Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet az őszinteség miatt...

Lehet az őszinteség miatt nincs túl sok barátom?

Figyelt kérdés
Tehát van 4 barátom, akikkel tényleg nagyon jóban vagyok, meg rajtuk kívűl van néhány haver (7-8) akikkel bulizni szoktunk eljárni. Azt kell rólam tudni, hogy őszinte ember vagyok, ami a szívemen az a számon. Ha kérdezik valamiről a véleményem, nem fogok csak azért hazudni/kamuzni, hogy esetleg ne sértsem meg a kérdezőt. A napokban olvastam, hogy vannak az őszinte emberek és akiknek vannak barátai. Ez elgondolkodtatott; lehet azért nincs hatalmas baráti köröm, mert direktbe megmondom a véleményem, ha kérdezik? Manapság megéri “simulékonyabbnak” lenni, hogy jobban elfogadják az embert?
2020. máj. 5. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet van abban valami, amit írsz, de ha csak a simulékonysággal érsz el embereket, azok között hiába is keresnél barátot.

Viszont a meglévő 4 barát nem is olyan rossz arány ám, van akinek, még 1 se jut.

2020. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor a barátaid, ha konkrét segítséget adnak, amikor igazi bajba kerülsz. Addig csak haverok.
2020. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ahhoz képest 4 tényleg nem rossz, csak néha vágyom több ember barátságára is.

#2 ezek az emberek már bizonyítottak többször is 10 év alatt, úgyhogy nem fogom rá minden ismerősömre, hogy mekkora spanom.:D ezért is írtam, hogy van 7-8 haverom, mert velük csak a szórakozás/buli megy, de segítséget tőlük nem várok ha baj van.

2020. máj. 5. 12:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A 4 barát és 7-8 haver mióta kevés? Minőségi emberi kapcsolatokból ennyi bőven elég, nem a mennyiség számít. Én is nyers vagyok és őszinte minden helyzetben, a barátaim is ilyen emberek. Nem érzem úgy, hogy szükségem lenne több barátra, azért meg nem játszanám meg maga, hogy olyan emberek kedveljenek, akik igényelnék a finomkodást, a felszínességet és a kétszínűséget.
2020. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nincs kicsi baráti köröd. A legtöbb embernek ennyi idősen 1-2 vagy max 3 barátja van, van, akinek még ennyi sem.
2020. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az őszinteség és a szókimondás egész mást jelent. Plusz az sem mindegy, hogy ha el is mondod a véleményed, azt hogyan teszed. Ugye őszintén is lehet a negatív véleményt is építő kritikaként és bunkó beszólásként előadni.
2020. máj. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyébként 23 éves vagyok.

Bunkó lenni azért nem szoktam, kulturáltan is meg tudom fogalmazni a véleményem. Azért gondoltam, hogy nincs túl sok barátom, mert azt látom más ismerősöktől, hogy mindig más emberekkel posztolnak, járkálnak el erre-arra. Persze ez nem jelenti azt, hogy nagyon nagy barátok, csak feltűnt.:)

2020. máj. 5. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:

4 barát az szerintem nagyon magasan átlag feletti.

de persze fejlődni lehet.

első benyomás

című könyvet ajánlom. Van benne olyan rész, amivel helyre tudod tenni, hogy mi még az őszinteség, amivel a "hiteles" pozitív jelzőt kaphatod másoktól, és mi az, ami már bunkóság.

2020. máj. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet valaki úgy is őszinte, hogy vele nem bántja meg a másikat. Elmondhatod a véleményed, amit úgy csomagolsz be, hogy őszinte vagy, de közben mégsem tiporod a földbe a másik embert. Ami a sok barátot illeti, ez egyfelől pozitív dolog, hogy sok van neked, másfelől viszont vigyázz, mert sok felé "szóródhatsz", a figyelemed szétszórt lesz, több ember igényeinek kell megfelelned. A másik, hogy ne ess abba a csapdába, hogy ne állj mindig mindenkinek ugrásszerűen a rendelkezésére, mert egy idő után ezt fel fogják ismerni, és a megfelelési kényszeredet kihasználva (ha lenne !) csúnyán visszaél(het)nek vele. Azért tudom, mert tapasztaltam.
2020. máj. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!