Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nehéz egy olyan embert szeretn...

Nehéz egy olyan embert szeretni, aki nem szereti saját magát?

Figyelt kérdés
Én sokszor érzem úgy, hogy nem szeretem magam. Persze ezt azért így nem szoktam hangoztatni, de biztos megnyilvánul egyéb dolgokban. Tudom, hogy sokan vannak, akik szeretnek, nem tudom, nekik vajon nehezebb-e szeretni engem azért, mert én nem szeretem magam?

2019. szept. 30. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem szereti saját magát akkor más szeretetét is elutasítja. Tehát nem tudja senki sem szeretni mert nem engedi.
2019. szept. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szeretni, csak nyílván rossz hatással lehetsz másokra, ha az önértékelési gondjaid miatti rossz kedved van stb.
2019. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan lányt aki állítólag nem szereti magát meg önbizalomhiányos. Aztán akik meg szerették őt azokat simán lepöckölgeti magáról. Barátomat is csak ugródeszkának használta hogy egót növeljen...
2019. szept. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez nekem kicsit segít, hátha neked is:

https://www.youtube.com/watch?v=WA8j_b5WTys

"Bocsáss meg mindent magadnak!

Hisz egyszer úgyis elévül.

Semmi rossz nem tart örökké.

Végül megszépül..."

2019. szept. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen nehezebb. Ez saját tapasztalat. Röviden ennyi.
2019. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Attól függ mekkora mértékű az önszeretet hiánya, illetve miben nyilvánul meg. Feltételezem, ha olyan formában foglalkoztat a probléma, hogy ide is írsz, nem tarozhatsz, a destruktív (romboló) személyiségek közé. Ergó biztosan szerethető vagy mások számára is, és magad számára is. Azt azért szerintem nem árthat tudni, hogy a legtöbb ember valamilyen szinten szenved az önszeretet hiányától, csak valaki erre nem is jön rá. Véleményem szerint ők vannak kevesebben. Szóval fogalmazhatnánk úgy is, hogy a ritka kivételek közé tartozol. Az hogy nehezebb-e szeretni? Ha nagyon destruktívvá és gonosszá, rosszindulatúvá, válik valaki, akkor igen, nehezebb lehet szeretni, de aki igazán szeret téged (és teljes életet él, vagyis nem korlátozza be önmagát valamilyen lelki hiányossága által) az a személy akkor is szeretni fog, ha épp rossz passzban vagy, és akkor is ha nagyon - nagyon rossz passzban, mert a szeretet ilyen, nem csak a jóban, rosszban is ... Biztos hallottad már. A helyzet az, hogy sajnos azonban ebből van kevesebb (tapasztalatból mondom). Azon is érdemes elgondolkodni, hogy nem feltétlenül kevésbé szeretnek az emberek ha rossz passzban vagy a szeretethiányod miatt, inkább csak elveszíthetik a türelmüket, vagy leszoknak rólad, mert nem kapják meg a szokásos "szeretet adagjukat". :) De ez teljesen természetes.

Ha még nem találkoztál volna még a "plüssfotel" nevű facebook oldallal én jó szívvel ajánlom (fenn van youtube-on is). Ez az oldal sokat foglalkozik ezzel a dologgal (önszeretet hiánya). Van egy rakás hasznos, nem ömlengős, gyakorlatias videó a oldalon.

Egyébként pedig az önszeretet hiányát, önismerettel lehet helyre tenni. Olyan önismereti tanfolyamokon, amit szakemberek tartanak. Viszont fontos tudni, szakembert kell keresni, nem internetes videókkal magukat népszerűsítő megmondóembereket, magukat gurunak kikiáltókat. Ez nagyon fontos.

Szerintem tök jó, hogy felismertél egy ilyen dolgot magaddal kapcsolatban így tudsz tenni azért, hogy korrigáld egy olyan módszerrel, ami a saját szintedhez mért. Lehet, elég ha csak okkos könyveket olvasol és gyakorlatokat végzel rendszeresen, de lehet, hogy szakemberet kell keresni (önismereti tanfolyam, pszihomókus...) Minden jót kívánok :)

2019. szept. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Javítanék egy elírást:

"csak valaki erre nem is jön rá. Véleményem szerint ők vannak kevesebben. "

...ők vannak többen. Akik rájönnek, ők vannak kevesebben. :)

2019. szept. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. szept. 30. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!