Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy szemét lennék ha a haverom...

Egy szemét lennék ha a haverommal megszakítanám a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Sajnos az utóbbi időben nagyon depressziós és negatív lett. Sok trauma érte gyerekkorában, mint később nekem is bevallotta. De mikor megismertem erről semmit nem tudtam. Én elhiszem hogy ő erről nem tehet, de a negativitása engem nagyon lehúz. És úgy érzem, nem engedhetem meg magamnak hogy ilyen negatív barátaim legyenek. Ha tudna változtatni, persze ugyanúgy barátkoznék vele. De hogy őszinte legyek, én se várnám el mástól, hogy elviseljen ha csak negatív lennék egész nap. Mit tennétek a helyemben?
2020. jan. 24. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha haver, akkor nyugodtan szakítsd meg a kapcsolatot. Ha barát, akkor segíts neki.
2020. jan. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Inkább barát mint haver, de szerintem túl komolyak a problémái ahhoz hogy én segíteni tudjak.
2020. jan. 24. 20:25
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Hu hát ez nehéz! Ha tényleg barátok vagytok, akkor ne szakítsd meg vele a kapcsolatot, mert neki az olyan lenne, mintha te is csak belerúgnál. Ez a negativitás, depresszió idővel egyre csak rosszabb lesz és még a végén az öngyilkosságba menekül...

Mi teszi őt boldoggá ? Nincs valami hobbija amit szeret? Pl ha tudod, hogy szeret főzni, akkor vehetnék neki egy szakácskönyvet. Biztos jól esne neki és már egy hangyányi segítettél is rajta.

Nem szoktál kondizni vagy futni ? Oda is elhívhatnád, hátha kedvet kapna.

Próbáld neki magyarázni, hogy mennyi dolog van amiért hálás lehet, aminek örülhet. Pl annak, hogy egészséges , van karja , lába , van mit ennie, nincs árvíz és tűz . Mond azt neki, hogy ő egy nagyon értékes ember , nyomós okkal kellett megszületnie. Próbáld neki mondani, hogy igyekezzen minden apró dolognak örülni , hesegesse el a negatív gondolatokat.

Az a gond, hogy neki nincs siker élménye. Ezen akár egy színező is segíthet. Szerintem az lenne a legjobb ha elkezdene edzeni. Ez adna neki egy kihívást, amit “legyőz” és szépen látszik az eredmény is. Ez mind csak javít a kedvén, az önbizalmán.

Tudom, hogy baromira nehéz neked és nem is lesz könnyű, de próbáld meg kirángatni ebből a sok szarból, amíg nem hatalmasodik el még jobban. Nem hiszem, hogy bárki is foglalkozna vele, persze téged is meglehet érteni! Szerintem legalább próbáld meg és mindig hallgass a lekiismeretedre! :) Sok sikert! Kitartás ! :)

2020. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Jó ötleteket írtál le. Kondiba már volt hogy hívtam, de nem volt rá nagy hajlandósága. Szokott edzeni, de otthon. A legnagyobb probléma szerintem az hogy nincs önbizalma, de szerintem is jót tesz a sport ilyen téren. Remélhetőleg rendesen be lesznek állítva a gyógyszerei, és akkor majd próbálkozom rávenni dolgokra. Addig meg ritkábban fogok vele találkozni.
2020. jan. 24. 21:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy lányról van e szó? Mert ha igen, félek magamra ismertem.
2020. jan. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyugi, srácról.
2020. jan. 25. 00:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog.


Hiszen egyrészt lehet mondani, hogy a barátok kitartanak egymás mellett, ne rúgj belé, stb.


Másrészt senkitől nem várható el, hogy feláldozza magát másokért. Egyszer élünk, nem mindegy mire "pazaroljuk" el a kapott időt.


Ráadásul van a mondás, hogy a családod nem válogathatod meg, a barátaid viszont igen.Én például inkább megyek bárhova egyedül, mint olyan emberrel, akivel nem akarok mert nem érzem vele jól magam.

2020. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!