Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet az embereket...

Hogy lehet az embereket komolyan venni, ha nem az számít amit mondasz, hanem az ahogy mondod?

Figyelt kérdés

Számukra maga az információ nem érték, csakis az előadásmód.


Nagyon kiábrándultam emiatt az emberekből.


2020. ápr. 18. 20:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Az explicit információ gyakran nem árulkodik a szándékról, ezért.


Nem vagyok egy nebántsvirág, de aki nem tud velem emberként kommunikálni és akin azt érzem, hogy nem jó szándékkal szól hozzám, azzal inkább nem beszélgetek.

2020. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

11


De miért kellen minden kommunikált információból kitűnnie a szándéknak vagy bárminek amit én gondolok róla?


Ezt miért nem lehet a hallgatóra bízni, hogy eldöntse neki mit jelent? Miért nekem kell elvarázsolnom őt és valamilyen lelkiállapotba helyeznem?

2020. ápr. 18. 21:01
 13/29 anonim ***** válasza:

7 Azert, hogy amig elek, addig jo legyen nekem. Ez nem is nagyon kell gondolkodni, ez nem oszton. Aki osztonbol el az epp hogy nem kuzd es nem vesz komolyan semmit, csak bejar a gyarba (tok mindegy, akarmilyen munkahelyre amit nem szeret), aztan hazamegy, elvan, eljar hetvegen berugni, aztan osszejon a hazassag, gyerek, gyar, hazamegy, elvan, evi egy nyaralas, megint melo, hazamegy, elvan, eltelnek igy az evek aztan meghal. Ennek semmi ertelme :D Ha osszesen elnenk ot evet, azt mondom, baromsag barmivel foglalkozni, de mondjuk 15-75 eves korod kozott az 60 ev, ami rohadt sok ido arra, hogy barmit is kezdj magaddal, es szerintem gaz, ha valaki 60 evet a budos nagy semmivel kepes elcseszni. Illetve mondjuk ugy, hogy sajat magamat gaznak ereznem, mert masok hidegen hagynak, ki mit csinal.

Ha ennel aprobb dolgokra gondolsz, akkor azt fejtsd ki, mert mondjuk jelentektelen hulyesegekkel nem foglalkozom en sem, most kizarolag azokra a dolgokra gondoltam a “kuzdes” alatt, amik az eletminosegemre vannak hatassal.

2020. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

13


De minden életminőségedben bekövetkező javulás kiváltotta endorfin bomba miatt érzett "jaj de jó nekem" érzés az csupán az agyacskád tréfája.


Igazából se nem rossz se nem jó amit elértél, teljesen semleges. A kémiai folyamatjaid adnak neki értelmet. És mivel csak a kémiai folyamataid adnak nekik értelmet, abból következik, hogy igazából semmi értelmük nincs.

2020. ápr. 18. 21:11
 15/29 anonim ***** válasza:

12 azért, mert a szarkazmus és a szemétség között pont az az egy arnyalat különbség van. Ahogy a segítő szándék és a kötekedés között is.


Ha már nem tudod leszarni, hogy emiatt sgggfejnek tartanak, akkor legalább tanulj belőle

2020. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagy tévedésben vagy. A hallgatókra bizod, nem te döntöd el hogy mit von le. Most akkor nem értem a felvetésed?


De akkor sorolom ha már megkértél, hasznos tagja a társadalomnak, ezáltal előrébb viszi az ember társait, ez akár szociális dolgokra is érthető. Mert társas lényként fejlődött az ember, ez természetes, a "magányos farkas" sem helyes allegória, hiszen ők is falkába verődnek és nem ideális egyedül lenni.

Attól tartunk itt, hogy információt cserélünk, adunk, generálunk.

Ha specifikusan kérded, például a gyereknevelés, feltétlen szeretet, visszaigazolás, eredmény és sikerérzet. Barátok segítenek, nem vagy egyedül, nem egyedül kell megküzdened, könnyebb az élet, nincs rajtad akkora teher és nyomás. Amennyiben nem máshogy vagy összerakva, igényled a társaságot, és ha nem kapod meg, vagy nem olyan minőségűt akkor zavar. Ha nem zavarna nem írtál volna kérdést, mem lelkiismeretesen reagálnál. Amit sajnálok ha nem kapsz.

Unalmas az élet, csak azzal az élménnyel és tudással amit nem másoktól kapsz, konkrétan őskori helyzet. Mert mások nélkül nem lehet.


És erre az agyad becsap felvetésre reagálva. Igen, és? Ez akkora felfedezés? A levegő 71%-a meg nitrogén molekula. Na most akkor? Nincs semmi spiritualitás, lélek vagy felsőbb szellem benned. Anyag vagy. Molekulák, ionok, (atomok). Az ember az első akinek ilyesfajta tudata van, ezért gondolja túl. De nem is baj, ettől leszünk emberiek.

Köszönöm ha elolvasod és reagálsz.

2020. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Mert szavakkal a legkönnyebb hazudni, de komplexen megfigyelve (nem tudatosan) a másik kommunikációját hamar ki lehet szűrni a valódi szándékát. Persze, így is vannak, akik simán átvágják a hallgatóságukat, de ők vannak lényegesen kevesebben. A többségen könnyen át lehet látni.

Ha csupán azt nézzük, hogy te valamilyen információt osztasz meg a hallgatóságoddal, azt sem mindegy, hogyan teszed. Ha érdektelennek tűnsz közben, abból az jön le az embernek, hogy valójában te is unod az egészet, akkor ő(ke)t miért érdekelje?

És mi hasznod van abból, hogy előadod itt mennyire antiszoc vagy? Ezt a sok energiát abba is fektethetnéd, hogy jó viszonyt alakíts ki azokkal az emberekkel, akikkel szimpatikusak vagytok/lehetnétek egymásnak. Egy jó beszélgetéssel rengeteg stresszt le lehet vezetni, segít túllendülni bizonyos nehézségeken, segít feldolgozni szomorúságot, együtt örülni pedig mindig jobb, mint egyedül.

Az pedig gondolom, nem újdonság, hogy szavak nélkül is elég sok mindent tudunk kommunikálni a külvilág felé. A beszéd - csak úgy csupaszon - önmagában amúgy is egy roppant korlátos dolog.

És tiszta gáz, hogy előadod a felsőbbrendűséged, miközben alapvető emberi képességekben vagy roppant béna. És nemhogy fejlődni próbálnál, helyette inkább fikázod azokat, akik normálisak. De hát a te életed, a te bajod.

2020. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez mar nalad pszichologiai problema. Volt egy ismerosom aki szinten ilyeneket mondott es vegul a zarton kotott ki. Nem vicc. Egyebkent az ilyen beszedet is "hormonok" valtjak ki. Konkretan ez a depresszio jele kerdezo, amiert szinten hormonok felelosek. En nem foglak teged meggyozni, annak adsz ertelmet akinek akarsz. De surgosen javitanod kell az eletminosegeden, mert ahogy latod hiaba csak "hormonok" nincsenek rad jo hatassal. A semmi se szamit gondolkodas eleg vegletes es mentalus problemakra utal.
2020. ápr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
14 Igen, tudom, es? Akkor mi van? A lenyegen nem valtoztat.
2020. ápr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

17


De miért számítanál arra, hogy valaki hazudni akar neked?

Ez elég paranoiás hozzáállás. Ezt sem szeretem az emberekben, az előítéleteket. Olyan egyszerű és szép lehetne a társas dinamika (ha már tényleg múló kis életünket szebbé akarjuk tenni) de úgy megnehezítik és elbonyolítják azt az emberek.


Ha tényleg az lenne a szándékuk, hogy szép élményeket éljenek át és teremtsenek akkor nem létezne az a sok felesleges komplikáció ugyebár, amelyből simán kitűnik, hogy nem éppen az a fő szándékuk, hogy egy kellemes átmenetet teremtsenek földi kalandozásaik során. Pedig ott van a szabadakarat és mégis...


Érdektelennek nevezed te, én pedig semlegesnek. Az információ az információ, az érzelmi kicsapongás az meg az. Nem látom miért kellene keverni a kettőt.


Ne félts túlságosan, van egy maroknyi ember akikkel beszélgetek és jó a viszony. De mint minden kapcsolattal lenni szokott, minél több időt vagytok távol egymástól és minél jobban hiányoztok egymásnak annál minőségibb az egész.


Igen, nyugodtan nevezheted te ezt bénának, én nem véletlen hanyagoltam el ezeket a "képességeket" hiszen már az elején nem láttam a lényegét az egész színjátéknak ami az emberek között folyik. Ha lenne egy pozitív célja a társasági életnek talán én is kifejlesztettem volna ezeket a képességeket, de az egész csak szarkavarásnak tűnik nekem, semmi komoly szándékkal.

2020. ápr. 18. 22:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!