Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek megmaradtak a régi...

Nektek megmaradtak a régi barátságok?

Figyelt kérdés

Lehet én is hibás vagyok illetve változtam de nem hiszem hogy csak miattam szakadtak meg a baráti kapcsolataim.

Gyermekkori barátnőm a középiskola során egyszer csak megváltozott lenézett és nem akart találkozni velem. Évek múlva kerestem facebookon lekoptatott majd törölt az ismerősei közül. Mára már nem érdekel, csak furcsállom. Azt mondta szép volt a gyerekkori barátság de nem, már más minden...

A középiskolába volt két barátnőm de ők meg azért kezdtek utálkozni mert én egyetemre mentem lett egy normális végzettségem munkám, ők meg gyárba dolgoztak. Nem találtuk a közös hangot.

Egyetemen akiket megismertem és azt hittem na végre lett egy jó baráti köröm mind eltűntek a városból. Akiket kerestem ők engem sose, ráuntam sztem jogosan.

Úgy érzem már sehol nem lehet barátkozni főleg nőként, a férfi ismerőseimnek megvannak a régi haverjai, cimborái. De nőknek nem nagyon.

Hiába járok tornára vagy bármi hasonló közösségbe, mindenki rohan, kedvesek de semmi több.. Munkahelyen hasonló a dolog. Kevesen vagyunk sok az idős, aki fiatal meg megint fut, rohan, nem nyit mások felé.

Ti hogy érzitek?


2019. okt. 23. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem maradtak meg. Suliban nem is voltak soha, neten és kis közösségekben voltak. Utóbbi szétszéledt, a neteseknek viszont elég csúnyán lett vége többnyire, vagy egy idő után egyszerűen nem kerestek (nem állandó online beszélgetésre kell gondolni, rendszeresen találkoztunk). De nem szabad elkeseredni. Úgy vagyok vele, hogy megadom az esélyt annak aki meg szeretne ismerni, aztán lesz ami lesz. Ki tudja, hátha van még életre szóló igazi barátság.
2019. okt. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Suliban nem voltak. Egy se maradt meg. A interneten találtam egy közösséget ők is egy idő után lemorzsolódtak. Pedig egész jó közösség volt. Ott szereztem egy igazi barátot és annak a baráti közösségeivel ismerkedtem meg. Szóval mondhatni maradt összesen 4-5 barát.
2019. okt. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hasonlóan jártam, "barátokról" mind kiderült, hogy bizalmammal visszaélve árultak el 5-6 év után, vagy anyagilag használtak ki. Ha nem ez történt, akkor a kapcsolat egyoldalú volt: ha én nem kerestem az illetőket, azonnal megszűnt a barátság és csak akkor voltam jó, ha segítség kellett, ha problémát kellett megoldani, akkor hirtelen eszükbe jutottam akár 10 év után is. Ha találkozásról, buliról vagy bármiről volt szó: "hívtunk volna dehát hiába hívunk, hiába keresünk, téged nem lehet elérni". Ha kihasználásról volt szó, elsőre megtaláltak azonnal. Családosodás vagy bármi más miatt is szakadtak meg barátságnak sem mondható haveri kapcsolatok, ami mondjuk teljesen érthető. Engem már fáraszt a dolog, hogy virtuális látszat-kapcsolatokat tartsak fenn úgy, hogy mindig én írkáljak a másiknak, mert egyébként még ilyen kapcsolat sem lenne.
2019. okt. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem maradtak meg. Egy sem a régiekből, hála istennek. Egy-két ember kivételével olyan barátaim voltak, akik mellett fölösleges az ellenség. Sokat dolgoztam azon, hogy még lélekben se maradjanak meg többé.
2019. okt. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Igen, megmaradtak.


A legrégebb óta tartó barátságom 15 éve kezdődött még első osztályban, azóta is szinte napi szinten beszélünk.


A gimis baráti körünk is megmaradt, annak ellenére, hogy ketten külföldön vagyunk, de így is tudjuk mi van a másikkal, beszélünk, és ha lehet, találkozunk.


Édesapám a legjobb barátjával 45 éve ismerik egymást, és a mai napig nagyon fontosak egymásnak, és ugyanúgy vannak, mint évtizedekkel ezelőtt. Édesanyám legrégebb óta tartó barátsága kb 25 éves, tegnap is találkoztak.


21/L

2019. okt. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Általános iskolában volt egy kis bandánk , 4-en voltunk . Mindent együtt csináltunk . Azóta több , mint 8 év telt el , de mai napig tartjuk a kapcsolatot . Persze már nem találkozunk minden nap . :D

Továbbtanulás során már nehezebb volt új tartós barátságokat kötni , de így is lett 4 " új " maradandó barátom .


Ezek a barátságok életem végéig fognak tartani . ( részemről ) .


Most a munkahelyeken ??? Áhhh . Eddig 0 :D


23/F

2019. okt. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia !


Néha én is úgy érzem, hogy nincsenek barátnőim..hiába vannak.

Az általános iskolás barátnőmmel megromlott a viszonyom mikor elkerültünk középiskolába.

A középiskolás barátnőimmel is megszakadt a kapcsolat. mindenki más iskolába ment és így szép lassan elhidegültünk egymástól. Az elején még tartottuk a kapcsolatot de új barátnőik lettek engem meg elfelejtettek.

Szakmán találtam barátnőket az elején jó volt minden de így pár év elteltével sokminden változott. mindenki dolgozik, párja van így ritkán találkozunk.

Úgy érzem hiába van pár barátnőm ha mégsincs kivel találkozni havonta egyszer.

27 évesen én már lemondtam arról, hogy igazi barátnőt találjak.

A munkahelyen meg nem lehet barátkozni mert kiismertem őket milyenek igazából és nem kérek belőlük..

2019. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, bár kevés barát marad meg igazi barátnak.!
2019. okt. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát, néhányan megmaradtak,vannak olyan barátnőim akikkel a gimi óta barátnők vagyunk. Néhányan nem maradtak meg és vannak akikkel is köszönő viszony lett a gyerek-és kamaszkori jó barátságból.Azt nem tapasztalom, hogy így általánosan ki lehetne jelenteni, hogy a nők barátságai nem tartósak. Pl.anyukámnak vagy egy barátnője,akivel gyerekként egy utcában laktak, egy idősek, mióta eszüket tudják együtt játszottak, együtt jártak oviba,suliba és még mindig legjobb barátnők.


De viszont az is természetes valahol, hogy nem minden barátság marad fenn ilyen hosszú ideig, ez az élet rendje. Nem hibás senki. Egyszerűen van, hogy nem mélyül el annyira 2 ember ismerettsége, hogy a változások, távolság stb.ellenére is keressék egymást. Van egy mondás, hogy könnyebb a barátságot megkötni mint fenntartani.


Az pedig, hogy a mai világban nehezebb barátkozni a rohanó életmód velejárója, illetve nem is passzol feltétlen az egy közösségbe járó emberek személyisége. De azért nem is lehetetlen, igyekezni kell időt szakítani, beszélgetni másokkal.


Illetve szót kell ejtenem a "Kevesen vagyunk, sok az idős" mondatodról. Barátságok nem csak egy korosztályon belül lehetnek. Nekem vannak idősebb barátnőim is, vannak akik 10 és egynéhány évvel, de vannak más generációhoz tartozók is. Idősebbek is lehetnek ugyanolyan jó társaságok, ne zárd ki őket kapásból.

2019. okt. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem is volt. Nem tartom a kapcsolatot szinte senkivel sem.
2019. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!