Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek az mennyire...

Szerintetek az mennyire normális, ha a barátotok képtelen veletek heti egy alkalommal egy normális hétvégi délutánt eltölteni, mert a barátnője mindig mindent felülír?

Figyelt kérdés
Van egy régi ismerősöm, "barátom", akivel ha a héten nem is túl gyakran, (a lakóhelyünk és a munkánk miatt nem mindig van időnk találkozni) de egy héten egyszer- jellemzően hétvégén- azért össze szoktunk futni. Pár hónapja összeismerkedett egy lánnyal akivel azóta is heti hét alkalommal találkozik. Örülök ennek, hisze végre újra boldognak látom, és tudok örülni boldogságuknak. A baj csak az, hogy ha nagy nehezen sikerül is megszervezni valamilyen közös programot, azt gyakran vagy lemondja az utolsó pillanatban (hivatkozva arra, hogy neki találkozója van), vagy ha találkozunk is, azt is csak rövid időre tudjuk megoldani, mert neki ismételten "találkozója lesz". Nem értem, hogy heti egy napot, egyetlen délutánt miért nem tudunk közösen eltölteni. Régebben gyakran a lelki bajait is nekem mesélte el, most pedig amióta lobog a szerelem, úgy érzem, hogy kompletten le vagyok szarva, és egy új felálláshoz kell alkalmazkodnom, amelyben a lány diktál, a haverom liheg, nekem pedig örülnöm kell, ha őméltósága hajlandó időt szakítani rám is, azt is feltételekkel is szűkre szabott időbeosztással - ha pedig ezt szóvá teszem azt kapom válasznak, hogy "miért nem keltem fel én korábban, és látogattam meg hamarabb". Kvázi alkalmazkodjak én hozzá(juk). Szerintetek ez a felállás mennyire normális? Egyáltalán mennyire nevezhető barátnak az ilyen? Lehet, hogy csak én lihegem túl a dolgot?

2019. aug. 12. 14:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ja, kimaradt: ne felejtsük el az 1+1 óra utazást, ami a baráti talikkal járna. Az is csak úgy elröppen egy átlag hétköznap estén, tök belefér. :D
2019. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Plusz ne feledjük, hogy a kérdésben hétvégi délutánról volt szó.

Amikor végre lehetne MINŐSÉGI programot együtt csinálni a párunkkal. Nyilván töltünk együtt szabadidőt hétköznap is, de azért nonszensz, hogy ne mehessünk el soha(!) kirándulni, strandolni, családot látogatni, kiállításra, kerti partira, akárhova, mert a haverkával KELL lógni.... :D


Meg még egy dolog jutott eszembe: ha gyereked lesz, akkor a büdöskölköt is majd lepasszolod MINDEN hétvégén, hogy mehess sörözni a spanokkal? :/

2019. aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
30%

Látod azért olyan is van amiben hasonlítunk, legalább a munkarendünk azonos :)


A bejárónővel lehet hogy szerencsém van, de az élet nevű játékhoz az is kell. Nekem mindenesetre nagyon bevált, és a havi 20 ezer forintért rengeteg időt spórol nekem. Az idő pedig érték, épp erről szól ez a kérdés, hogy a szűkös időt hogyan osszuk be. A heti kétszer fél nap időmegtakarítás, amit bejárónő hiányában budipucolással kellene tölteni, igenis nagyon megéri azt a 20 ezret, amit aztán így én-időként kedvem szerint magamra tudok fordítani. És a havi 20 ezres kiadáshoz azért nem kell milliomosnak lenni.


A kajával kapcsolatban annyit, hogy a kedvenc helyemen amit említettem, pl. egy tárkonyos raguleves cipóban olyan 800 forint, és akkora hogy másnap reggeli sem kell utána. Hát ennyiért tudod ki álljon mellette, az alapanyagot sem tudnám megvenni hozzá 800 forintért. Egy korsó sörrel és egy százas borravalóval 1500 forintból megvan a haveros este annyi idő alatt, amit egyébként a tűzhely mellett állnál hogy összeüss valami ehetőt, és ami után még mosogathatsz. Tehát tartom a véleményem, napi szinten nem éri meg főzni. Szerencsére ételérzékeny nem vagyok.


A házimunkából a takarítást már kilőttük, a mosást meg azért ne dimenzionáljuk már túl. A gép mos, nem én, reggel behajítom a szennyest (kettő perc), beprogramozom hogy este hatra legyen kész (egy perc), majd este mikor hazaértem kiteregetek (5 perc). Gondolom te sem teknőben mosol, hogy érdemi időigénye legyen. Vasalás már a bejárónőé, benne van az árban.


Állataim nincsenek. Itt jön az hogy ki hogy alakítja az életét. Én inkább barátokat tartok kutya-macska-sertés-baromfi-aranyhal (nem kívánt törlendő) helyett. Ezekkel nagyon sok baj van, épp ezért nem is foglalkozom ilyenekkel. A kerttel ugyanez a helyzet, nem kívánok rabszolga lenni a saját házam körül, nekem még egy balkonláda sem kell, kínlódjon vele a fene. A közös költségből gyönyörűen ápolja a közös kertet a társasház, szép rendezett igényes a környezet és egy kapavágást sem kell benne tenni. Természetesen akinek hobbi a kert azt megértem, az más. De ez a te választásod, ha a kertben akarsz robotolni a szabadidő rovására akkor tedd, csak ne mondd utána hogy nincs időd a barátaidra. Mert időd van, csak mások a prioritásaid, más a választásod, a rendelkezésre álló időkeretedben te inkább négykézláb gyomlálod a kertet, vagy szeded a kutyaszart. Te inkább erre fordítod az időt. Egészségedre.


Amit meg a barátságról írsz jól hangzik, de sajnos nem igaz. Mint bármi más, egy barátság is tönkremegy ha nem ápolják. Az úgy nem működik, hogy 2 évig nem találkozol valakivel. A barátok részei egymás életének, és addig működik ez a barátság, amíg ez a helyzet fennáll. Ha átmegy távkapcsolatba, akkor megszűnnek a közös dolgaitok, és az egész szépen lassan ellaposodik, majd elhal.

2019. aug. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ja, hát panelban nekem is annyi időm lenne, amennyit akarok. :D


"Mint bármi más, egy barátság is tönkremegy ha nem ápolják. Az úgy nem működik, hogy 2 évig nem találkozol valakivel. A barátok részei egymás életének, és addig működik ez a barátság, amíg ez a helyzet fennáll. Ha átmegy távkapcsolatba, akkor megszűnnek a közös dolgaitok, és az egész szépen lassan ellaposodik, majd elhal."

Igen, a laza haverság ilyen. :)

Apukám bő 10 évig nem találkozott a legjobb barátjával, utána folytatták ott, ahol abbahagyták. Anyukám szintén.


Amúgy is, én egyszerűen többre értékelem azt, hogy havonta-kéthavonta csapunk egy ottalvól-kétnapos közös programot a baráti társasággal, mint azt, hogy hetente a kocsmába rohangásszak (mint említettem, 2 óra / alkalom), fél órát dumcsikázni.


Őszintén, borzasztó felületesnek tűnik nekem, amiket te írsz a barátságról. :D Kb a munkatársaimmal vagyok ilyesmi viszonyban, akikkel azért nem túl belsőséges a kapcsolat.


+ ismét csak hétvégéről volt szó a kérdésben

2019. aug. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
30%

Nem panel, de lényegét tekintve mindegy. Már az is egy választás, hogy hol élsz. Ha a kertes házra szavazol, akkor nyilván a nyakadba veszed annak minden nyűgjét, és ez más fronton (időben elsősorban) kompromisszumokkal, lemondásokkal jár, gyakorlatilag elviszi a szabadidődet. Tehát ne mondd hogy nincs időd találkozni valakivel, mert az időkeret adott, fűnyírás helyett sörözni is lehetne menni ha nem lenne fű, a füvet meg te választottad. Szóval van neked időd, csak mással töltöd.


"Ja, hát panelban nekem is annyi időm lenne, amennyit akarok."

Köszönöm, nincs több kérdésem :) Tehát mégiscsak választás kérdése hogy mivel töltöd az idődet, és nem igaz az, hogy nincs idő.


Akkor jól értem hogy az én barátságom felületes, aki igyekszem azt ápolni, igyekszem időt szakítani a másikra, igyekszem része lenni az életének? Ez a felületes barátság, miközben az a tuti ha 10 évig nem találkozunk. Ühümmm... ezen még egy kicsit gondolkodj.


A hétvégével kapcsolatban csak annyit, hogy mindazzal amiről eddig beszéltünk, csak azt akartam bizonyítani hogy még hétközben is működhet, nálam működik a barátokkal találkozás, miközben nyilván ez a legszűkebb keresztmetszet. Ami pedig hétközben működik, az hétvégén, amikor a 8-10 óra munka kiesik a napból, pláne nem lehet probléma.

2019. aug. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#15

"Akkor jól értem hogy az én barátságom felületes, aki igyekszem azt ápolni, igyekszem időt szakítani a másikra, igyekszem része lenni az életének? Ez a felületes barátság, miközben az a tuti ha 10 évig nem találkozunk."

Ok, tehát nem tudsz szöveget értelmezni. Ez sok mindent megmagyaráz.


"Ami pedig hétközben működik, az hétvégén, amikor a 8-10 óra munka kiesik a napból, pláne nem lehet probléma."

Még mindig furdal a kíváncsiság, hogy ha minden hétvégédet elhaverozod, akkor mikor töltesz minőségi időt a pároddal.

2019. aug. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%

Dehogy haverozom én el minden hétvégémet. Isten ments. De mikor mondtam én ilyet? A szövegértéses magas labdát most nem csapom le.

Én csak azt állítom hogy valamiféle egyensúlyt kell találni, sem a barátság nem mehet a párkapcsolat, sem a párkapcsolat a barátság rovására. Sajnos mindenki csak végletekben tud gondolkodni. A párodnak és a barátoknak egymás mellett kell létezniük, nem kell köztük választani. Aki ezek közül választani kényszerül az valamit rosszul csinál, mert ezek nem lehetnek egymást kizáró dolgok.

Én úgy élem az életemet, hogy mindkettőre jut időm.

Peace.

2019. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Dehogy haverozom én el minden hétvégémet. Isten ments. De mikor mondtam én ilyet?"

Sehol, éppen ezért kérdezgettelek, ugyanis a kérdés HÉTVÉGENTE EGY FÉL NAPRÓL szólt, nem arról, hogy néha belefér-e egy kedd esti összeröffenés egy pofa sörre.....

2019. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Egy dolgot azért tisztáznék, mert nem konkretizáltam le és látom, félreérthető voltam: nem arról van szó, hogy minden áldott hétvégén haverozni akarok mert másként nem tudom lekötni magam és ilyenkor program-partnerre lenne szükségem. A délután alatt pedig nem egy teljes fél napot kell érteni-nem vagyok energiavámpír és én sem szeretek másokra ráakaszkodni vagy mások amúgy is szűkre szabott idejèvel rendelkezni. Egy délutáni program alakulhat akár úgy is, hogy mondjuk 3-tól 5-ig beülünk valahová beszélgetni vagy pl. megnézünk egy mozifilmet, utána pedig esetleg még megiszunk egy shake-et és tessék, már el is telt a "délután". Itt én inkább a végletekre gondolok, vagyis arra, hogy valaki a barátsàgát olyannyira a háttérbe szorítja hogy lassan már időt sem szakít a másikra- pusztàn, mert mert a szerelem felülír mindent és emiatt teljesen megváltoznak a prioritások. Ha ez egy természetes dolog, én elfogadom, maximum nem értem meg, mivel szerintem a kettő paralellben ugyanúgy tud működni. Az egyik nem lenne szabad, hogy háttérbe szorítsa a másikat. A barátság egy különleges ajándék az ember életében, ami ha igaz, és őszinte, mèg azután is megmarad és tovább él, miután a szerelem lángja már rég feláldozott és kialudt- ezért nem árt olykor ezt a lángot is éltetni és gondozni. Köszönöm, hogy válaszoltatok a kérdésemre.
2019. aug. 23. 07:29
 20/20 anonim ***** válasza:

"A délután alatt pedig nem egy teljes fél napot kell érteni"

....

"és tessék, már el is telt a délután"


Most akkor melyik?


Kérdező, voltál már egyébként párkapcsolatban?

2019. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!