Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mitol szoronghatok emiatt?

Mitol szoronghatok emiatt?

Figyelt kérdés
Akarhanyszor valakinek a valaszara varok vagy varom, hogy beszelgessunk neten mar elotte 2-3 oraval szorongani kezdek. Ha tudom, h x ember ekkor er ra messengeren beszelgetni akkor en mar elore szorongok mielott eljonne az az ido. Valami olyasmitol felek, h megharagszik, ha lemondom vagy stb. Meg hogy elveszi az idom es nem merek elkoszonni tole. Ilyesmiktol. Szoval nem az, h mit fogok mondani neki vagy mirol beszelunk stb, hanem inkabb valami olyasmi felelem, h veszekedni fog velem ha nem ugy tortenik minden ahogy o akarja vagy ha lemondom vagy ha nem irok vissza.
2020. márc. 2. 19:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Ezt hogy szuntessem meg? Regen volt egy haverom aki ha nem irtam neki vissza idoben messen vagy pl mondtam, h most nem erek ra akkor allandoan veszekedett velem es hat azota van ez
2020. márc. 2. 19:48
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen alaptalanok a félelmeid. Nagyon hatott rád az a fiú és ennek a hatásnak iszod még most is a levét. Régen dobnod kellett volna, de ez már késői tanács.

Beszéld be magadnak (győzzed meg magad), hogy nem mindenki olyan bunkó, mint akit említettél a kérdésedben. Ha mégis olyan lenne, vagy hasonló - szabadulj meg tőle és tiltsd le. Van különb, mégpedig számtalan mennyiségben.

F.

2020. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert készülsz rá, hogy beszélgetni fogtok, gondolom előre tervezed, hogy mit beszéltek, mit-mire válaszolj, stb. Pedig ha jön valami eltérés, akkor rendszerint borul a terv. Helyette inkább légy spontán.
2020. márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vidd el a dolgot szerintem pszichológushoz, elég király hogy megvan a kiváltó élményed, szerintem hamar a végére lehet járni a dolognak. Addig is meg ez csak messenger...kit érdekel? Írok oszt válaszol amikor válaszol, ha pont fenn vagyunk, akkor meg gyorsabban dumálunk de ennyi, nem ilyen komoly a dolog. Az aki meg emiatt veszekedett veled valószínűleg szintén hozott magával egy szorongást, azzal kapcsolatban ha ignorálják őt...szóval segíthet az is ha tudatosítod, hogy ez csak az az egy ember volt, és neki ez egy különlegesebb problémája volt, nem általános hozzáállás. Illetve érdemes még megvizsgálni, hogy van e erre a jelenségre valami ráerősítő tényező. Tehát más személyek akikmegjegyzéseket tesznek h anem írsz vissza, esetleg még gyakori a "csak akkor hívsz ha kell valami" megjegyzésekkel bombázó szülők...ilyenek...
2020. márc. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a vaszokat. Egyebkent igen, en is probaltam magamnak mondani, h ez csak egy ember es ez nem altalanos (mert tenyleg nem), de valahogy annyira elhatalmasodik rajtam a felelem ekkor, hogy mar semmi se hat. Durva. Ezert is irtam ki a kerdest, mas szalyabol meggyozobbek a dolgok. Koszi!
2020. márc. 3. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!