Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Másnak is van/volt mérgező...

Másnak is van/volt mérgező barátság az életében?

Figyelt kérdés
Mik voltak az intő jelek? Hogyan és mikor ismertétek fel? Konkrét történeteket is meghallgatnék a témával kapcsolatban. Sajnos úgy érzem, hogy én is egy ilyen barát(nő)i kapcsolatban vagyok és nem tudom mit tegyek.

2020. márc. 11. 22:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor 147. alkalommal se akart találkozni, közben meghívott programra, amit az utolsó pillanatban lemondott.
2020. márc. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Állandóan csak panaszkodik, lehúz, elmegy az életkedved. Nem biztat, le akar beszélni mindenről, ami javítana az életeden. Én amikor vállalkozó lettem, az a kevés barátom is kihullott, mert nem volt kedvem tovább hallgatni az alkalmazotti szemléletű nyavalygásukat.
2020. márc. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
29%
Ha mérgez, akkor mért kérdés, hogy mit tegyél?
2020. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem reagál az üzeneteimre, aztán benyom valami kamu dumát.

Persze közben másokkal jópofizik és posztolgat folyamatosan.

Nagyon sok barátja van, azaz úgy tűnik, de érdekes módon mindegyik leszarja, amikor komoly problémája van.

Én az utolsó helyen kullogtam már a végén, ha reagálnia kellett egy üzenetre.

Én mindent nézzek el neki, ha én csinálom ugyanazt, akkor kiborul (pl késés).

Történt velem egy elég rossz dolog, akkor persze eltűnt.

De én hajnalban is hallgassam, hogy mennyire szar az élete, mert nem tud megvenni valami marhaságot.

Nem szabad semmiért szólni neki, mert megsértődik.

Én egyszer félreértettem egy mondatát és visszakérdeztem. Erre olyan agresszívan reagált, hogy elképedve álltam percekig. Gúnyosan visszakérdezett, az arcáról le lehetett olvasni, hogy " te szerencsétlen nyomorék".

De én nézzem el minden tévedését, késését, hisztijét.

Ja mindez múlt időben, már több éve leépítettem.

2020. márc. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Folytonos panaszkodas, martirkodas, de ha segiteni probalsz, elutasitas, majd megint ugyanarrol a temarol valo panaszkodas.
2020. márc. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenbe beleköt, bunkó stílusra vált, nem ért meg, nem áll ki melletted még akkor sem ha neked van igazad, direkt ideges, mert ő azt élvezi, féltékeny és irigy. Egy hosszabb baráti kapcsokatnak vetettem véget emiatt 2 éve. Már kezdtem idegroncs lenni. Úgy érzem utólag életem legjobb döntése volt.
2020. márc. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Barátság nem, de mérgező emberek folyamatosan vannak. Olyanok, mint a kétfenekű dobok: "szeretnek", de közben másnak össze-vissza pofáznak rólam, stb.
2020. márc. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor rájössz hogy a legjobb barátod egy pszichopata,és folyamatosan manipulált téged és a mai napig is. az fájó és szúró érzés. Szóval van.
2020. márc. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Tobb is volt, leepitettem oket.

Az egyiknel pl az volt az utolso csepp, amikor mar harmadjara szereztem neki munkat, meg se koszonte, es kb a szemembe mondta, hogy en elhetetlen vagyok, mert valami problemam volt a fonokkel.

Olyan is volt, hogy 4 napra kellett volna szallas, sose kertem tole semmit elotte, csak az egyik alberletbol ki kellett koltoznom, es 4 nap volt amig a masikba bekoltozhettem. 2 napba telt mire valaszolt, kozolte, hogy a ferje testvere jon hozzajuk latogatoba ugyhogy bocsi, es ez azert volt szemet dolog, mert utana posztolgattak kepeket 1 hettel az en idopontom elott!


Volt olyan is, amikor csak van ez a rossz erzesed valakivel, nem igazan tudod, hogymiert. Mindig van valami logikusnak tuno kifogas, hogy miert kesett 3 orat, miert nem jott el, beteg stb. De egy ido utan mar nem hiszed el, meg amugy is ezek az apro dolgok osszeadodnak szepen, es a vegen vegre belatod, hogy ez a baratsag csak a te kepzeletedben letezett, es o, mivel mar nincs kedve szinlelni, kozli veled, hogy igen csak jatszott veled, mert vicces volt latni a reakciodat es tesztelte a turelmedet.


Azokat is leepitettem akik nagyon kedvesek amikor talalkozunk. 2 havonta. Mert tobbet nem lehet veluk megbeszelni. mindig 2-3 nap, mire egy egyszeru kerdesre valaszolnak (nem chatelni akarok, csak elhivom valahova) es az utolso pillanatban vmi tortenik.

Kozli, hogy utal uzeneteket kuldozgetni, de ahhoz kepest, amikor vegre talalkozunk, akkor orankent kuldozget valamit.


Soroljam meg? :)

2020. márc. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Volt.

Hosszú sztori röviden:


'17 októberben az osztálytársaimmal két héttel előre megbeszéltem, hogy egy szombati napon megnézzük a legújabb Marvel(?) filmet.


Majd ez az ismerősöm csütörtök este felhív, két nappal a szombati programom előtt, hogy ugyanmár, mondjam le a másik alkalmat, menjek el vele+egy ismerősével vasárnap moziba (ugyanarra a filmre).

Mondtam neki, hogy én jóval előre leszerveztem a másik alkalmat, nem fogom a többieket csak úgy otthagyni, de szívesen elmegyek velük beszélgetni/ebédelni a filmjük után.

Aha... Ez sem volt jó...

Tovább erősködött.

Bennem elszakadt egy cérna, teli torokból üvöltöttem vele, majd leb-tam a telefont. Ez így durva reakciónak tűnik, de kb egy fél éve gyűltek bennem az ellenérzések a sráccal kapcsolatban.

Sokszor közösen játszottunk egy játékot, szervereken (TF2), na ott állandóan beszólt, hogy milyen sz-rul játszom...

Élőben is mentek a fricskák. Rólam azt kell tudni, hogy én is hajlamos vagyok másokkal "trollkodni", ezért egy ideig elviseltem a viccelődéseket. De amikor sokadjára lő el egy sértésbe átmenő "viccet", az embernek kezd kinyílni a csipája, hogy hoppá, az egy barom. Azért is tűrtem el egy ideig a hülyeségét, mert akkor nagyon magányos voltam.


Az ismeretségünk elején még azt is hittem, hogy ő lesz a "tökéletes barát", mert állítása szerint őt (is) utálták a suliban, nem volt semmi barátja, pedig egyébként valóban jófejnek tűnt az elején...


Aztán az osztálytársakkal, iskolatársakkal javult a viszonyom, mint mondtam, több haver is volt onnan, akikkel viszonylag korrektül el tudtam lenni, iskolán kívül is.


Elegem lett ebből a srácból, és kb 2 éve letiltottam a francba. Mind a mai napig nem akarok vele beszélni, mert, mint mondtam, átlépett egy határt, ahonnan egyszerűen nincs visszaút.


19F

2020. márc. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!