Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátkoznátok itt gyakorin?

Barátkoznátok itt gyakorin?

Figyelt kérdés

Szívesen beszélgetnék valakivel aki normális. 😀

F/19



2020. máj. 13. 18:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
mai egyik legjobb barátomat innen ismertem meg. vannak itt normálisok is. aki keres talál.
2020. máj. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

A szívesen beszélnék veled dumásoknak sok esetben:

Nincs realban beszélgető partnerük se, defektesek.


Aztán 3 csoport van még:


A negatív, defektes, fura emberek.


Vulgáris, unalmas.


S azok, akik tisztában vannak ezekkel s tudják, hogy az ilyen itteni pacsizáz semmit nem ér. (pl én is így gondolom s tudom)


Lélektantól kezdve a kommunikációig sok mindennel tisztában vagyok.


De ezt nem fejtem ki, mert több kötetes könyv lenne.



Csak egy tényt is elég mondanom:

A kommunikáció alig 7%-a a verbális k., az összes többi, ami kiegészíti azt az személyes találkozó alatt egészíti ki.


Ezért haldokolnak az emberi kapcsolatok (tanulmányom is volt ebben témában).


Elektronika és pötyögtetés.


Amikor ilyen emberrel elkezd személyesen beszélni az ember, szembesül azzal, hogy életképtelen a kommunikációra az illető vagy naaagyon hosszú idő alatt rázódik bele.


S van az "első benyomás" akarva akaratlanul.


Barátkozz realban!

Tanulj meg ismerkedni, megszólítani, leszólítani másokat.


Sajnos az egyre fiatalabb generációkban nagy defektek lesznek (már vannak) ez miatt.


A gyerek nem tanul meg beilleszkedni, nem kutatja s tapasztalja meg, kik szimpik nekik, nem tudja megszólítani a másikat, nem élnek gyermekkort sok esetben.


Nem képesek kezelni a helyzeteket, probléma megoldó képességük kuka (szavakban s tettekben is), nem tanulnak meg osztozni, jónak lenni a másikhoz.


Egy durván öncentrikus lebutított világ fejlődik (tovább, mert ez már jelen van).


Nagyrész lelki hulladék gyár kb.


Nagyon sok "beteg" ember jár kezelésre.


Nálam is vannak, akiknek már fizikai tüneteik vannak csúnyán a lelki gondokból eredő problémák miatt.


Egy befásult agynak nehéz felülírni a "programját".


De akiknek sikerül azok hatalmas pozitív irányba változik az életük.


Hatalmas témakör tud lenni a "barátkozás", ha minden részletére kitér az ember.


Naaaaagyon ritka, ha értelmes barátság születik online-n, ami persze idővel személyes talikba megy.


Viszont sok olyan embert ismerek, akik csak tévhitben vannak, hogy barátság.


Majd vissza olvasom (ha megengedik) s azt látom, hogy konkrétan egymás szemetesei...


Ezzel pedig szembesíteni kell az illetőt, hogy ez nem jó. Pozitív téma max a hobbi volt, de ott is elég soványka a téma.


A másik s alap, ami fontos:

Önismeret s önfejlődés.


Akinek van józan esze az pedig érti miről van szó s mennyire összefügg a fent említettekkel.

2020. máj. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó azt azért nem árt észben tartani, hogy a jelenlegi helyzetben nem sok lehetőség van személyesen ismerkedni, mivel minden közösségi hely zárva van, az emberek is bezárkóztak az otthonukba. Meg nekem nem tetszik, hogy ennyire ledegradálod azokat akik interneten ismerkednek. Miközben olvastalak, olyan érzésem volt, mintha anyámat hallgatnám. Képzeld nem egy barátot, kapcsolatot szereztem az internetről és ezek tök normális emberek voltak, ahogy én sem tartom magamat lelki beteg, defektes embernek. Az, hogy valaki interneten ismerkedik, nem azt jelenti, hogy személyesen képtelen a kommunikációra. Persze vannak fura emberek az interneten, ahogy a való életben is, úgyhogy erről ennyit.
2020. máj. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!