Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet tenni? Leállítanátok a barátotokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bevallom életemben először tanácstalan vagyok. Van 1 nagyon jó barátom, akit 1000 éve ismerek és szinte a testvéremként szeretem.


Már régebben is láttam (tudtam), hogy bejön neki a feleségem. Nem ez az első eset, hogy a haveri társaságban bepróbálkozik nála valaki annak ellenére, hogy ő sosem ad rá okot. Maximum közvetlen, mosolygós és barátságos. Ezeket a helyzeteket mindig lereagálta, sosem szóltam bele. Nem vagyok az a féltékenykedő idegbeteg típus, 100%-ig bízom a feleségemben.


Viszont nem tudom most mit csináljak. A múltkor összejött a társaság és szórakoztunk egyet. Feltűnt, hogy ez a barátom folyamatosan a feleségem után megy és félreérthető célzásokat tesz, amiket nyilván határozottan elutasított és megpróbálta kerülni is utána. De ahogy legurított 1-2 sört jóval bátrabb lett és már én sem hagytam szó nélkül.

Persze mondta, hogy sosem tudna nekem ártani és csak simán nagyon bejön neki a feleségem és legyek büszke arra, hogy mennyire szép és okos. Oké, büszke vagyok rá, nem is zavar ha megnézik vagy bepróbálkoznak nála, mert mint mondtam bízom benne. Birka türelmem van, de nem szeretem ha átlépnek egy határt, amit elmondtam egyértelműen.


Most hétvégén megint lenne egy találka, de a feleségem egyértelműen kijelentette, hogy neki ez nem hiányzik, menjek nyugodtan egyedül. Nem akar konfliktust sem kettőnk között és magának sem akar felesleges gondot.


Oké, elfogadnám, viszont számomra nem megfelelő, hogy az egyik legjobb barátomat és a feleségemet nem tudom összeengedni, mert folyamatosan mászna rá.


Nyilván ha nem érti meg, akkor megszakítom a barátságot, de hiába próbáltam vele beszélni, azt mondja sosem próbálkozna be a páromnál, de nem így látom.


Tudom, naiv vagyok meg ezek szerint nem vagyunk barátok. Csak még nem sikerült feldolgoznom és felfognom.


Ti mit tennétek a helyemben? Még 1x utoljára beszélnétek vele vagy megszakítanátok a kapcsolatot? Vagy egy állastól észhez térne? :D nem vagyok az erőszak híve, de párszor már a múltkor is bennem volt, hogy adnék neki legalább egyet...


Azt sem szeretném, hogy a párom frusztrált legyen egész este...


2019. márc. 12. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a pia miatt van, mert elveszi az eszét. Józanul tudja hol a határ. Nem szabad vele olyan helyre menni ahol van pia, ennyi.
2019. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is ezt gondoltam először, de csak nem hagy nyugodni, hogy akkor előbb-utóbb józanul is megteszi.
2019. márc. 12. 15:12
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez kemény, kérdező. Én nő vagyok, megpróbálom a másik oldalról nézni. Ha az egyik legjobb barátnőm folyamatosan félreérthető célzásokat tenne a férjem felé, biztosan nem lenne sokáig a barátnőm. Igen, valószínűleg megpróbálnék vele beszélni, hogy mégis hogy gondolja, hogy rámászik az én házastársamra? Mi ment tönkre a fejében, hogy ezt elfogadhatónak tartja?

És azt gondolom, bármit is mondana rá, nem tudnék ezen túllépni, úgyhogy megszakítanám vele a barátságot.

És tudod, itt nem az a legfontosabb infó, hogy csak piásan hajt rá, vagy az, hogy igazából mindegy, mert bízol a feleségedben... Az a legfontosabb, hogy ez a barátod nyilvánvalóan nem tisztel téged, nem tiszteli a házasságotokat. Ez pedig így nem barátság.

33/N

2019. márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!