Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás:...

Igény szerinti szoptatás: hogy lehet ezt elkerülni?

Figyelt kérdés

Második baba, és előre látom, hogy megint fél évig ez lesz: egy non stop szopizó baba, aki igazán sose lakik jól, én meg kiborulok.

Ha egy-két órát alszik, akkor gond nélkül tud annyit enni, hogy jól lakjon. De déltől estig egyfolytában mellen akar lenni. :(

Most 6 napos, császár után még csak a napokban indult be a tejem rendesen.

Fejni nem tudok, egyszerűen nincs mit.

Így viszont a pici se alszik be, félálomban van fél napot. Én pedig semmit se tudok csinálni egész nap. :(

Lassan ott tartok, hogy inkább adok tápszert. Pedig jól fejlődik így is, de nem tudom, megér-e ennyit.


Ki hogy csinálja, hogy legyen valami napirend, jóllakjon a baba is? Sok tejem nem lesz, csodára nem várok.



2017. márc. 10. 13:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Nyilván legjobb az anyatej, de ha te ideges vagy, az senkinek sem jó. A tápszer erre jó megoldás, lehet, csak ideiglenesen kell. Te is megnyugszol, a pici is nagyobbat alszik...

Kitartás!!! :)

2017. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Miért kapkodsz? Hat napos a babád. Azért ilyenkor még jó hogy nem megy semmi úgy, mint a karika csapás. Várj még egy picit. Nyilván sok mindent kell csinálnod, meg ott a nagyobbik is, de még 1-2 hétig próbálja a picire koncentrálni. Nyugodj meg, mert ha ideges vagy, az senkinek nem jó. Ha 1-2 héten belül sem látsz javulást, akkor megpróbálhatod a tápszert, ha úgy mindenkinek jobb
2017. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

Szia, elsősorban alakíts ki a babádnál egy rugalmas napirendet. Nálunk bevált, hogy először mindig mellre tettem, ha már nem igazán jött, akkor kapott még tápszert, hogy jóllakjon.

[link]

2017. márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudhatod hogy mi lesz! Nekem az első babával volt szenvedés, már a kórházban is kapott tápszert, itthon is hiába próbáltam anyatejjel jól lakatni nem sikerült, csak ordított, a végén adtam csak tápszert, utána elaludt és/vagy jól elvolt, ez 4 hónapig tartott, onnantól nem fogadta el a cicit. A második kizárólag anyatejes volt fél évig, 1 év 1 hónapos és még mindig szopizik vagy 4x.

Ha déltől estig mellen akar lenni legyen! Én is megfogadtam hogy a másodiknál a házimunka lesz az utsó dolog ami érdekelni fog! 6 nap után még nem tudhatod mi lesz!! Szedd össze magad! A tápszerezés sem egy leányom!

2017. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Nekem alig van tejem(kb 2dl Naponta)ezért tapszerezem.tényleg nem leányálom! :D igényli a cicit napi 1-2* rá is rakom.nem bírnám hogy egész nap rajtam lógjon!

Tehát én leszoktam fejni és érkezéskor felesbe adom neki.először anyatej utána tápszer.jóllakik fejlődik és alszik. Éjszaka csak tápszert kap. 1 hónapos!

2017. márc. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem miért kell az 5. válaszolót lepontozni, sokan úgy csinálnak, mintha a tápszer kb.cián lenne. Miért nem lehet megérteni, hogy nincs mindenkinek elég teje vagy valaki nem bírja az egész napos/éjszakás cicin lógást? Persze, a legjobb az anyatej, de a babának sem jó, ha nem lakik rendesen jól és állandóan felébred. Nem a szoptatáson múlik, hogy valaki gondoskodó, jó vagy rossz anya...
2017. márc. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Így csináltam ahogy írod: ciciztettem amikor igényelte. Pár hátig tartott, nem örökké.


Ha szeretnél (csak) szoptatni, keress szoptatási tanácsadót.

Ha valamiért nektek ez nem jó, akkor adj neki tápszert.


Nincs jó vagy rossz megoldás :-) Én úgy látom, hogy ami jó az anyának, az jó lesz a családnak is :-)

2017. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6 naposan szerintem még normális, hogy csak cicin akar lenni és nincs napirendje. Aludjatok együtt és egyelőre - hacsak nincs kényszer - ne akarj csinálni semmi mást, mint egymást szokni, megismerni.

Nálunk mindkét gyerek igény szerint szopott (császár után 4-5 nappal indult be a tejem), mégis totál másképp alakították ki a napi ritmust - az egyik jó alvó volt, a másik tiszta zizi. Szerintem nem az etetésen múlik.

2017. márc. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
1-2hetes babánál még nem lehet elvárni hogy napirend legyen! egy picit legyél még türelmesebb..
2017. márc. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Hagyd a szoptatast, adj tapszert es kinyilik a vilag, mrg a nap is szebben fog sutni, ha meglatod, milyen egy jollakottan alvo baba. Nekem a tapszer adta meg az anyasag oromet, h tudtam rlvezni az etetedeket es gyonyorkodni az krakug melyen alvo kisbabamban, akit nem kellett mericskelni, mert vegre szemmel lathatoan is gyarapodott. Koszonet a tapszer feltalalojanak,a 20 honapos gyermrkrm mrg reggel-este issza.
2017. márc. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!