Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen körülményekkel tényleg...

Ilyen körülményekkel tényleg jó ötlet a barátkozás?

Figyelt kérdés

Poszttraumás stressz szindrómám van, alvászavarom, memóriaproblémám, fizikálisan se vagyok kimondottan terhelhető, és kevesebb, mint három hónapja meghalt anyukám, akivel kvázi össze voltunk nőve, ezért durván padlón vagyok. Vagy talán jobb úgy fogalmazni, hogy szét vagyok szakadva, mint akinek a bensőjében valami létfontosságú eltörött, amit nem lehet összeragasztani többé.


A pszichológus tanácsolta, hogy kezdjek el barátokat szerezni, mert az segíthet enyhíteni a gyászt azáltal, hogy pótlásra kerül az a társaság-és szeretethiány, ami anya elvesztésével keletkezett, és a PTSD-hez köthető szorongást is oldhatja. Ami szép és jó, meg csak ő az, akinek erről van diplomája...


DE


Tényleg jó ötlet egy ennyire problémás embert másoknak a nyakába varrni? Nem önzőség? Szerintem mindenkinek megvan a maga baja a hétköznapokban, a maga leterheltsége, ami mellé nincs szüksége még arra is, hogy egy akkora kaliberű lelki-és érzelmi roncsot is pátyolgasson, mint én. Ráadásul ismerve magamat tudom, hogy bármennyire szimpatikus is lenne nekem valaki, ilyen paraméterekkel én se vállalnék be egy embert - akire speciel már attól rájön a sírhatnék, ha meghallja, hogy az utcán egy idegen az anyjával beszél telefonon, hogy van neki valakije, akit úgy hívhat, hogy "anya". Akkor meg milyen alapon várnám el ezt mástól?


Összegezve nagyon szkeptikus vagyok az ötlet kapcsán, ezért érdekelne külsős vélemény.



2019. szept. 19. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy igaz barát nem a problémáidról fog meghatározni.

Amúgy ha szeretnél valakivel beszélgetni, írj nyugodtan :)

2019. szept. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyilván az, az igazi barát, aki szőröstől-bőröstől elfogad, de egy ilyen kupaccal nyitni az ismerkedést szerintem azért nem annyira felemelő a másik félnek.
2019. szept. 19. 20:37
 3/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Minden ember kupacokat hordozgat, ki ilyet, ki olyat. De az biztos, hogy mindegyik baromi nehéz saját magának, mert mindenkinek a maga problémája a legnagyobb. Tehát szerintem nem kell szégyellned, ezekről a dolgokról nem te tehetsz, amik megtörténtek veled.
2019. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy szégyellem, hanem tudom... hogy ezek mekkora extrém eltérést mutatnak egy átlag emberhez képest.


Teszem azt, általában ismerkedés elején jön a kérdés, hogy akkor hányadikos vagy, tanulsz-e, mit tanulsz, dolgozol / hol dolgozol.


És ennyire hamar kiönteni, hogy tulajdonképpen nyolc általánosom van, de nem hülye vagyok, csak nem tudja az agyam az új információkat már hosszú évek óta normálisan megtartani, dolgozni meg azért nem dolgozok nem szellemi munkát, mert azt meg fizikailag nem bírom, az első szuszra elég riasztó, vagy legalábbis sok. :D

2019. szept. 19. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit rossz oldalról közelíted meg.Mennyivel jobb ember egy 3 diplomás felsővezető egy 8 általánost végzett embernél? Nem tudhatjuk, amíg nem ismertük meg a jellemét, a temperamentumát, az élethez való hozzáállását. Aki a végzettségedről, és az agyi kapacitásodról ítél meg, az olyan is.
2019. szept. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezzel kapcsolatban jutott eszembe, hogy szokták mondani, hogy háromféle hülye van; született, tanult és diplomás. :D De viccet félretérve, persze, a végzettség nem mérvadó. Annyi inkompetens professzorral találkoztam már, hogy az nevetséges.


Inkább olyan szempontból lehet zavaró, hogy vannak szokványos állomások egy életpályán, és akinek ez megvan, annak furcsa lehet az, akinél ez hiányzik. Nem tudják hová tenni, hogy ő úgymond csak lóg a levegőben.

2019. szept. 19. 23:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Voltál már fogyatékosoknál vagy valami alapítványnál? - Nekik ott nincsenek nagy elvárásaik. Csak vidámságot, boldogságot szeretnének, meg valakivel beszélni, főként társat.


Nyilván nem a problémákkal kell kezdeni, de menni fog, ne aggódj, sok sikert és mosolyt! Közös téma és érdeklődés alapján könnyű beszélgetni..

2019. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!