Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Irigy vagyok a barátnőmre?

Irigy vagyok a barátnőmre?

Figyelt kérdés

26-27 évesek vagyunk, par éve dolgozunk. A családi háttere jóval jobb mjnt az enyém de átlagban az enyém sem rossz, nincs hitelünk, 2 autónk van (12+ évesek mondjuk) stb.

Bár jó diplomát szereztünk mindketten, ő gyógyszerészként szinte 3x annyit keres egy hónapban mint én (némi okoskodással, de annyit). Én "ügyvédbojtár" vagyok, kb. annyi a fizetésem mint egy Aldis pénztárosának és még sok sok év kérdése mire lesz egyáltalán csak annyi mint a barátnőmé.

A mostani munkahelyváltásál már olyan összegekkel dobálózott 1.5 év tapasztalattal, hogy nem hittem a fülemnek.

Persze, lehettem volna én is gyógyszerész stb. és nem szép dolog, hogy -rosszul érint ez a különbség.

Szóval kicsit padlóra kerültem, hogy bár rengeteget tanultam, rengeteget dolgozok mégsem vagyok megbecsülve (ahogy mások sem), míg mások pillanatok alatt 600 ezres állásokban szórakoznak 26 évesen.

Próbálok magamon állítani, mindenki a saját sorsának kovácsa tudom, de egyszerűen csak rosszul érint a dolog.

Amúgy kedves és önzetlen lány, nem hozza sokszor fel a pénz témát és próbál empatikus lenni, de amit tudok azt tudok.



2019. szept. 18. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Igen, irigy vagy a barátnődre. Ráadásul okod sincs rá, nem egy helyen dolgoztok, nem előled vette el a pozíciót, a magas fizetést...neked attól nem lenne jobb, ha ő is rosszul keresne, tehát teljesen indokolatlanul érzed igazságtalannak a helyzetet. Ha jóban vagytok, akkor nehogy az ő fizetése vessen már véget egy barátságnak.
2019. szept. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbálj multihoz menni jogi osztályra ott sokkal több a fizu.


A MAGYAR cégeket ebben bennen vannak az ügyvédek is mint a tetvet kerüld.


Amúgy lehet igen az vagy valamilyen szinten.


Pedig a titok annyi,hogy leleményesebb volt meg nem magyar céghez ment.


Ez alapszabály csak multinál érdemes dolgozni ott fizetnek rendesen.

2019. szept. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!