Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti továbbra is leveleznétek...

Ti továbbra is leveleznétek két év után egy olyan férfi baráttal, aki annak ellenére, hogy korábban azt ígérte, hogy majd találkoztok, mégsem akarja ezt?

Figyelt kérdés

48 éves nő vagyok. Egy közösségi portálon - nem társkereső oldalon - kezdtem el levelezni egy sráccal, aki Ausztriában él és 16 évvel fiatalabb nálam. Szinte naponta váltunk levelet, de csak barátként tekintünk egymásra, hisz mindkettőnknek van párja (legalábbis azt írta, hogy van barátnője). Nagyon jól kijövünk, rengeteg témánk van, elég hosszú leveleket irkálunk és sokat bolondozunk. Korábban már többször említette, hogy milyen jó lesz, ha majd találkozunk, de mikor legutóbb kiderült, hogy jön Magyarországra és rákérdeztem, akkor azt felelte, hogy nem akar velem találkozni. Tudni szerettem volna az okát, de nem akarja kifejteni, csak azt hajtogatja, hogy jobb, ha nem találkozunk. Fotót már az elején láttunk egymásról, és fura, de egykorúnak nézünk ki, tehát nem kell félnie, hogy egy 'néni' mellett sétálna, mert nem olyan típus vagyok.


Olyan furcsa kívánság az, hogy szeretnék vele találkozni, és valóságosan is beszélgetni? Hogy kíváncsi vagyok, milyen ember is valójában az, akivel már annyi levelet váltottam? Arra is gondoltam, hogy talán attól tart, hogy személyesen csalódom benne, illetve nem olyannak látom, mint amilyennek mutatni akarta magát, és fél, hogy utána már nem akarok vele levelezni, vagy fordítva, neki megy el a kedve, és szeretné, ha megmaradna az illúzió - bár nem tudom, milyen illúzió, hisz barátságon kívül másként nem viszonyultunk egymáshoz, inkább olyanok vagyunk, mint két gyerek. Vagy attól tart, hogy valamelyikünk mégis beleszeret a másikba?


És így, hogy már tudom, hogy számára nem okozna örömet egy velem való találkozás, van értelme tovább folytatni ezt a barátságot? Mert ő mindezek ellenére szeretné, ha tovább leveleznénk, de engem bánt, hogy hitegetett, hogy nem kíváncsi rám személyesen, és félek, hogy már nem tudnék vele olyan lenni, mint korábban.



#barátság #nagy korkülönbség #internetes ismeretség
2014. febr. 13. 21:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Jah, mondjuk kideriteném a címét aztán meglepném egy kabátban, alatta szűzpucéran :D:D:D
2014. febr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%

ez max. csak barátság

sajnos

korkülönbség lehet...

2014. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
1-es. Ha ilyet tennék, magamon jobban meglepődnék, mint ő.
2014. febr. 13. 21:38
 4/20 A kérdező kommentje:
2-esnek. Persze, hogy max. barátság, de miért sajnos?
2014. febr. 13. 21:39
 5/20 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy biztosan Ausztriában él, hogy biztosan férfi és hogy biztosan annyi idős, amennyit állít ??? Nyugodtan folytassátok a levelezgetést és ne kívánj szembesülni a a rideg valósággal.
2014. febr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5-ösnek: Már váltottunk hangüzenetet is, az Ausztria is holt biztos (fotó, last fm, videót is küldött magáról, amiből kiderült, hogy ott van a munkahelye, a cég nevét is tudom, tehát nem kétséges)

Egyszer rövid időre skype-oltunk is kamerával, de később már nem, mert azt mondta, nem szereti.

2014. febr. 13. 22:06
 7/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ilyen ember. Nehezen szólal meg élőben, mint írásban.
2014. febr. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7-esnek: De ha nekem örömet okozna a találkozás, a kedvemért megtehetné. Beszélek én helyette, ha neki nehezére esik. Attól nem kell félnie, hogy azért fogok tőle elpártolni, mert nem szeret beszélni.
2014. febr. 14. 00:17
 9/20 A kérdező kommentje:
7-esnek ismét: Azt, hogy nehezebben szólal meg élőben, mint írásban, már akkor is tudta, mikor azt ígérgette, hogy majd találkozunk. Engem ez zavar. Mire volt ez jó?
2014. febr. 14. 00:37
 10/20 anonim ***** válasza:

Barátnője van, neked is van párod. Az is lehet, hogy egyszerűen csak nem akarja, hogy valamelyikük félreértsen valamit és gond legyen belőle. Esetleg a barátnője nem örülne. Ha meg négyesben találkoznátok, akkor meg lehet, feszélyezettebb lenne a hangulat, nem tudnátok olyan jól elbeszélgetni.

Elképzelhető, hogy csak ennyi van a dolog mögött.

2014. febr. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!