Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Lassan 24 éves leszek, de még sosem volt párkapcsolatom, végzős egyetemista nő vagyok.


Az egyetlen férfi barátom 27 éves és azt mondta nekem, hogy lehet nekem olyan igényem, hogy diplomás nőként diplomás párt szeretnék, de erre eddig is kevés esélyem volt, ezután meg még kevesebb lesz. Arra viszont egyre nagyobb esélyem van, hogy lassan már inkább az elvált férfiak között kéne keresgéljek és konkrétan kinevetett.


Nyilván tisztában vagyok vele, hogy alapból is kevesebb férfi szerez diplomát, mint nő és azt is tudom, hogy az idő ellenem dolgozik, de számomra elég bántó módon közölte velem, hogy össze kéne szedjem magam, mert így egyedül maradok.

És még azt is szóba hozta, hogy 28 felett egyre nehezebb szülni. Nyilván ezt is tudom...


Mondjuk a véleményének az volt az előzménye, hogy szóba hoztam babás párokat, meg mások párkapcsolatát (abszolút nem rossz szándékkal, csak úgy felsoroltam egy-két dolgot), és lehet, hogy ez kiakasztotta. Így valószínű célszerű lehetett megmondania, hogy nem érek rá arra, hogy még "elvárásaim" is legyenek, és ne mások életével foglalkozzak, hanem a sajátoméval.


Az ő barátnője egyébként 22 éves, egyiküknek sincs olyan szakmája (se diploma) amivel jelenleg normálisan keresnek, szóval esküvő/baba nem igazán aktuális náluk se még. Még az is felmerült bennem, hogy inkább a saját helyzete zavarja, hogy nem tudja eljegyezni a párját, szóval csak azért vágta hozzám azokat a dolgokat, mert kellemetlen neki ezekről beszélni.


Nyilván tudom, hogy ez nem egy férfiaknak való téma, és nem akartam felbosszantani, de azért nem kellett volna kinevetnie. A párkapcsolatban élő barátnőimmel vele ellentétben egyáltalán nem tudok beszélni erről az egészről, meg arról sem, hogy mi lesz velem. Nem érzik át a dolgot, mert nekik már 5 éves tervben van a házasság/gyerek és számukra felfoghatatlan, hogy nem tudok összejönni senkivel, vagy lezárják annyival, hogy majd találok valakit.


Szánalmasnak érzem magam. :/



2020. ápr. 18. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
5%
Nem tartalak szánalmasnak, de nem kezdenék egy 24 éves szűz nővel. Nekem fura, hogy miért nem jutott el addig. Oké, hogy vannak szigorú szülők, de 20 felett nehogy már ne lett volna egy alkalom. Ha azt mondod nekem, hogy alkalom lett volna, de Te... stb (rizsa), akkor Veled van a baj, és enélkül is szerintem Veled van, mert ennyi idősen, ha egy nő szűz számomra tuti defektes, még a legjobb indulattal is.
2020. ápr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Maradjunk annyiban, hogy hoztam rossz döntéseket az életben, aminek az lett az eredménye, hogy sem a párkapcsolatig, sem a szexig nem jutottam el, pedig régebben ismerkedtem is. Amúgy depressziós vagyok, ami lényegében tényleg egy defekt, de csak 2 éve szenvedek tőle. Gyógyszert nem szedek, mert a terapeutám indokolatlannak érzi. Viszont ezt is, meg azt is, hogy nincs tapasztalatom, bizony kínos lenne felvállalni. Úgyhogy tényleg nem tudom, hogy tudnék ismerkedni. A depresszió hullámokban jön, van, hogy mondjuk 3 hónapig jól vagyok, utána meg jön mondjuk 2 hónapnyi tehetlenség érzés, amikor úgy érzem, összedől a világ. Most megint egy ilyen hullámban vagyok, de az 1 héttel ezelőtti állapotomhoz képest jobban vagyok, úgyhogy talán nem fog sokáig tartani ez most. Csak sajnos ilyenek mindig lesznek és nem hiszem, hogy találnék olyan embert, aki ezt hosszú távon elviselné.
2020. ápr. 18. 22:34
 3/4 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
24 évesen még mindenkinek kellesz.
2020. ápr. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
60%

hogy 28 felett egyre nehezebb szülni

... idő ellenem dolgozik.... nem egy férfiaknak való téma, és nem akartam felbosszantani..... Stb


Telve vagy "premisszákkal" azaz általad konklúzióknak vélt igazságokkal.

Tévedéseid áldozata vagy..... Magyarul.

Nos....

Most végzel az egyetemmel. Hová sietsz?

Te döntöttél hogy az egzisztencia fontosabb....

Hová rohansz?

A depresszió is gyanítom ez miatt "szerezted".

Lassíts.... Mindennek meg van az ideje.

Tapasztalatból mondom. 54 éves vagyok. Második házasságom. Az első 20 évig tartott. :)

2020. ápr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!