Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy van egyes embereknek...

Hogy van egyes embereknek annyi energiájuk másokkkal kommunikálni?

Figyelt kérdés
Én ezt mindig is csodáltam mivel én 20 perc után már teljesen le vagyok merülve.
2019. aug. 9. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Passz. Én nagyon sok emberrel beszélek, próbálok érdeklődést mutatni, xd de közben van hogy nem tudok beszélni. Amikor nagyon hulla vagyok akkor mwgmondom hogy most nem tudok beszélni mert hulla vagyok csá és el van intézve. De nagyon jól színészkedem, és ha ki vagyok pihenve akkor tudok türelmes lenni és nyugodt maradni sok ideig.
2019. aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanigy vagyok. Nem szeretem felesleges csacsogast. Ettol meg erdekelnek az emberek de en se tudok sokat beszelni cdak ami munkamhoz kell.

Hidd el egy csomo ember azer beszel annyit mert tele van feszkoval. Nem gyengebbek ok ez miatt csak ez van...neha irigylem oket h ennyit beszelnek...

2019. aug. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam egy nagy dumagép soha, a mai napig elmondható ez rólam. Aztán a szomszédomat megkérdeztem mit javasol aranyérre. Ő már rohant is be a kenőcsér.

Szóval kutatni kellett nekem ebben a témában, kommunikáció, emberek. Én is úgy voltam, mint te és sokan mások. Nem értettem mi zajlik. Mindig zaj van az osztálytetemben, a kocsmában. Bevallom némi segítséget igényeltem a témakörhöz. A legjobb könyvek nem a kommunikációról szóltak, hanem a manipulációról szóló könyvek voltak a legjobb könyvek a kommunikációról; ezen belül a reklámoz kapcsolódó kommunikáció. Bárki aki hozzád szól, mindig van valami célja. Éppen nincs jobb dolga. Unatkozik. Kíváncsi valamire. Hízeleg. Teszi magát neked. Szóval ha nem vagy egy locsi-fecsi, akkor te az emberekre nem eszközként tekintesz. Ha te kimerülsz az nem kommunikáció, ott a másik folyamatosan manipulálni próbál réged és a folyamatos magáravonja a figyelmedet, ne pocsékolod el, olyanra akitől nem árad vissza. Ezt úgy ellenőrzöd, pl beszél, valamit mondasz és nem szakítja magát félbe csak folytatja, onnantól már nem beszélgettek, hanem ő dumál neked. Ez már nem párbeszéd. Te figyelsz, csak te figyelsz rá. Ilyenkor ki kell zökkenteni őt, le kell vizelni.

2019. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3


De én szerintem pont ezért is merülök ki, mert bár betartják az iratlan szabályokat mint például udvariasság, figyelmesség, de sosem érzem azt, hogy ez őszinte lenne, inkább színlelt. Nem találtam meg a tisztaságot, a színből jövő őszinte kommunikációt ami lehet hogy amúgy feltöltene. Mindig azon kell elmélkedni, hogy vajon most ez komolyan mondja, ha elmondom neki valamit azt tovább adja stb?

Ezért nagyon fárasztó, hiszen nem őszinte.

2019. aug. 9. 19:11
 5/5 anonim ***** válasza:

A könyv már az első fejezetben a lelkedre köti, soha ne mondj igazat magadról, és soha se hidd el, amit a másik állít magáról és (pletyka) másokról. "Amikor valaki kinyitja a száját, akar valamit"


"Egy nap alatt 200 ezret kerestem" Miért mondja el? Talán, elismerésedre vágyik; vállveregetésre. Esetleg irigységet kiváltani...

"Géza (munkatárs) már megint kiment dohányozni a munka meg áll"

Miért mondja ezt? Talán kiváncsi hogy mit mondasz Géza háta mögött, amit majd szépen visszamondja neki. Esetleg, tényleg elege van Gézából és téged talált meg, hogy mondj valami keresetlen mondatot Gézára. Honnan tudod, hogy erre várt? Mosolyogni fog, amikor szidod Gézát.

Sajnos ez megy mindenhol, volt alkalmam megfigyelni, hogy az új emberért a több klikk, hogyan harcol, hogy kihez, melyik társasághoz csapódol. Némi jóindulatot talán egy egyesületnél remélhetsz, ahol azért vagytok együtt, mert azonos az érdeklődésetek; sportegyesületre gondolok.

2019. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!