Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet lekoptatni egy...

Hogyan lehet lekoptatni egy "jövevény" harmadik barátot?

Figyelt kérdés
Következő a szitu: van egy nagyon jó barátom, (aki legyen most Józsi) akivel már elég régóta jóban vagyunk, az elején csak olyan ivócimbora volt, viszont az elmúlt egy-két évben sokmindenben segítettük egymást, kiálltunk egymás mellett jóban rosszban együtt edzettünk, pénzt kerestünk stb. A haver szintről egy elég komoly barátságba ment át a dolog. Ezzel eddig semmi probléma nem is lenne. Viszont tavaly előtt és azelőtt volt a munka helyemen egy gyerek (ő pedig legyen Pista) akivel szintén lespanoltam (ő a harmadik "jövevény" barát).. szóval vele is mentem inni, vagy az ő pár haverjával vagy az enyéimmel, vagy vegyesen, tehát vele is mozogtam sokat. Na de ezután jött a "fekete leves" : egyszer gondoltam egyet hogy mi lenne ha Józsi és Pista társaságában elmennénk egyet piálni, mulatni.. teljesen összehaverkodtak szerencsére (később rájöttem, hogy ez inkább nem szerencsére :D ), és olyannyira egy hullámhosszra terelődtek hogy elkezdtek együtt ide odamenni, tervezgetni programot stb.. amikben az elején én is szerepeltem. Na de ezután jött az hogy ez a két jóember elkezdtek szépen kihagyni minden buliból, összeruccanásból.. itt leszögezném, higy nem vagyok egy tini kislány aki megsértődik minden ilyesmin, hisz mindenki azzal bulizik meg veri el az időt akivel akarja. Viszont, Józsival azután összefutottam és megkérdeztem hogy ez mégis micsoda vagy mi lenne az oka, hogy engem már 3-adjára hagynak ki a programokból... na és ezután ért az igazi meglepetés... a kis jövevény harmadik jó madár az aki mindig szántszándékosan akar ki hagyni mindenből és úgy alakítja a dolgokat, hogy én még véletlenül se legyek ott. Megjegyezném, hogy volt egy vitánk ami piti ügy volt szerintem és mások szerint is, ezt én meg is akartam beszélni, majd meg is beszéltük, de ezek szerint sikertelenül. Kiderült, hogy kibeszél a hátam mögött és próbál ellenem uszítani pár havert és még Józsit is... Egyszerüen nem tudja elfogadni hogy nem neki volt igaza amikor összeszólalkoztunk. Engem ez nem is érdekelne, viszont nagyon úgy néz ki hogy sikeres a kis terve és ellenem tudja fordítani Józsit, engem pedig kitúrni a helyemről. Szóval a lényeg, hogyan tudnék elégtételt venni vagy egyszerűen csak kitúrni a képből? 19/F

2019. szept. 29. 12:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
19%
Milyen magasak vagytok? Lehet, a 3. féltékeny rád a külsőd miatt.
2019. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%

Most nem azért, de ha Józsi ennyire megvezethető, akkor inkább köszönd meg ha leválasztják rólad. Nem igazi barát az ilyen. Az igazi ismer eléggé, hogy egy harmadik fél véleménye ne befolyásolja.

Jobban jársz ha elengeded mindkettőt és keresel jobb társaságot.

2019. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
98%
Hát,Józsi sem a legjobb barát,ha ennyire követi Pistát.
2019. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%
Le se fosnám egyiket sem. Mert egyik sem barát.
2019. szept. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
36%

nagyon jó barátaid vannak

de ezt a kérdést tuti nem fiú írta xd egyrészt ennyit, meg ilyen sztorival csak egy csaj tud írni xd ráadásul rájuk jellemző ez a viselkedés.

2019. szept. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%
Engedd el mindkettőt, a régi haverod sem barát csak haver. Józsinak kéne téged védenie ilyen helyzetben ha a hátad mögött bántanak. Nekem barátom van, sőt inkább már testvéri szint. Senki nem bánthatja, ha a harmadik félnek van igaza, akkor is a barátom mellett állok ki. Ugyanezt ő is megteszi értem. Ennél a józsi gyereknél csak jobbat találhatsz.
2019. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
5-ös válaszolónak írnám, hogy azért írtam ilyen hosszú sztorit hogy érthető legyen. A másik hogy nem vagyok lány. :D
2019. szept. 29. 12:35
 8/29 A kérdező kommentje:
#7-es válaszoló, Józsi nekem aztmondja hogy őt nem érdekli hogy mit mond pista, ő ebbe nem szól bele csak ennyit mond.
2019. szept. 29. 12:36
 9/29 anonim ***** válasza:
95%
7#-es vagyok. Az még oké is lenne, de veled miért szakítja meg a kapcsolatot? Ha ennyire nem érdekli mit mond akkor miért nem veled jár el szórakozni? Mondjuk én szabályosan ellököm magammellől az olyan embert aki a szeretteim bántja akar verbalisan is. Személyes véleményem szerint ha én Józsi lennék akkor Pista első megmozdulása után elküldöm melegebb éghajlatra, ezt elmondom neked is, és jót röhögünk rajta. De minden ember más, én is csalódtam már barátban, vagyis mert azt hittem hogy az.
2019. szept. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
#7-es , teljesen igazad van. Én is nagyot csalódtam, ezek szerint mégsem olyan nagy barát... Annak ellenére hogy ő csak kiröhögi az egészet, legalábbis ezt mondja (ebben hiszek neki, annyira azért ismerem hogy tényleg nem foglalkozik ilyenekkel) Nekem az a nagyon furcsa, hogy képes egyáltalán egy olyan embert előtérbe helyezni aki csak most lépett képbe egy olyannal szembe mint én, akivel már évek óta "barátok".
2019. szept. 29. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!