Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy az évek...

Miért van az, hogy az évek során fokozatosan eltávolodnak a barátaim, annak ellenére hogy próbálom ápolni a kapcsolatokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régen főleg gimis koromban nagyon sok barátom volt, és úgy érzem én jó barát vagyok/voltam, még is most már 24 éves koromra a nagy részük elhalt.

Van egy barátnői társaságom de mintha azóta a nagy részük nem gondolna jó fejnek, mióta barátom van(most már több éve), de gondolok itt arra hogy csomó programból kihagynak, buli stb mert mennek pasizni, elengedik magukat, "megőrülnek". Én nem olyan vagyok hogy összelennénk tapadva a barátommal, én fontosnak tartom hogy a barátnőimmel is tartsam a kapcsolatot, találkozzunk, csajos esték stb. Pl egyik barátnőmnek is volt komoly párja, és sokat jártunk úgy össze meg többet ért rám, de amióta szakítottak új barátokat keresett és inkább velük csinál mindent.

Akkor van egy kiskori barátnőm, vele éveken át legjobb barátnők voltunk, de lett egy pasija aki kb mindent alá tett: lakás, vállalkozás, stb, eltartja a barátnőmet, és teljes függésben van, mert azóta alig keres, és mindig a barátjával van. Pl. beközölte hogy azért nem ér rám találkozni mert örül ha a barátjával lehet(mikor együtt élnek), és ha komolyabb lesz(??) a kapcsolatom megértem majd miért a pasi az első. Na bumm. Fontos a barátom de a barátnőim is.

Meg általánosságban érzem hogy azok a barátnőim akik szinglik ők lógnak együtt, és csomó dologból kihagynak és nagyon szarul esik hogy ez ennek a függvénye? Meg mostanában minden hírt utoljára tudok meg stb. Vagy pl a szingli barátnőim együtt terveznek utazást és meg sem kérdeztek. Nekem ez olyan szarul esik. Én próbálok programokat szervezni de fordítva nem kezdeményeznek felém.

Vagy van még barátnőm, de ő meg alig ér rá mert nagyon sokat dolgozik. Csak szomorú vagyok hogy ha a 20as éveim elején így elhalnak ezek mi lesz +10,20, 30 év múlva? Mit lehet tenni ha én próbálom ápolni, de fordítva alig működik,? Persze tökjó hogy ott a barátom, de vágyok a barátnős társaságra is.


24L


2019. dec. 28. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Én is ezt tapasztaltam. Az utóbbi időben az embereknek elértéktelenedett a barátság.
2019. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Gimiben naponta találkoztál velük.

Ma hányszor keresed a társaságokat?

2019. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én is megfigyeltem, hogy ha egy szingli társaságból valakinek párkapcsolata lesz, az kiesik a pikszisből. Valahogy ebből automatikusan arra asszociál a társaság, hogy őt már elvesztettük, úgysem ér már ránk, és a továbbiakban már nem is számolnak vele. A gyakorlatban ilyen vagy-vagy alapon működik a dolog, vagy baráti társaság vagy párkapcsolat.
2019. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megőrülnek és elengedik magukat, akkor nem fogod vissza őket, teszel megjegyzéseket? Lehet ez nem tetszik nekik. A másik, hogy ha tetszik, ha nem öregedtek és igen ez a korral még rosszabb lesz, bár jobb esetben akkor már lesz családod és nem vágysz majd ennyire a személyes találkozókra. 30 éves vagyok. Nagyon ritkán tudunk találkozni a barátaimmal mert mindenki gyereket nevel, dolgozik, rohan. Viszont tudom, hogy bármikor felhívhatom őket ha baj van és ha kell tudunk beszélni facebookon is. Azt kell megérteni, hogy egy barátságot nem csak a személyes találkozó tarthat fenn. Az igazi barát, akire számíthatsz, az, aki akkor is segít, ha nem tud ott lenni, a legnagyobb bajban is.


A kiksori barátnődre sem véletlenül kiksori barátnő már és nem mostani. Az ember örül a barátja boldogságának nem azt ecseteli, hogy mit "raktak alá"..stb.. Vannak vak szerelmesek, lehet ő is az. Ha az én legjobb barátnőm lenne így (van is ilyen) azt mondanám: Jól van, akkor csináljátok a dolgotokat, majd valamikor azért igyunk meg egy teát vagy hívj fel, ha úgy van és mesélj. Nem sértődöznék. Az élet ilyen.

2019. dec. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy akinek már van párja, az onnantól kezdve csak olyanokkal jár össze, akinek szintén van. És négyesben csinálnak programokat. Vagy hatosban. Onnantól kezdve a szingli barátnők el vannak felejtve.

Talán mások is ezt tapasztalták, ezért is különülnek el a szinglik és a nem szinglik.

2019. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A barátság kettőn áll. Ha szerinted nincs értéke, akkor abban te is szerepet játszol.
2019. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok a másik fiókomról.

Mi például rendszeresen összejárunk sütizni, borozni. Bár jellemzően nem foglalkozunk magánügyi problémákkal. Van három dolog, amiről tilos beszélni: magánügy, pénzügy, politika. Máskülönben vita kerül a beszélgetése. Ezeket mellőzve próbálj társalogni. Ha nem beszélünk pénzügyi dolgokról, én az anyósommal is tök jól kijövök, rendszeresen összeülünk.

2019. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy jártam a 2 gyerekkori barátnőmmel, hogy lett egy komoly kapcsolatom és bár alig-alig találkozom vele (mindketten dolgozunk, de jó ez így, mindenki boldog, ezt csak azért írtam hogy lássátok simán ráérnék), azt vettem észre, hogy a barátnőim kihagynak programokból. Úgy kb 2-3 hónap után szóvá tettem, erre azt a választ kaptam, hogy sajnálják milyen antiszociális lettem, és nekik is volt kapcsolatuk, mégse csinálták ezt. Kérdem én: mit??? Bármikor ráérnék, ők ejtettek engem, csak megpróbálták úgy beállítani, mintha én lennék a gonosz antiszoc. És ezt gyakran látom másoknál is, aki kapcsolatban lesz, azt kiejtik a baráti körből. Persze amikor nekik van kapcsolatuk, akkor ők nyugodtan elfelejthetnek engem. Szerintem is elértéktelenedtek a barátságok, olyan mintha csak kényszeresen töltenék egymással az időt, amíg nem jön a kapcsolat.
2019. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es, te nem az ötös vagy! Az én vagyok. Nekem nincs másik fiókom.
2019. dec. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!