tölthető állítólag, vagy fúrni kell stb.

De kapható tonerkazetta is.

2019. márc. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mielőtt döntesz, nézd meg, mennyiért tudsz majd patront cserélni. Nekem Epson multifunkciós van, 1000 ft körül van egy garnitúra utángyártott patron bele. Előtte valami Canon volt, iszonyú drága volt bele a patron, ezért vettem a másikat. Színes nélkül feketét se tudsz nyomtatni, bármelyik kifogy, leáll. De ilyen árak mellett nincs jelentősége, mindig van itthon egy garnitúra tartalék, és nem hátrány, ha színeset is tudsz nyomtatni, még ha ritkán is van rá szükség.
2019. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Tényleg mindenképp a lézer az ajánlott. De nem is csak a beszáradás miatt.

Ha nagyon ritkán nyomnál színeset, akkor is érdemes a színeset venni. A lézernyomiknak minden szín toner külön van, ha csak feketét használsz, a színes nem fogy, nem szárad be, nem kell újat venni.

Igaz, hogy a színes drágább a fekete-fehérnél, de ha ritkán kell is, ott lesz a lehetőség, a ritka használat miatt elromlás veszélye nélkül.

2019. márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!