Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az írásról...

Mit gondoltok erről az írásról (véleményről)?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ezt a kérdést talán a vallás kategóriába kellett volna feltegyem, de nem tudom végül is. Az áthelyezés jogát fenntartom.


-->

A tollal.hu–n olvasom, hogy multikulti rendezvénysorozat indul Csonkaországban és az első ilyen lesz az “Októberfeszt magyar módra”. Hát az ilyen multikultis hígság nem tetszik nekem. Itt az állítólagos kulturális másság le van züllesztve a legújabb film érdekességének szintjére.


Nyugaton a másság azt jelenti amivel a nyugati unalmát elűzi. A fásultságától multikulti ingerekkel próbál szabadulni. Civilizációnkban minden inger kérdése, főleg ha minél erősebb. Itt a Létélményt, a Létezés érzetet az inger jelenti - és nem maga a Lét - mi pusztán csak külső, ebből kifolyólag felszínes. Ez a felszín uralma a hallgatag mélység felett, ahol minden kultúra, csak a csipetnyi érdekesség szintjére van lezüllesztve.


A magyar puszta, az arab sivatag az oázisaival, a Székelyföld hegyei azok a csendes mélységek, ahol az igazi másság rejtőzik, a handabandázó, felszínes multikultival szemben.


Az igazi másságban valami titok, titokzatosság. Ebben a másságban a titok mindig titok marad, mert a felszín soha nem fogja uralni. A titok a Látható mögötti Láthatatlan. Az arab puszták szelleme, az iszlám szelleme ezt tudja, éli, hogy a titok mindig titok maradjon. A titkot nem teszi olcsó közszemlére, mint a multikulti. Az iszlám nem hagyja magát olcsó multikulti rendezvénnyé zülleszteni, ezért utálatos nyugatnak.


Az iszlámban megőrződött a vallási élmény igazi titka, mi a nyugati túlzottan racionalista kereszténységből hiányzik, hogy a vallási élmény nem csak megismertet, hanem el is rejt. Tehát valami mindig titok marad, mert a lényeg mindig túl van a ráción. Az ember maga a titok, mert lényege isteni, mely túl van a ráción. A szúfik ezt tudják, meg minden igazi misztika.


A civilizált nyugat, ha igazi mássággal találkozik, megdühödik, agresszív lesz. Letépi a mohamedán nő fejéről az iszlám kendőt – közben a jogokról üvöltözik, ha iszlám országokról van szó, hogy szegény arab nők.


Szoktam nézni a román népzenei, etno adókat is. Nem multikulti alapon, gyerekkorom óta érdekelt, minden élő másság. Ezen adók szerepe a hagyomány őrzés is. Csonkaországban a handabandázó, liberális multikulti épp ezekre köpik, ami saját.


Ezen adók bemondónői, az élő hagyománnyal ellentétben, a katasztrofális ízléstelenségig ki vannak festve. Ezek a nők csak ingert jelentenek egy férfi számára, de nem varázst, nem titkot – a puszta ingerré züllött civilizációnkban ez a normális. Nyugat gazdasága pedig a tartalmatlan ingerrel való kereskedésre épül.


De nézzük meg az arab puszták nomád beduinjait. Ott a nőt, a lepel, az arcot iszlám kendő teszi varázslatossá, titokká. Ott igazi csillogó női szemeket látsz, mik mögött igazi titok, igazi női varázs rejlik. Egy világ ahol van titok, varázs, ahol van élő szellem, ahol a Lét a lelkekben, a szemekben, a mindennapokban lüktet, ahol a Lét titok és varázs az emberekben. A mohamedán nő iszlám kendője mögött, az ő szemeiben, a Lét titka ragyog.


Nagy Attila (Puli) - Székelyföld



2016. aug. 20. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy szokásos libsizos cikknek tűnik.

Akinek nincs kedve vegigolvasni, annak összefoglalom: a lényeg, h akinek más a véleménye, izlese, szórakozása, mást tart fontosnak az életben, mint a cikkiro, az egy ostoba liberális, aki nem tudja mi a jó.

2016. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1


Bárcsak a milánói spagetti készítését írtad volna le. Akkor sokkal hasznosabb lett volna a válaszod.

2016. aug. 20. 21:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Most mi bajod? Te kérdezted, h mit gondolunk. Legközelebb talán írd oda, h csak helyeslo véleményeket akarsz és akkor nem zavarlak az ellenvelemenyemmel.
2016. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3


Az a bajom, hogy te valószínűleg el sem olvastad amit megosztottam.

Nem egyetérteni meg szabad. De könyörgöm, ne egy általános alsós szintjén.

2016. aug. 20. 22:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy érthetőbb lehetne, ha megnevezné magyar népzenei, etno adókat, amiket összehasonlított a román népzenei, etno adókkal, mert én ilyenről még nem halottam.
2016. aug. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!