Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek erről? 18/L

Mi a véleményetek erről? 18/L

Figyelt kérdés

Hat éve vagyunk legjobb barátnők négyen. A lány, akiről kérdezni szeretnék sok kérdést felvet bennem, nevezzük itt Petrának. Nagyon nagyon jóban vagyunk, őt mondanám a legeslegjobb barátnőmnek, de kicsit kezdek kételkedni a barátságunkban. Sokszor nagyon egyszerűen viselkedik, borzalmasan hülye érvei vannak. Erre egy nagyon jó példa, amikor egy 7 centis magassarkú bakancsról állította, hogy “Ez nem magassarkú, ez bokacsizma!”...hiába mondtuk neki, hogy “Figyelj már, a kettő nem zárja ki egymást.”, nem hitte el. Egy másik dolog, ami zavar, hogy Petra minden buliban lesmárol embereket, és mi ezt nagyon nem támogatjuk, próbálok neki tanácsokat adni, kicsit jobb útra terelni, de mindig kiakad, hogy nem vagyok az anyja. Sok ilyen veszekedés után pedig már nem osztja meg velem ezeket, és mindig keres olyan random barátokat, akik ezekben a k*rvás viselkedésben támogatják. Sajnos hajlamos elfelejteni, hogy kik is az igaz barátai, mert abban a hitben él, hogy az igaz barát mindenben támogatja, pedig mind tudjuk, hogy ez nem így van.

Annak a lánynak, akivel mostanában jóban lettem, nemrég ünnepeltük a 18. szülinapját. Megbeszéltük, hogy veszünk egy MEGLEPETÉS tortát neki hárman, aminek az árát elosztjuk egymás közt. Elérkezett a buli napja, megkérdeztem mindenkit, hogy akkor oké-e a torta, mondták, hogy persze, én pedig elmentem megvenni. Petra a buli előtt 3 órával kijelentette, hogy az anyja nem engedi el a buliba(???), és ha nem bánjuk a tortát nem fizeti ki, mert nem ehetne belőle. A harmadik barátnőm rettenetesen kiakadt ezen, felhívta Petrát és kiosztotta, hogy “Az adott szónak értéke van stb...”. A lány ezt nem értette meg, és olyan érveket támasztott, hogy “miért nem fizeti a SZÜLINAPOS a maradék pénzt, merthogy úgyis sok pénzt kap az estére.” Tegyük hozzá, a szülinaposnak nem akart szólni, hogy nem jön, a harmadik barátnőm kérte meg rá, és ahelyett, hogy elnézést kért volna, letámadta a tök tudatlan szülinapost, hogy fizesse már ki a meglepetés tortáját... a hab a tortán pedig, hogy most mindhármunkra besértődött... előre köszi a válaszokat, és a türelmet az olvasáshoz :)



2020. márc. 17. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy ha mindez nem változik, akkor nem sokáig lesz a barátnőtök Petra.


Régebben gondolom nem volt ilyen. Mióta csinálja ezt? Nem érte valami trauma, bármi fájdalmas pont, ami ilyen irányba változtatta meg?

2020. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem az, hogy a tortás dologban teljes mértékben igazatok van. A bulis résszel kapcsolatban meg az, hogy miért olyan nagy szám, ha smárol valakivel egy buliban, olyan ördögtől való dolog lenne az? Szerintem ez túl van kicsit reagálva. A cipős dolog meg annyira jelentéktelen, hogy nem is kommentálom.
2020. márc. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A cipőssel csak szemléltetni akartam, hogy sokszor hülyén reagál le dolgokat. És a bulissal is csak az a baj, hogy mindenhol mindig ezt csinálja, meg durvább dolgokat is, amiket nem akarok leírni.
2020. márc. 17. 21:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Most 4-en vagytok barátnők, vagy már 5. csaj, akinek a tortát vettétek?

Mindenesetre le nem csesztem volna valószínűleg, benyeltem volna az összeget, lenyeltem volna a békát. Valahol igaza van, hogy nem ehet belőle, valahol meg mondhatná azt, hogy megígérte, kifizeti, illetve pénzzel pótolja a jelenlétét. Kicsit kicsinyes dolog nem kifizetni. Ezen nem vesztem volna össze. Igaz, én fiú vagyok, és ránk talán jobban jellemző, hogy igyekszünk olyan képet mutatni, mintha a pénz nem számítana, gálánsak igyekszünk lenni, stb. (Persze nem lehet teljesen általánosítani.)

Sokan nem bírják, ha beleszólnak az életükbe. Viszont én azon az állásponton vagyok, hogy jó barátok igen is tehessenek megjegyzést. Ahogy Popper Péter után szabadon: egy igazi barát megmondja, hogy most hernyó vagy, és segít, hogy pillangó lehess. Csak egy igazán jó barátnak van ehhez joga.

A cipő téma egy hülyeség. Gondolom egyikőtöké, és így kissé sértő volt, amit mondott valamiért - nem értek hozzá. De ez hülyeség. Ilyet is mondhatnak egymásnak a barátok, trollkodásból is. Mint amikor a szakállas fiú barát szivatja a nem szakállás fiút, hogy a férfiaknak szakálla van. Vagy esernyőt csak a gyengék hordanak, stb.

2020. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez egy tini örlődésnek tűnik. Semmitmondó, tipikus tini viselkedés.


Szerintem még nem nőtt fel teljesen, így a felelősségvállalásnak a tudta sem jelenik meg az elméjjében, szóval pár év és talán változik.


Egyébként vagy mondjátok meg neki, hogy ez így nem oké és változtasson vagy hanyagoljátok.


Magától nem fog rájönni, hogy ez, amit csinál ez teljesen elfogadhatatlan a barátnőivel és mindenkivel szemben.

2020. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 vagyok

bocsi a hibákért


*tudata, *elméjében

2020. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!