Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek hagyjam elmenni?

Szerintetek hagyjam elmenni?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmmel másodévesek vagyunk az egyetemen, más szakon. Úgy érzem teljesen elhanyagol az új barátai miatt, az utóbbi időben teljesen elhanyagol miattuk. Nekem nyilván ez nagyon rosszul esik, hiszen akivel ilyen szoros barátságban vagyok azt nem cserélem le csak úgy. Mivel nekem nagyon fontos, ezért én kértem bocsánatot, de azt mondta adjak neki időt meg teret, hogy átgondolja a dolgokat. Úgy gondolom mostmár csak azért jönne vissza, hogyha ők nem érnek rá, mégis legyen valaki, akivel lóghat. Szóval, ha esetleg keresne (kétlem), akkor mondjam, hogy mostmár én nem akarom vagy adjak neki egy esélyt, ha belátja a problémát?

2019. dec. 8. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ne úgy gondolj a barátnődre, mintha egy párkapcsolatban élnétek. Ő egy barát. Az igazi barát akkor is az marad ha nem lógtok sülve-főve együtt, sőt ha évekig nem találkoztok akkor is ha megkeresed ugyanúgy fogad. Nem vagytok összenőve és ez egy olyan szakasza az életeteknek amikor picit másfelé indultok el. Ettől még te és ő is ugyanaz az ember marad. A lényeg, hogy szükségben is számíthassatok egymásra és ne úgy gondolj rá, hogy lecserélt egyszerűen csak másokkal is tölt időt. Ettől neked még a barátod lesz. Ne féltékenykedj, ha igazi barátság nem ér annyit, hogy ezzel elrontsd. Keress te is hobbit, új ismerősöket. Képzeld el mikor majd valamelyikőtöknek gyereke lesz vagy saját családja, akkor még ennyi ideje sem lesz rád. A felnőtt élet ezzel jár. Az embernek új barátok is jönnek az életébe, ettől még nem vagy lecserélve csak nyilván mással is tölt időt és most még ők élveznek előnyt, mert ők az új társaság, keresi magát ő is.
2019. dec. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerintem jogosan esik rosszul, hogy velük heti háromszor csinál programot, rám pedig lassan egy hónapja nem volt ideje. Ha valaki így viselkedik nem érdemli meg, hogy a bajban majd segítsek neki, akkor is ha túlzásba vittem a problémázást. Ők nem a barátai csak a haverjai, pár ivászat nem tesz baráttá valakit. De valószínűleg nem kell ezen tovább aggódnom, hiszen nem beszélünk. Inkább csak abban reménykedek, hogy tartja magát a döntéséhez.
2019. dec. 8. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!