Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Felnőtt korban barátkozni...

Felnőtt korban barátkozni miért olyan bonyolult?

Figyelt kérdés
Miert van az, hogy az emberek felnott korban nem baratkoznak szivesen, vagy ha igen, akkor is a legtobb esetben inkabb csak haverkodnak, csak a felszint kapargatjak?
2019. szept. 5. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, h azert mert mar ferjuk, gyerekuk van es elmegy veluk az ido. Meg hat a munka es sajnos sokan olyan faradtak h nincs kedvuk talalkozni masokkal.
2019. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a sok negativ tapasztalat miatt is.
2019. szept. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
mert mindenkit önmaga érdekel csak
2019. szept. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Részben negatív tapasztalat, részben mert az embernek kevesebb az ideje és az energiája. Én a felnőttkori barátságtól azt várom h kölcsönösen elszórakoztassuk egymást időnként. A nyomorara, panaszára, problémájára nem vagyok kíváncsi.
2019. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valoban sok mindenki csalados mar pl. 30 felett, de en ugy latom, hogy nagyon sok egyedulallo/maganyos ember van, akik teljesen magukba zarkoznak, mert egyedul szinte semmit nem kellemes csinalni... Es Ti - kedves valaszolok -, hogy alltok baratokkal? Ti nyitottak vagytok az uj baratsagok fele?
2019. szept. 5. 21:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Én szívesen barátkozom veled.
2019. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert felnőttkorban az embereknek általában már van egy fix baráti körük, és nem igazán vágynak már újabb tagokra.
2019. szept. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Felnőttkorban is kialakulhat bizalmas viszony, de sokkal-sokkal lassabban, mint fiatalon. Ahigy előttem írták, ilyenkor már egyrészt kevesebb az idő, másrészt sok a rossz tapaszatalat, úgyhogy nem mindenki adja ki magát gyorsan, és ellenszenves is az, aki túl hamar kitárulkozik.

34 éves nő vagyok. Az utóbbi egy évben sok új ismeretséget kötöttem, köztük vannak olyanok, akiket már "barátnőként" is emlegetek, de ennyi idő számomra még bőven nem elég ahhoz, hogy valakit igazán a bizalmamba fogadjak. Eljárogatunk ide-oda, jókat beszélgetünk, pletykálkodunk, van, akivel már komolyabb témák is szóba kerültek, de egyiküket sem hívnám fel, ha bajba kerülnék. Talán majd egyszer, sok év múlva.

Úgyhogy ha úgy tetszik, igen, a felnőttek sokáig csak a felszínt kapargatják. Élettapasztalat, óvatosság miatt.

2019. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Mert van már társuk, kezdenek a berögzült-begyöpösödött szokások szerint élni, belefásulnak az életbe-munkába, így érdektelenné válnak többminden felé.
2019. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

"Panaszára, problémájára nem vagyok kiváncsi"


És igen itt a kulcs, a többség ilyen, felszínes. :)

Én szivesen meghallgatok bárkit, akit ismerek jóban vagyunk, de talán pont ezért máskor nem is keresnek, mert elvannak a saját kis életükkel, azzál pár emberrel, aki fizikailag is körülöttük van...

Személyszerint kifejezetten zárkozott típus vagyok elsőre, viszont igyekszem nyitottabb lenni, talán találok olyan különcöt egyszer, mint jómagam. :)

2019. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!