Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti leveleznétek börtönben ülő...

Ti leveleznétek börtönben ülő elítélttel?

Figyelt kérdés

Nem tudom, itt Magyarországon van e ilyen weboldal, de több ilyen témájú külföldi oldalt láttam már, ahol börtönben ülő rabok-akár halálsoron lévők is-levelezőtársat keresnek.

Nektek mi a véleményetek erről? Írnátok egy rabnak?



2019. aug. 12. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos h nem,kerulnem oket.
2019. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem soha nem leveleznék velük, főleg nem egy halálraítéltel. Nem is szoktam érteni, hogy azok a nők akik gyilkosokkal leveleznek, főleg sorozatgyilkosokkal akik nőket öltek válogatás nélkül vagy gyerekeket, azok a nők nem gondolnak bele, hogy akár ők is lehettek volna áldozatok? Vagy a gyerekei? Én nem is engedném meg a külvilággal való kapcsolatot egy halálraítéltnek. Kivégézéséig teljesen elzárnám a külvilágtól, szenvedjen amíg még él.
2019. aug. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem érné meg! Ha kijönne, egyből hozzám fordulna segítségért. Ha meg sosem jöhetne ki, akkor meg én adjak neki lelki megnyugvást? Bocsi, nem vagyok pap.


Ő ráér egész nap levelet írni, míg a kinti ember dolgozik, családot nevel, rengeteg dolga van. Haszontalan és egyáltalán nem felemelő diskurzus venné kezdetét, ami erősen nyomot hagyna rajtunk is, családunkon is.

2019. aug. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Nem akarok levelezni rabokkal, csak megdöbbentett, hogy sok ilyen külföldi oldal van, ahol fényképes adatlapok vannak, mint egy társkereső oldalon. Fura.

Igen, pont az jutott nekem is eszembe, hogy aki pl. életfogytot kapott, vagy halálsoron ül, az minimum egy embert legalább megölt...

2019. aug. 12. 09:39
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Egyszer láttam egy dokumentum filmet. Egy nő évekig levelezett egy gyilkossal aki 20 évet kapott. A gyilkos a barátnőjét ölte meg. A nő hitt a férfinak aki mindig azt írta, hogy tévesen ítélték el, vagy baleset volt. megváltozott. Mennyire szerelmes a nőbe, a reményt hozta el neki stb. A nő támogatta, látogatta, írogatott neki. A nő családja, barátai állandóan figyelmeztették, hogy ennek nem lesz jó vége, inkább éljen, keressen olyan férfit aki becsületes, nem börtönviselt. A nő nem hallgatott senkire. A férfit végül feltételesen kiengedték akinek az első útja a nőhöz vezetett. A nagy szerelem pár napig tartott. Megölte a nőt, indoklás, a féltékenység volt.. meg úgye a szokásos szövege a pasasnak: Nem akartam, csak védekeztem stb.

A nő még 40 évét sem élte meg.

A történetet a rendőr mesélte, aki mondta, hogy a pasas újra börtönben van, megint életfogytiglant kapott, hozzácsatolva az előző büntetésének még fent maradt idejét is. Megint van levelezőpartnere egy másik nő személyében. Rendőr mondta, hogy reméli sosem kerül ki a börtönből, mert az új áldozata az a nő lesz akivel levelezőkapcsolatban van.

Végig néztem, ledöbbentem, és rájöttem. Nem tudom sajnálni az ilyen nőket. Megérdemlik a sorsukat.

2019. aug. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Én szívesen leveleznék. Sosem találkoznék vele, csak beszélgetnék. Érdekes lehet.


Amúgy sosem írtam hagyomànyos, papíros levelet de gondolom hogy ott rajta van a lakcímed a borítékon, úgyhogy talán mégse nehogy úgy járjak mint az előző válaszoló sztorijában a nő.


De amúgy ha valahogy el lehet titkolmi a tartózkodási helyemet, vagy neten írnánk nem papíron akkor nagy élmény lehet egy ilyen beszélgetés. Főleg értelmileg intelligens rabokkal. Kifaggatnám miért csinálta, mit érzett, stb. Vagy megélhetési bünözőkkel, nekik biztos érdekes a történetük.

2019. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat :) Az a dokumentumfilm durva lehetett, nem írom, hogy a nő megérdemelte, amit kapott, de kétség kívül, kihívta a sorsot maga ellen. A férfi meg ezek szerint egy "ragadozó" volt, aki sorra szedte a hiszékeny áldozatokat.

A külföldi oldalon netes és hagyományos levelezés is lehetséges volt, de szerintem az úgy működik,hogy előtte a börtönőrök megnézik, mit írtak a rabnak. Én a lakcímemet nem adnám meg, az biztos. Az szerintem is veszélyes.

2019. aug. 12. 10:57
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"több ilyen témájú külföldi oldalt láttam már"


Ugye USA ez a külföld?

Európa nemigen lehet, ott halálbüntetés eleve nincs.

Szóval: Amerika korlátlan hülyeségek hazája. Minden ott történt eseményt, onnan jövő hírt eszerint kezelj, és ne próbáld a magad normális eszével fölfogni. Úgysem tudod.

2019. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Én leveleznék, de csak anonim módon. Sok bűnügyi filmet nézek, érdekelne hogy jut el valaki odáig hogy megöljön vagy megkínozzon egy embert, mit érez közben és évekkel később. Sok kérdésem lenne :D 25/f
2019. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%

Az a rossz,ha valakit ártatlanul ítélnek halálra, és utána derül ki a halálbüntetés után,hogy ártatlan. Szerintem tök hülyeség a halálbüntetés, elég az , ha élete végéig börtönben van... és nehogy már egy ember ítélkezzen más felett , mert ő is ugyanúgy ember és aki halálbüntetést végez , az is ugyanúgy gyilkos , hiába bűnözők akiket megöl(és az a szomorú , hogy vannak ártatlanok is köztük).

Isten feladata az, hogy ítélkezzen az emberek felett.

2019. aug. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!