Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol találok olyan fiatalokból...

Hol találok olyan fiatalokból álló közösséget Magyarországon, akik kiléptek a társadalomból és önellátó életmódot folytatnak?

Figyelt kérdés
Hiába keresem elszántan, közösségi oldalakon sem találok ilyesmit.

2019. aug. 12. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem sem sikerült ilyen emberekre lelnem :/.

Engem nagyon érdekel ez a téma, és szívesen élnék így. Ha van kedved erről beszélgetni, írj :)

2019. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Nem konkrétan a kérdésre a válasz, de ha ilyen érdeklődésetek van látogassátok meg az Agostyáni ökofalut. Bemutatnak mindent. Sok pesti ilyenbe gondolkodó megfordul náluk.
2019. aug. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kilépsz a társadalomból, akkor nem használod a társadalom adta javakat, így az internetet sem, szóval evidens, hogy nincsenek fent Facebookon. :D
2019. aug. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%

Ez leginkább azon múlik, mihez értesz, mennyire vagy hajlandó elfogadni a közösség szabályait, és mennyire tudsz integrálódni.


Természetesen ha van pénzed ingatlant/szántót venni, akkor ott létesítesz ilyen közösséget, ahol akarsz.


Honnan származik ez a drasztikus elutasítása a társadalomnak, gondolkodtál már rajta?

2019. aug. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Főleg a napi szinten elém táruló látványtól. Emberek a saját mocskukban hánykódnak. Koldusok tömege mindenhol. Használhatatlan tömegközlekedés. Lassú, tömött, büdös. Rabszolgamunkák sorozata. Az értéktelen munkák túlfizetése, míg a legfontosabbakat végzők tengődnek. Folyamatos kihasználás, a bürokrácia csapdáiban elakadó szerencsétlen közemberek. Több személyes tapasztalatom van, mire képes a mindenkori irányítás, jelenlegi társadalom. Ez csak néhány példa volt.
2019. aug. 12. 19:03
 6/13 anonim ***** válasza:
Itt van egy, aki szándékot érez erre :)
2019. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vree ***** válasza:

Pont ugyanilyen kérdésre válaszoltam pár hónapja. Az a srác nagyon el volt szánva, higy megtalálja a módját az önellátó közösség létrehozásának, álljatok össze.

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__9..

(Egyébként lejjebb, a Kapcsolódó Kérdések között is láthatod, hogy sokan kergetnék ezt a hippi kommuna álmot, álljatok össze! Legyen honlapotok, hogy megtaláljanak az érdeklődők! Rajta!)


Én abban vagyok szkeptikus, hogy hány ember van, aki valóban bevállalja ezt pár hónapon túl is és nem kezd a könnyű bolt terülj-asztalkám iránt vágyakozni. És hogy mennyiben oldaná meg a mostani problémáidat- vagy úgy találnád, hogy az összes emberi probléma jött veled az új közösségbe, sőt akár rendszer híján romlott is. Nem gondolnád-e, hogy a semminél a rossz is jobb volt és talán másfelé kéne a megoldást keresni. (Más társadalomba költözéssel vagy a mostani megjavításával.)


De nagyon érdekes lenne, ha mg tudnátok csinálni, nem az én kétkedésem a mérvadó ebben, hanem amit ti csináltok.

2019. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez tetszik. :) Én voltam az a srác is. Köszönöm a dicséretet! Egyébként azóta egy hasonlóan elszánt illetővel már megismerkedtem.
2019. aug. 24. 17:29
 9/13 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom, a Krisnások is ilyenek.
2019. szept. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vagy nézd ezt:


[link]


Bár biztos hallottál már róla. Valami hasonló kéne ide is...

2019. szept. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!