Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyetemen mennyire könnyű...

Egyetemen mennyire könnyű barátokat találni?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 22. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem könnyebben ment, mint középsuliban.
2020. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is nagyon könnyű volt, a mi karunkon a többség nyitott volt, le lehetett ülni melléjük enni, kávézni, cigizni stb, közben szinte mindig kialakult valamilyen beszélgetés.

Bár az is igaz, hogy ezeket a szünetben csevegős meg jegyzetcserélgetős, közösen kajálós kapcsolatokat én nem nevezném igazi, mély barátságnak. Azon többet kell dolgozni, épp ugyanúgy, mint máshol. De mivel szerintem nyitottabbak az emberek, sokszor van közös érdeklődési kör, ezért több az “alapanyag” :)

2020. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Semennyire, a legjobb példa az érdekbarátságokra. Amikor összeültök tanulni például, aztán te csinálod meg mimdenki háziját.
2020. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is könnyű volt. Ha nem is közvetlenül az egyetemről, de egyetemista koromban szereztem meg az első igaz barátaimat
2020. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Haverkododni nem nehez igaz baratot talalni meg szerintem mindenhol az.
2020. ápr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Egyetem és szakfüggő is a helyzet. Más egy vidéki és más egy fővárosi egyetemen. Eleve a fővárosban nyitottabbak a fiatalok.

És emberfüggő is. Nálunk azt láttam, hogy meglettek a gangek, de azokon belül kevés volt az igazi barátság. Ráadásul sokan voltak úgy, hogy 1-2 barát jött 1-1 helyről és ők fixen barátok voltak egyetem alatt is. A többség inkább csak haverkodott. Értsd: Kis közös tanulás, pár buli, néhány közös program, de ennyi.

2020. ápr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első félévben nem tudtam sose barátkozni (2. szakomon tanulok), de az első év végétől mindin sok barátom lett, bár a legtöbb inkább csak haverság volt. Viszont a legjobb barátomat is így ismertem meg lassa 6 éve, akit már konkrétan családtagnak tekintek.


24/F

2020. ápr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Javarészt szakfüggő, hogy mennyire nyitottak az emberek.


Én azt tapasztaltam, hogy itt már tenni kell azért, hogy legyen szociális életed, aktívan keresni mások társaságát (ellentétben a középsuliban, ahol adott volt az a 30 ember, akivel egész nap együtt voltál).

Tehát ha teszel érte, eljársz a közösségi eseményekre, biztos találsz magadnak barátokat, ha nem akkor viszont erre nagyon kevés az esélyed.

2020. ápr. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok haverom lett, hatalmas társaságokba verődve tanultunk, buliztunk, éltük az életünket (koliban). Nagyon szerettem azt az időszakot, mindig volt kihez odaböfögni két jó szót, főzni az esti vacsit, játszani egy kártyapartit, szenvedni egy vizsga előtt, stb. Életem legszebb évei voltak. :) Igazi barátság kevés szövődött. Most, így lassan 10 évvel később 5 emberrel tartom már csak a kapcsolatot, akiket viszont igazi jó barátomnak nevezhetek és szerintem fogok is nevezni életem végéig. Mostmár a nagy ivós, bulis események helyett közös családi események, esküvők, babavárók, nyaralások vannak és elképesztően jó érzés mindez.
2020. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
Egyetemen ismertem meg a páromat, pedig világ életemben azt hittem, hogy soha nem lesz se párom, de barátom :D
2020. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!