Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnék újra szeretni?

Hogy tudnék újra szeretni?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok, gyermekkorom sem volt egyszerű, csúnya válás (verekedés, kés, stb, volt minden), kb 12 éves koromban, apa alkoholista, válás óta nincs az életemben, nem keresett. Én egyszer megkerestem, kb 19 évesen, de csak pénzt akart kérni piara. Válás után 1 évvel anya már mással, esküvő, én felreteve. 19 évesen nagyjából egy időben mamám meghalt és lett egy (meghatározó) párkapcsolatom.

A kapcsolat nagyon jó volt, 8,5 évig tartott, nagyon jól működtünk együtt. Majd a végén kifordult magából és szakított, ez 1 hónap leforgasa alatt. Sokkolt.

Azóta 8,5 év telt el, de azóta sem találom a helyem. Volt egy 6 éves, nem jól működő kapcsolatom. Most van egy másfél éves, döcögő, problémás.

Úgy érzem, sehogy se jó, semmi se jó, nem találom a helyem, és a hosszú sztori után amire a kérdésem irányul: úgy érzem, nem szeretek senkit. Vannak körülöttem emberek, barátok, kollégák, összejárok emberekkel, kapcsolatban élek, de őszintén nem tudok szeretni, érdeklődni.

Családomat sem szeretem, anyuval kapcsolatban nagyon sok minden felgyűlt, tesóm alkoholista, apánkra ütött, másik tesóm messze él.

De nem szeretem igazán a barátaimat sem, kollegaimat sem, nem érdekelnek igazán, amit mondanak, teljesen lekötnek a saját lelki problémáim. Folyton fáradtnak érzem magam.

A páromat sem tudom szeretni, nem vagyok kedves, soha senkivel.

Tizenévesen én voltam a mindenkivel törődő, kedves lány, aki mindenkinek szimpi.

Mára inkább vagyok egyedül, sőt feszült is leszek, ha nem lehetek egyedül.

Haragszom a világra is, hogy így alakult az életem, mert nagyon szerettem volna fiatalon anya lenni. A hormonokkal is küzdök emiatt, plusz a fájdalom a szívemben, hogy ez már nem valósulhat meg.

Bocs, h hosszú lett, de így teljes a kép.

Köszi annak, aki válaszol!



2019. szept. 22. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezen akarattal tudsz változtatni. A világ kegyetlen, de mindezek ellenére légy bátor és kedves. Ha ez megvan, idővel el fog jönni a boldogság. Csak add meg neki az esélyt.
2019. szept. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gomdolom,hogy a sok rossz tapasztalat tett ilyenné,amilyen most vagy.

Tudom,én is hasonlóan érzek,csak én fiatalabb vagyok nálad.

2019. szept. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nagyon sok a feldolgozatlan érzelmi dolog. Ha van módod, lehetőséged rá, pszichológus vagy pszichoterapeuta segíthet, esetleg őket is megkeresheted: [link]
2019. szept. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as jól írja, közben meg egy állatmenhelyen önkénteskedni.
2019. szept. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!