Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátom még ez az ember? Mit...

Barátom még ez az ember? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Felnőtt nők vagyunk, 7 évvel ezelőtt együtt érkeztük új munkahelyre, azóta vagyunk barátnők. Az utóbbi időszakban azt vettem észre, keveset ér rá, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mert tényleg sok elfoglaltsága van.

Most viszont kb 3 nap alatt több hazugságon és ferdítésen is rajtakaptam.


-Nyár elején megbeszéltük, hogy eljárunk együtt edzeni. Tegnap tudtam meg, hogy ő jár, egy másik kolléganővel. Mikor kiderült, akkor mesélt róla, de nem hívott. Ellenben elkezdtett büszkén mesélni arról, milyen jól halad.


-Úgy tudtam, szingli. Tegnap véletlenül beleláttam a telefonjába, és így tudtam meg, hogy párja van, akinek épp azt pötyögi, hogy "én is szeretlek, szerelmem". Tehát egyértelmű. Nem tudtam, nem tudok róla még most se hivatalosan.


- a nyár elején beszétük, hogy el kellene utaznunk együtt, de kevés a pénzünk, úgyhogy megbeszéltük, akkor hagyjuk a nyaralást, majd megoldjuk a nyarat egyszerűbb módszerekkel (helyben strand, kirándulás, fagyi, bringatúra). Ezekből semmi nem lett, mert soha nem ért rá, majd a nyár végén legnagyobb meglepetésemre elutazott egy barátnőjével Rómába, állítólag csak úgy "ölébe esett" a lehetőség, mert a barátnő szakított a párjával, akivel eredetileg ment volna.


- Irodát váltott a nyáron, nekem ez munkaidőn kívül esett, így mondtam neki, hogy hívjon, ha költözik, és bemegyek, segítek neki átcuccolni, és közben dumálunk. Természetesen átköltözött úgy, hogy nem szólt.


Egész nyáron, június elejétől 2 találkozót hoztunk össze, egyszer beugrott hozzám, de nem tudott addig maradni, amíg akart, másodszor kévéztunk egyet valahol.


Szerintetek nagyon tapadok, vagy mi a baj? Én csak szerettem volna odőt tölteni vele a nyáron. A programokat ő, vagy ő is kezdeményezi, tehát nem én nyomulok oda, hogy mit csináljunk, szándékot ő is mutat, de nem lesz belőle semmi. Mára olyannyira megszokott, hogy minden közös dolgot lemond, hogy a családom ha meghallja, hogy vele van programom, akkor viccelődve odamondja, hogy "jó, várjál azzal, majd egy órával előtte lemondja" - és az esetek 98%-ban igazuk is lesz.


Megér ez egy beszélgetést az illetővel, vagy felejtős?

Adnátok a dolognak még esélyt, vagy ennyi?



2019. aug. 23. 07:09
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
vokt valaha olyan, hogy nem igy viselkedett veled? szerintem csak nem akar megbantani, de amugy nem kedvel. ha szivesen toltene veled idot akkor nem mondana le mindent. lehet, h titokban mar azt varja, hogy mikor esik vegre le neked, h nem annyira bir, mint hiszed es ne akarj vele kozos programokat. az meg, h o is felajanlkozik az max udviariassag lehet. nem baratno, keress olyat akit tenyleg erdekelsz, mert igy mindkettotoknek rossz
2019. aug. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Volt olyan, hogy nem így viselkedett. Az elején. Ezek a dolgok annyira észrevétlenül és fokozatosan jöttek be, hogy megmondom őszintén, egy részükre a családom hívta fel a figyelmem. Nekik nagyobb távolságból jobban szemet szúrtak bizonyos minták, mint nekem. Ez a 3 összetorlódott ferdítése viszont a héten jött, ez arculcsapás volt.

Igen, sajnos úgy tűnik, igazad van :(

Köszi a választ.

2019. aug. 23. 07:18
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Ó, a nők és az ő barátságuk...
2019. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ez tartalmas volt...
2019. aug. 25. 08:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindazonáltal azzal egyetértek, hogy nőkkel nehezebb barátkozni, mint férfiakkal. Vagy csak nekem nem volt eddig szerencsém...
2019. aug. 25. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!