Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberek csak azokkal...

Az emberek csak azokkal viselkednek normálisan (értsd: nem ellenségesen) akik viselkedésben hoznak egy társadalom által elfogadott normát?

Figyelt kérdés
Ha valaki eltér bármilyen szempontból az elfogadott normálistól, akkor nem mutatnak toleranciát?
2020. jan. 27. 18:54
 1/8 Silurus ***** válasza:
23%
A vakok is kinéznék maguk között, a gyengén látót. Rossz emberi tulajdonság, de nem mindenki ilyen!
2020. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Közösségtől függ. Vannak például fogyatékosságok, melyekkel nehezebb boldogulni és amelyek - sajnos - kevesebb empátiát ébresztenek az emberekben. Kevésbé tudják beleélni magukat, így az adott fogyatékossággal élő nagyobb arányú elutasításra számíthat. Például nagyothalló, vagy siket illető.
2020. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Társadalmi normák? Xd
2020. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem mindig.Pl aki bunkó,suttyó,az csak mindig hozzá hasonlókkal fog normálisan viselkedni.Ha te nem vagy ilyen,akkor lenéznek.
2020. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 October15 ***** válasza:
24%
Ez hülyeség. XD
2020. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább egy közösségre jellemző ez, pl. Sulis osztály, munkahely. Ott ha a legtöbb ember hasonlít egymásra vagy összenőnek az évek alatt, akkor igen, képesek kinézni azt, aki nem olyan, mint ő, mégha akit kinéznek emberileg normálisabb is. Viszont lehet hozzájuk alkalmazkodni kellő szinten, a kérdés, hogy megéri-e?
2020. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy alapnormát kell, hogy mindenki kövessen, tartson be, bár ma már kérdés, hogy mit is jelent ez. Van, hogy mutatnak toleranciát azzal szemben, aki eltér ettől, mert legalább békén hagyják, ami nagy szó ebben a világban.
2020. jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Silurus ***** válasza:
1. voltam. A viccet sem értitek, és az önismeretek is 0! Én párszor voltam olyan helyzetben, hogy 50 mellettem lévő ember, fejét elfordítva sunnyogott, miközben odamentem segíteni, összeesett embernek, kirabolt néninek, akinél a tolvajt el is fogtam!
2020. jan. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!