Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha 24 éves koromig nem tudtam...

Ha 24 éves koromig nem tudtam kialakítani egy tartósabb barátságot sem, ezután még lehet esélyem, arra, hogy legyen egy jó barátom?

Figyelt kérdés

Hogy eddig egy barátom sem lett, csak rövidebb ideig tartó ismeretségeim, annak inkább lelki okai vannak. Nehezen kötődök emberekhez, mindig valahogy kívül állónak érzem magam még akkor is, ha a saját közegemben vagyok. Mint például az egyetem, ahova járok, ahol sok hozzám hasonló emberrel találkozhatok. Még itt sem tudok rendes ismeretségeket kötni.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Hogyan lábalt ki ebből?



2020. márc. 5. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Én sem tudok barátságokat kötni. Egy barátomnőm van, az is gyerekkoromból maradt. Sok közösségnek a része vagyok, sok embert ismerek, de igazi, mély barátságot nem tudtam senkivel sem kötni.

23/L

2020. márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azzal még kiegészíteném a helyzetem leírását, hogy én sima ismeretségeket is nehezen kötök. Jó ideje nem vagyok igazán jelen a saját egyetemi közegem társasági életében, pedig hát én is oda járok, oda tartozok. Mégis munkálkodik bennem egy olyan képzet, hogy nem vagyok oda való. (tudni kell, hogy ez az egyetem képzőművészeti képzést ad, szóval eleve sokkal szorosabb, családiasabb közösségek tudnak kialakulni). Ráadásul gyerekkori barátom sem maradt, mert akkoriban sem alakult ki igazán szoros barátság. Csak játszótársaim voltak.
2020. márc. 5. 13:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Átérzem... Sosem volt lelkitárs szintű barátom (a páromat leszámítva, de ő más).

23 vagyok, majd jön vagy nem. Én nem fogok arra nem érdemes emberekkek kínlódni annak reményében, hogy egyszer én is valakinek a "besztije" leszek. Akkor inkább maradok annál, hogy a párommal osztom meg egyedül minden gondolatom és érzésem, a barátaimmal meg csak elmegyünk sörözni. A lányok ráadásul nagyon piszkok voltak velem általában is, nem bírtam elviselni őket. Csoda lenne, ha kapásból lenne egy barátnőm, aki érti a vicceket, nem hisztizik, nem rosszindulatúskodik, nem áskálódik és legalább rólam nem pletykál össze mindent. És nem verseng velem.

2020. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit kint látsz a nagyvilágban barátságokat, azok sem ilyen nagyon szoros, tartós barátságok. Éppen hasonló élethelyzetben vannak, van valami összetartó erő, de ha annak valamiért vége, akkor már vége is az egésznek.


Manapság már nem nagyon jellemzőek ezek a tartós barátságok, inkább a felszínes kapcsolatok jellemzőek.

2020. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha olyasmi ember vagy, mint én (azaz baromi nehezen ismerkedsz), akkor nem sok esély van rá. Gyakorlatilag egy volt kollegámon és a rokonságon kívül semmilyen más emberi kapcsolatom nincs 29 éves koromra. 20 évesen sem volt ez másként.
2020. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én se tudok barátságot kötni. Szerintem is többek közt lelki oka is van. Ha gondolod beszélhetünk.
2020. márc. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is és én is 24 éves vagyok. Szívesen barátkoznék bárkivel, aki komolyan gondolja, először itt az interneten, aztán később akár személyesen is.
2020. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!