Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Keresztszülőség?

Keresztszülőség?

Figyelt kérdés
A gyermekkori barátnőm hamarosan szülni fog. Már előzőleg célzattak rá, hogy engem szeretnének keresztszülőnek. Fontos a barátságunk, de sajnos én ezt egyáltalán nem szeretném, hiszen saját gyereket sem szeretnék igazán. Nem tudom hogy utasítsam vissza úgy, hogy ne bántsam meg. Már fogalmazgattam magamban, de úgy érzem, hogy ez rossz irányba fogja meghatározni a barátságunkat! Szerintetek, hogy kellene ezt visszautasítni, vagy el kellene vállalnom?

2020. ápr. 25. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy számodra ez komoly dolog, és nem érzed úgy, hogy alkalmas lennél rá.
2020. ápr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A mi családunkban a rokonok szoktak keresztszülők lenni így valami ilyesmit is mondhatsz kifogásként.

Vagy vállald el de mond meg nekik előre, hogy nem tudsz a gyerekre vigyázni ha úgy adódik.

2020. ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért azzal érvelsz, hogy saját gyereket sem szeretnél. Attól, hogy a keresztszülője lennél, még nem lenne a tiéd a gyerek, ugyanúgy a szülei gyereke marad.

A keresztszülőség lényege, hogy keresztény emberként követendő példát állíts a gyerek elé, Isten szeretetére tanítsd és támogasd a hitben való nevelését. Arra hivatkozva, hogy te ezt nem akarod vagy nem tudod megtenni bármilyen okból (még akkor is, ha egyébként hívő vagy), nyugodtan visszautasíthatod a kérést.

2020. ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy nem érzel hozzá elég felelősséget, de a mi családunkban rokonokat hívtak kereszt szülőnek. Mert a barátságnak vége lehet de a rokon meg marad míg él.
2020. ápr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem, amikor született a nővérem fia, mondták, hogy nem keresztelik meg, de, ha mégis, én leszek a keresztanyja a fiúnak. Addig is nem hivatalosan maradok az. Majd lett még egy gyerek és akkor kitalálták, hogy megkeresztelik őket. Egyik gyereknek se lettem a keresztanyja.


Ezt azért írom, mert nem mindenkinek fix az elhatározása. Lehet, most célozgatnak rá, de majd a keresztelő szervezésénél mást kérnek fel.


Addig várjál. Ha rákérdeznek, hogy lennél e a keresztanya, akkor őszintén mond el, hogy szereted őket és a kicsit, de a keresztanyaság egy komoly feladat, nem csak egy jó barátságot szimbolizáló mutatós cím. Megmondhatod, hogy Te ott leszel nekik és segítesz, ahogy tudsz, de most nem szeretnéd ezt a plusz felelősséget, főleg, mert egy saját gyereket se tervezel.

2020. máj. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!