Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak a süket barátommal?

Mit csináljak a süket barátommal?

Figyelt kérdés
Van egy barátom. Több mint húsz éve haverok vagyunk. Tök süket! Viszont nem hajlandó használni a nagyothalló készülékét, mert cikinek tartja, ami szerintem nevetséges. Az hagyján, hogy én nem tudok kommunikálni vele, mert nem hall meg semmit, de másokat sem hall meg, emiatt rendszeresen kellemetlen helyzetekbe kerül. Kérdeznek tőle valamit, és vagy tök másra válaszol, vagy mivel nem hallotta a kérdést, egyáltalán nem válaszol. Vannak, akik emiatt már enyhén értelmi fogyatékosnak is tartják. Több, mint húsz év után most kezd elfogyni a türelmem. Egy ilyen röhelyes dolog miatt, hogy cikinek tartja a készüléket. Nagyon sokáig toleráns voltam, és próbáltam segíteni neki, de meddig kellene türelmesnek lennem egy ilyen makacs emberrel? Volt egy sztori egyik nyáron. Még az anyjával lakik (50 éves). Az anyja tett-vett az erkélyen, ez meg kizárta, majd elindult vásárolni. Én meg hallom szomszéd házból, hogy anyja kiálltja az erkélyről a nevét. Gondoltam magamban, hogy a fsznak kiabál, mikor úgy sem hallja. Felhívtam telefonon, még a ház közelében volt, visszajött, és beengedte az anyját. És ez csak egy a sok kellemetlen történet közül.
2019. dec. 15. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Hogy hívták fel ha süket?
2019. dec. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha ÜVÖLTESZ a telefonban neki, akkor valamennyit megért, de nem mindent.
2019. dec. 15. 21:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Mivel helyette nem viselheted, így nem tehetsz semmit. Fegyvert nem tarthatsz a fejéhez, beszélni meg értelmetlen vele, mivel vagy ragaszkodik az elvéhez, vagy meg se hallja. Fogadd el hogy ilyen, úgysem neked kell ezeket a szituációkat kezelni.
2019. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Ha annyira toleráns lennél akkor tudnád, hogy SIKET.
2019. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tanuld meg a jelbeszédet.
2019. dec. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"úgysem neked kell ezeket a szituációkat kezelni."


Részben igaz, amit írsz, de ahogy meg én írtam, velem sem tud rendesen kommunikálni. Egyre gyakrabban van olyan, hogy elméletben megbeszélünk valamit, majd két nap múlva rákérdez a dologra. Mire mondom neki, hogy két napja megbeszéltük már telefonon, vagy személyesen. Csak nem hallotta. Ráadásul nem is szól, hogy nem hallotta rendesen.

2019. dec. 15. 21:22
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tud jelelni. Beszél, mint bármely ember. A két fülére összesen harminc százalékot hall. Készülékkel majdnem teljes éltet tudna élni.
2019. dec. 15. 21:24
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egyre gyakrabban van olyan, hogy elméletben megbeszélünk valamit, majd két nap múlva rákérdez a dologra. Mire mondom neki, hogy két napja megbeszéltük már telefonon, vagy személyesen. Csak nem hallotta. Ráadásul nem is szól, hogy nem hallotta rendesen."


Ilyenkor kérdezd meg tőle, hogy "mit beszéltünk meg az imént?" Ha nem tud választ adni, kezdd az elejéről. Fárasztó a dolog, de mint mondtam, nem tudsz mit tenni vele, főleg ha még otthon, vagy a barátai előtt sem hordja.

2019. dec. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak, akik emiatt már enyhén értelmi fogyatékosnak is tartják. "

Kérdezd meg tőle melyik a ciki, a hallókészülék viselése, vagy ha értelmi fogyatékosnak nézik?

Mondd meg neki, hogy régebben a szemüvegeseket is cikizték, de ma már sokan még divatból is hordják még ha nincs is rá szükség, mert trendi.

2019. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9-hez hozzátenném, hogy a fogszabályzó is így van meg a mű végtagok szerintem. Tény, hogy jóval elfogadóbbak az emberek. (Ha nem is mindig, de viszonyítva igen.)
2019. dec. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!