Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberek többsége miért nem...

Az emberek többsége miért nem lát át vagy miért fogadja el a kétszínű, hamis barátokat?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés tulajdonképpen a munkahelyemen lévő kapcsolatokról jutott eszembe. Szóval van a fönöknő akinek van egy helyettese (férfi), aki ezerrel nyal neki és munkán kívül is gyakran összejárnak. Mindeközben előfordul, hogy a munkahelyen kibeszéli pár emberrel a fönöknőt, olyanokat mond róla, hogy "az öregasszony" meg csúnyán elmondja. Van egy olyan érzésem, hogy a főnöknő tud róla egyébként csak nem érdekli.


De a fönöknőt se kell sajnálni, mert jött hozzánk egy fiatalabb csaj és összehívta a műszakvezetőket, hogy az a csaj tetszik a férjének és, hogy "az ellensége", tegyenek keresztbe neki. Erre a helyettese a csajnak olyanokat mond, hogy rossz idők jönnek szóval utalgat neki a helyzetre.


Ez a nő most komolyan azt hiszi, hogy őt jobban szeretik, mikor mindenkit csak a munkája izgat?? Ennyire nincsenek barátai, vagy mi?


Olyan volt még, hogy (mivel ez egy vendéglő) lehet mindenkinek ebédszünetre vinni kaját és kitalálta, hogy a narancslevekből a kedvencei munka közben (!) is szürcsölhetnek ès emiatt mindenki másnak megtiltotta, hogy ebédszünetre narancslevet vigyen. A kedvencei meg elájulnak tőle hogy őket mennyire szereti, holott szerintem kihasználásra készíti őket magukhoz. Nem gondolják, hogy ha másokkal ilyen, akkor egyszer velük is rosszat fog tenni?


2020. ápr. 24. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert számukra sokszor egy kétszínű hamis barát is jobb mint egyedül lenni.
2020. ápr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmire gondoltam én is, de szememben gyengeség megtartani a hamis barátokat. Sokkal jobb az, ha valaki kimutatja, hogy nem bír.
2020. ápr. 24. 14:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy nem látja? Én is szoktam nunkaidőn kívül sörözni a beosztottjaimmal (nem mindel), együtt ki is szoktuk beszélni a főnökünket, akinek a helyettese vagyok és tudom, hogy engem is ki szoktak. De nem érdekel
2020. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az, hogy nem igazán vannak barátai. Általában azok szoktak ilyen hamisan működő baráti kapcsolatokat kialakítani, akiknek valamilyen oknál fogva nincsenek illetve nem is voltak barátai.

Tudom, mert magamból indultam ki. Még anno gimnáziumban néhány idióta felvett ilyen beszólogatós, trágár stílust, abszolút nem passzoltak hozzám, mert én nem érzem jól magam ilyen emberek társaságában, nem voltam sose az az őrült ivós, bulizós, bevállalós, minden nő seggét megnéző fajta mint ők ennek ellenére mégis haverkodtam velük, de tényleg csak amiatt mert nem volt más barátom és néha jól esett kimozdulni. De egyébként szerencsére amikor elmentünk együtt valahova akkor nagyjából normálisak voltak. Csak másnap az iskolában ugyanúgy beszólogattak...

2020. ápr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem féltek tőle, hogy valami rosszat fog tenni nektek az ilyen? Mert ha ismer úgy sokkal rosszabb dolgokat tud neked, mintha nem ismerne, mert tartod a távolságot.
2020. ápr. 24. 14:55
 6/8 anonim ***** válasza:

#4 vagyok

Mióta vége a giminek semmit nem hallottam felőlük, azt se tudom merre laknak, mivel fogkalkoznak szóval nem.

2020. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jelen esetben nem beszélhetünk barátságról, és ezt minden szereplő tudja. A főnöknő sem barátot lát a helyettesében, hanem talpnyalót, meg társaságot, amivel el lehet ütni az időt. Ő nem barátot akar, hanem rajongókat... és amíg ilyen pozícióban van, meg is kapja, mert az emberek féltik az állásukat, a megélhetésüket, meg osztozni akarnak a jóból. Szerintem a kollégák fejében is megfordult, hogy hát majd lehet, velük is ilyen lesz, de addig ki akarják használni a helyzetet, amíg lehet.
2020. ápr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert nem mindig lehet átlátni. Vannak köztük túl jó színészek is. Sok helyre leírtam ezt,de az én állítólagos (fiú)barátom 7 év ismertség után úgy otthagyott,mint eb a szarát...Ez a 7 év bármiféle veszekedés nélkül telt,elég súlyos dolgokat is megtudtunk beszélni,tényleg egy apró vita sem volt,hát nem gondoltam én sem,hogy ez lesz belőle. Semmi nem utalt rá azon kívül,hogy volt egy féltékeny barátnője,aki többször keresztbetett már nekünk és most úgy tűnik,beadta neki a derekát és inkább tiltott. Ami ismét csak fura,mert tudta a srác nagyon jól,hogy én mennyire kapcsolatközpontú vagyok,mindig a párkapcsolatot helyezem előtérbe és 100x megmondtam neki is,hogy ha gondot okozok,csak szóljon,elköszönünk és ennyi. Erre ilyen körülmények után egyszerűen csak letilt,még egy nyamvadt hello-t se kaptam. Ebből én azt szűrtem le,hogy annyira sosem volt fontos a barátságunk,ha még elköszönni is nehezére esett. Ha ez már az elején nyilvánvaló lenne,nem futnának bele az emberek,de sajnos nem nyilvánvaló.
2020. ápr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!