Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy győzhetném le ezt az érzést?

Hogy győzhetném le ezt az érzést?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, elég jómódú családból származik. Dolgozik és tanul is mellette, de a szülei sok pénzzel segítik, van saját lakása, tehát maximum csak a rezsit kell magának állnia. Sokszor előfordul, hogy úgy veszem észre, hogy felvág a dolgaival. Ruhák, technikai kütyükből is a legújabbak, stb.

Én nem keresek rosszul, de aki Budapesten él, az tudja, hogy nem éppen olcsó itt a megélhetés, főleg az albérlet miatt. Támogatnak a szüleim, amennyire tudnak, de mi sosem voltunk annyira gazdagok. Nem élek rosszul én sem, én is sokat vásárolok (igaz, nem ilyen összegekben), de például egy utazásra nekem 4-5 hónapot kell spóroljak, hogy minden költségem meglegyen.

Eléggé rosszul érzem magam, mikor küldi, hogy most éppen megint mit vett. Félreértés ne essék, nem sajnálom tőle, de valamiért olyan fura érzés kerít a hatalmába. Irigylem kicsit az életét, hogy nem kell albérletre költenie és költheti két kézzel a pénzt, amiért egyébként részben dolgozik csak meg. Mit tehetnék, hogy elmúljon ez az érzés és ne legyen ilyenkor rossz kedvem? Ráadásul ilyenkor tök rossz barátnak érzem magam. Szóvá tenni nem szeretném, hiszen nincs jogom hozzá, hogy megtiltsam neki, hogy ezeket ne ossza meg velem.



2020. ápr. 29. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Ha igaz barátod, akkor megérti, ha megkéred, hogy ne kérkedjen előtted a holmijaival. Ha megsértődik akkor sose volt rendes barátod.
2020. ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Én ezt úgy tudnám összefoglalni, hogy Te meg arra lehetsz büszke, hogy amit elérsz, azt önmagad éred el. Az ilyen teljesítményt sokkal többre tartom, és értékesebb is, mint azt, hogy valaki nem a saját érdemei miatt "szórhatja a pénzt". Ettől még a barátnőd. Ne irigyeld, nem biztos, hogy neki a jobb!
2020. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha így érzel, akkor lehet tényleg rossz barát vagy.


Mivel nem ismerem a lányt, nem tudom, hogy kérkedésből "mutogatja" a dolgokat amiket vesz, vagy egyszerűen csak szeretné a barátnőjével megosztani, hogy boldog amiért vett valamit magának.


Igen, ő olyan dolgoknak van a birtokában amiért nem ő, hanem a szülei dolgoztak. És? Ez lenne a nagy ok / indok a féltékenységedre? Azt mondod, nem sajnálod tőle. Én azt gondolom, hogy de. Mert ha nem sajnálnád, akkor nem éreznél irigységet, egyszerűen csak elfogadnád, hogy ő teljesen más körülmények között él mint te.

Ha úgy tetszik "szerencsésebb".


A másik pedig..Azt mondod, nem élsz rosszul, és egy utazásra is 4-5 hónap alatt megvan a pénzed.

Akkor mi a problémád végülis? Tehát nem is az a helyzet, hogy te nélkülözöl, és rosszul keresel ő pedig mindent megkap/megvesz. Te egyszerűen irigy vagy.


Nem tudom, ezen hogy lehet változtatni, én is voltam hasonló helyzetben mint te.

Egy dolgot leszámítva, én nem éreztem a barátnőm irányába se féltékenységet, se irígységet.

2020. ápr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!