Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok, egy 52 éves...

Mit gondoltok, egy 52 éves férfi és egy 28 éves nő között lehet igazi barátság?

Figyelt kérdés
Működhet így egy barátság hosszútávon ekkora korkülönbséggel amellett, hogy férfi-női barátságról van szó? Tapasztalatok esetleg?
2020. ápr. 6. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Inkább egy apa-lánya kapcsolat.
2020. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Az elobb 23-59 volt
2020. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ha a férfi apáskodik is a nővel szemben, akkor is működhet?

Kettes, az említett kérdést nem láttam, de a férfi és a nő kora is más ebben az esetben.

2020. ápr. 6. 13:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom erről, hogy egy emberben megszülető gondolatok, azok nem köthetőek életkorhoz, teljes mértékben független ettől, hogy hány éves valaki.

Mindenkire hatással van a környezet(szociálpszichológia), amiben éppen benne van, tehát meghatározó dolog egy ember életében az, hogy milyen miliőben éli az életét, ez idő alatt különböző ingerek hatására alakul a személyisége és formálódnak az Őt megtestesítő gondolatainak a minősége, ezért van az, hogy mondják akár egy 50éves embernek, hogy 20éves aggyal gondolkodik, illetve rám azt, hogy minimum 40 évesnek néznek sokan a válaszaim alapján, mikor kicsivel több ez, mint a fele.

Amennyiben szellemileg egy szinten vannak akkor számukra ez alakulhat kedvezően is, ha nem így van akkor meg úgyis kiderül. Beszélgetések alapján ez teljes mértékben átjön, hogy hogyan látják ugyanazt a világot, amiben mindketten jelen vannak és élik az életüket, természetesen ebből akadhatnak különbségek, de az egyátalán nem az életkor miatt lesz, hiszen jó kommunikációval mindent IS lehetséges megbeszélni, ehhez pedig nyitottság szükséges, ha a nyitottság megvan, abból egyenesen következik az elfogadás, hiszen nyitott gondolkodással képes vagy elfogadni a másikat és az Őt megformáló gondolatok sokaságát.

Az egész eddigit, amiket leírtam, megtudhatod te is, ha abba belegondolsz, hogy a veled egy életkorban lévő emberrel biztosan megtudod magadat érteni? Nyilván nem, tehát mindegy is az, hogy hány éves az személy, akivel ezeket a gondolatok cseréled.


Életkorból való fakadó különbség barátságnál szerintem semmilyen mértékben nem akadály, ami az életkorból adódhat, mint különbség, csupán annyi, hogy más élethelyzetben van az adott egyén, párkapcsolatnál lehet ez probléma, barátságnál nem.

2020. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4-es, köszönöm a válaszod!

Valóban úgy érzem, mindent meg tudunk beszélni, szinte a gondolataimat is kitalálja, egy hullámhosszon vagyunk.

2020. ápr. 6. 13:30
 6/11 anonim ***** válasza:

4# vagyok


Esetleg amin érdemes elgondolkodni, hogy te gondolkodsz az Ő életkorához megfelelően vagy Ő a tiédhez, ez egyátalán nem mindegy. Amennyiben Ő van 28 éves szinten, abban az esetben egyátalán nem kedvező a jövőre nézve.

Barátságból is lehet párkapcsolat, ez viszont szerintem egyátalán nem kivitelezhető, ugyanis itt egy óriási differencia van, ezt már le is írtam, ez lenne az eltérő élethelyzet. Illetve, itt már szóba jön az, hogy kinek milyen komplexusai vannak, mentálisan egyátalán nem egészséges, ezért maximum barátság.

Remélem sikerült tisztáznom és erősítenem a korábbi válaszom.


Reeey

2020. ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Abszolút barátias a kapcsolatunk, már egy jó ideje tart és sose léptünk át semmilyen határt.

Ő nagyon is komoly gondolkodású, intelligens, jó emberismerő. Gondolom emiatt van, hogy csak néz és kimondja, amire gondolok. Ki szokta kérni a véleményem, ha elmesél valamit és úgy látom, őszintén érdekli is.

2020. ápr. 6. 14:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs miért aggódnod, amíg az a határ jelen van, ha tudjátok ezt mindketten kezelni akkor semmi probléma nem származhat ebből, viszont arra figyelj, hogy a határ az Ő részéről is sértetlen marad-e és nem kezd-e többet érezni feléd.

Egyszer mindennek vége van, maximum élethosszig tart minden, szóval élvezzétek addig egymás társaságát, amíg lehet, de azért legyél éber és figyelj,hogy nem-e érez többet, ebben az esetben nem élethosszig tartott a dolog, legalábbis kedvező kimenetel esstén.


Reeey

2020. ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerinted milyen jelei lehetnek ebben az esetben, ha többet érezne?
2020. ápr. 6. 14:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Írj rám, ha lesz rá annyi időm, hogy terjedelmesen beszéljek róla akkor fogok válaszolni, ez kicsit személyesebb is már, nem ide való.
2020. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!