Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudom leállítani?

Hogy tudom leállítani?

Figyelt kérdés
Van egy "barátnőm", akivel kezdetben jó volt a kapcsolatunk, de aztán előjött az igaz énje. Mindig leszól és megpróbál lebeszélni az álmaimról. Nagyon durván megpróbált anno lebeszélni a jelenlegi páromról. A jelenlegi munkahelyemre mikor felvettek, végig azt hallgattam, hogy nehogy oda menjek, mert az ismerősének az ismerőse utálta. Én kipróbáltam, nekem bevált. Azóta is hallgatom, hogy ő pedig megmondta, hogy ez egy rossz hely, csak én nem veszem észre. Leszólja az öltözködésemet, a képeimet a közösségi oldalakon,a blogomat, még azt is hogy hova megyek nyaralni. Nagyon idegesítő már. Ráadásul ő maga sem következetes. Elvégeztem régebben egy kurzust, amiről szintén megpróbált lebeszélni, majd rá egy évre ő is elvégezte. Sokszor elmondta, hogy ne vállaljak gyereket, mert az tönkreteszi az életem és utána nincs jövőm. Erre egyszer azt mondta, hogy ő szeretne gyereket. Ha viszont én próbálok meg neki tanácsot adni, akkor megsértődik, mert szerinte én ne adjak neki tanácsot, hiszen nekem rossz párkapcsolatom, rossz munkahelyem, és irreális céljaim vannak. Igazából nem is tudom mi szüksége van rám, ha rossz véleménnyel van rólam, kritizál, és nem érdekli a véleményem. Ennek ellenére folyton nyomul, lelki szemetesládának használ. Már mondtam neki párszor, hogy ez így nem megy, de olyankor meg kiborul, hogy ő senkinek se elég jó. Nem akarom még ezek ellenére se nagyon megbántani. Sajnos nagyon konfliktuskerülő vagyok. De valahogy szeretném leállítani.
2020. máj. 14. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazi energiavámpír.

Én nem beszélnék vele.

2020. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel barátnők vagytok, ezért érdemes lenne egy komoly beszélgetést beiktatni. Udvariasan, de határozottan szembesítened kellene a viselkedésével, kérdezd meg tőle, hogy miért így áll hozzád, mi áll mindezek hátterében. Talán még ő sem jött rá, hogy ez mennyire toxikus. Mondd el neki a saját nézőpontodból hogy hogyan esik, amikor ennyire leszól mindent. Ez talán segít, talán elindul valami javulási folyamat. De ha menthetetlennek tűnik az ügy továbbra is, akkor jobb lenne megszakítani vele a kapcsolatot.
2020. máj. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!