Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol szerezhetnék barátokat?...

Hol szerezhetnék barátokat? Sajnos az utolsó pár évben egyáltalán nem barátkoztam senkivel, a régi ismerőseimmel is megszakadt minden kapcsolat.

Figyelt kérdés

Munkám és a volt párkapcsolatom miatt nem volt időm semmire, szinte csak a munka és a volt párom volt csak az életemben. Szeretnék barátkozni, ismerkedni emberekkel, de nem tudom hogyan. Esetleg létezik valami oldal ahol lehet ilyen formában ismerkedni?


28 éves férfi vagyok, XVII. kerület és Maglód közelében lakom, ha valaki szintén hasonló cipőben jár örömmel haverkodnék bárkivel, illetve egyaránt fiúkkal, lányokkal.


2020. febr. 25. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress valami hobbit, edzést, ahol új embereket ismerhetsz meg.
2020. febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj például művelődési házba előadásokra, bárhova. Téged érdeklő témákban keress Fb csoportokat. Tudom közhelyek, de ezek jutnak csak eszembe sajnos. Jön a jó idő, csatlakozz túrázókhoz, pl. Teljesítménytúrázók társasága (rövid távra is mehetsz)
2020. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ismerkedni mindig és mindenhol lehet. hogy milyen kapcsolat lesz belőle, azt úgyis csak az idő dönti majd el. leginkább azon múlik, hogy milyen interakciók is vannak a két fél között, ki mit akar a másiktól, de nagyon sokat befolyásol az is, hogy a felek épp milyen élethelyzetben vannak, mire van éppen szükségük és a másik épp mennyire illik bele.


leginkább olyan helyen, közösségben, programokon érdemes próbálkozni, ahol hasonló érdeklődésű emberek találkoznak, lehetőleg azért, hogy egymással interakcióba kerüljenek, közösen csináljanak valamit. keress olyan programokat, közösségeket, helyeket, ahol a tiédhez hasonló érdeklődésű emberek vannak.


szerintem a bulik erre kevésbé alkalmasak, mert a hangos zene miatt beszélgetni, a hangulatvilágítás miatt meg egymást látni is alig lehet. de lehet, hogy ez csak nekem visszatartó erő.


van, akinek a munkahely, illetve egyéb szakmai közösségek is bejönnek ilyen célra, de nem biztos, hogy szerencsés a magánéletet is teljesen a munkahely/szakma köré építeni.


klasszikus példa, hogy annak idején az asszonyok a fonóba jártak együtt kézimunkázni, a dalárdába vagy az egyházi kórusba együtt énekelni, de például sokan tánciskolákban, vagy bálokon ismerkedtek egymással (nem csak párkapcsolati szempontból). ugyanígy a templom és az egyházi közösségek is hagyományosan fontos közösségépítő erővel bírnak a hívők számára.

akit érdekelnek a filmek, annak érdemes lehet filmklubokkal próbálkoznia, aki olvasni szeret, annak könyvklubokkal, vagy akár könyvtárral is. ha érdekelnek a nyelvek, akkor menj el nyelviskolánba, vagy a különféle nyelvek köré szerveződő egyéb nyelvi programokra, ha az utazás érdekel, akkor vannak különféle utazós programok, előadások, beszélgetések (most zajlik pl. az Utazás kiállítás, ahol a Járatlan utakon fesztivál kretében többek közt utazók is tartanak előadásokat, az ő hallgatóik pl. valószínűleg haosnló érdeklődésűek lehetnek, de van egy csomó féle meetup csoport is, amik közt éredmes lehet nézelődni, akárcsak rengeteg féle klub, egyesület, stb. szervez mindenféle rendezvényeket megannyi témában és kb. mindegyiknek van valamilyen Facebook eseménye.

hogy neked hol érdemes próbálkoznod, azt leginkább a te ízlésedd és érdeklődésed alapján érdemes megkeresni.


léteznek olyan ismerkedős, programszervező és közösségépítő oldalak, ahol kisebb-nagyobb mértékben (vagy egyáltalán nem) a párkeresésen van a hangsúly és lehet új emberekkel ismerkedni akár ilyen, akár olyan céllal.

2020. febr. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!