Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudom "megtartani"...

Miért nem tudom "megtartani" a barátaimat? Hogyan lehet mély és hosszantartó barátságot kialakítani?

Figyelt kérdés

Nem az a gond, hogy nem tudok szóba állni emberekkel, az megy. A barátságok ki is alakulnak. De eddig minden esetben nem lettek olyan igazi mély barátságok és gyorsan véget is értek. Megismerek valakit, úgy tűnik, hogy nagyon jó barátok lettünk, szuperül érzem magam velük és úgy tűnik ők is, aztán egyszer csak történik valami és vége az egésznek. Nem összeveszés, elhidegülés inkább. Megismernek valaki mást és ő lesz a prioritást élvező barát, ritkulnak, majd teljesen leállnak a beszélgetések. Én mindig próbálkozom, de nem tudom mi történik...Hogyan kell fenntartani a barátságokat?

A másik pedig, hogy sokszor nem tud a barátság túllépni a kezdeti stádiumon, azon, hogy pl az egyetemen dumálunk. Nem kezdünk messengeren dumálni, nem megyünk el kettesben ide-oda. A gimiből sincsenek ilyen nagy barátos emlékeim, a suliban úgy tűnt jóban vagyunk, de az azon kívüli programokra valahogy mindig "elfelejtettek" meghívni, ha én hívtam őket, nem értek rá. Régebben szakkörökre, edzésre is jártam, de ott is mindig ugyanez volt. Egyszer-kétszer sikerült olyan igazi barátokat szerezni, de azok meg a fent ismertetett módon értek véget.

Segítsetek légyszi, mit rontok el?



2020. ápr. 22. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem van kedvem barátkozni ha gondolod! Hasonló cipőben járok én is
2020. ápr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szerintem semmit sem rontasz el, egyszerűen ilyenek.

Nekem sincs sok barátom...

A legjobb barátnőm (?) három hete nem ér rá velem beszélgetni, pedig a járvány miatt otthon van. Csak itthon van külföldről a pasija, elvannak mint a befőtt, amit megèrtek, de azt nem hogy nincs egy fèlóra se beszélni.

Ès unom már hogy mindig én vagyok az akinek fontosabb a másik, aki fut utánuk.

De nem tudom leszarni, mindig ezen rágódok míg a barátnőm remekül elvan nèlkülem...


Mindezt úgy írom hogy fèrjem van és egy pici babám, mègis próbálom megoldani de unom már hogy én pitizzek.

2020. ápr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek haszonlesők és érdekemberek, ezért olyan, hogy igaz barát nem létezik. Az emberek csak addig barátkoznak veled, amíg hasznot húznak belőled, lelki szemetesládaként használhatnak, vagy presztízskérdésként fogják fel, hogy van egy plusz barátjuk. Ha már nem tudnak belőled több hasznot kisajtolni, vagy valamiben nem értesz egyet vele, megsértődik és faképnél hagy. Ha rangon alulinak tart veled barátkozni, pl szégyell téged vagy a pozícióját félti hogy sérül , akkor is lelép és többé nem keres. Vagy egyszerűen csak megun. A barátság a legnagyobb hazugság a világban.
2020. ápr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez kicsit lehangoló, de valószínűleg igazatok van. Köszi!
2020. ápr. 22. 19:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez van. A csaj mindenhova jött utánam egyetemen, vegyük fel közösen a szabvált, menjünk közösen órákra, találkozzunk a Mekinél, vegyünk együtt pólót, képeket küldött a kisállatiról, elhívtam a koliba, ő meg az albérletébe, már kezdtem azt érezni, hogy igaz barátra leltem. Viszont a karantén alatt 2 hétbe telik neki, mire megnézi az üzenetem, egyszerűen nem tudok vele kapcsolatba lépni, pedig személyesen nagyon jókat beszélgettünk, ha keres is valamivel, általában valami haszonlesés: adjam oda a kísérleti anyagot, ennek meg annak mi a megoldása, magyarázzam ek el ezt meg azt. De amikor általános kis csevegős témával keresem, akkor már nem kíváncsi rám. Nem értem, miért. Most már ott tartok, hogy szerintem a haszonlesés miatt volt velem jóban.
2020. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az emberek túlnyomó része haszonleső vagy érdek barátságot köt nehéz igaz barátra találni a mai világban.
2020. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Barátkozni jelentkezek én is :)
2020. ápr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a helyzeted. Valahogy velem is mindig ez van. De a válaszokat olvasva, vannak még így páran.

Én is szívesen barátkozom :)

2020. ápr. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!