Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnám ezt az egész...

Hogyan tudnám ezt az egész helyzetet elkerülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Adott a helyzet, van pár osztálytársam, évfolyamtársam akikkel ennél összetettebb kapcsolatot ápolok. Viszont igazi barátként nem tudom őket megnevezni, mert ami történik köztünk, az nem is barátság, de nem is ellenségeskedés.


A történet 9. osztály elején kezdődik, megismerkedtem az osztályomból és más osztályokból is minden korombeli középiskolással, ahogy minden tinédzser ebben a helyzetben.


Pár emberrel nagyon is jó kapcsolatot ápoltunk egészen 11. osztály szeptemberéig, ugyanis itt nagyon megváltoztak a dolgok. A szó szoros értelmében. Egyszerűen nincs meg az összhang, nincsenek jó beszélgetések mint régen, valamit nagyon elhisznek magukról itt az emberek.

Rendszeresen sportolok, volt, hol jártunk terembe többen is.

A jelenlegi álláspont az, hogy semmiben sem számíthatok a "barátaimra" semmiben sem bízhatok meg teljes mértékben bennük.


Van rá példa, hogy verekedni is akarnak, holott pár embernek sok köze nincsen a bunyózáshoz :D


Alapjáraton nem vagyok egy agresszív természetű ember, és lehet, hogy az is közrejátszik, hogy éppen olyan távol lakok a várostól, hogy sulin kívül ne tudjak velük találkozni.

Állandóan kérdezik is, mikor jövök be, stb. De ez nekem nem megoldható.

Ez a közösségi életemre is teljességgel kihatással van.

Véleményem szerint a folyamatos találkozgatások, amik során rám nem számíthatnak vitte el az egész "barátságunkat" rossz irányba.


A probléma az, hogy az egyik ilyen mókamiki az osztálytársam, ő vele találkozok a legtöbbet nyilván, és ő is a leghülyébb közülük.

Egyszer már egy balhé folytán bevertem neki egyet, akkor le is állt szegénynek a szája :D

Viszont most olyanokat beszél, hogy jaj de vissza adná, menjünk 1v1, tudjátok, tipik kis nyúlvány féreg vékony gyerek, tudja ő is jól, hogy nem érne sokat ellenem.

A természetem miatt nem akarom bántani, de ha arra kerül a sor akkor arra kerül a sor :)


A kérdés adott, hogyan kerüljem el az egész helyzetet ebben a hátralévő időben, hogyan tudnám ha nem is visszafordítani, de egy jobb irányba terelni ezt az egész "barátságot"?


Köszönöm, hogy elolvastad, próbáltam leszűkíteni a dolgot, ezért pár részlet ki is maradt belőle. Előre is köszönöm szépen a segítséget. :)



2020. jan. 22. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez eléggé dedó ennyi idősen, ilyenekkel nem feltétlen kellene barátkoznod.
2020. jan. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Írásod alapján te is a leghülyébbek közé tartozol.
2020. jan. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, nyilván nem arra törekszem, hogy barátkozzak velük, sőt.

Próbálom mindenképpen kerülni őket, de szerintem érthető, hogy abból milyen procedúrák keletkeznének, ha csak egyik napról a másikra azt mondanám, hogy “Köszi, hagyjál békén”.

Nem is vagyok egy túl népszerű gyerek, vannak más barátaim, de ezt ilyen egyszerűen nem lehetne sajnos megoldani.

Dedó - tisztában vagyok vele, hogy nem ez a megfelelő viselkedési és kapcsolattartási norma. De az én helyzetemben ez pont így alakult ki, akaratomtól függetlenül is.

2. válaszoló - Igen, némely helyeken a fogalmazás nem éppen helyén való, ezt légyszíves nézd el nekem. :)

2020. jan. 22. 22:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem bírtok a tesztoszteronjaitokkal, akkor hajrá,verjétek szét egymást, ez az igazi barátság :D

Hihetetlen, hogy ennyi idősen az emberek idáig képesek csak eljutni...

2020. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ellentétben a többiekkel megértem a helyzetet. Az viszont nagy igazság, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni és nagyon úgy tűnik, hogy neked ez a “baráti” vonal nem működik. Legyenek más barátaid, hiszen a haverság, barátság egyik nagyon fontos alapja, hogy legyen azonos érdeklődési kör és azonos szemüvegen keresztül lássátok a világot 75%-ban. A maradék 25% kell az egészséges vitákhoz. Egyszóval őket hagyd meg történelemnek.
2020. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!