Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet, hogy eddigi...

Hogy lehet, hogy eddigi életem során nem találkoztam egy tiszteletreméltő rendes emberrel, mindenki az egoját táplálja, valaki akar lenni?

Figyelt kérdés
Miért nem tudják elengedni az emberek az egojukat? Olyan szánalmas és gyerekes, hogy úgy védelmezik azt mint valami drága kincset, pedig nem is az a legszebb dolog ami az embernek van.
2020. máj. 15. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Ez csak a te feltételezésed; egyáltalán nem biztos, hogy igazad van. Nem tudom, hány éves vagy, de elég nehezemre esik elhinni, hogy se a családban, se az iskolában, se munkában, se barátaid között... sehogy egyetlen nem beképzelt emberrel sem találkoztál. Ha így érzed, lehet, hogy veled van a baj.
2020. máj. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A szüleimen kívül nem találkoztam normális emberekkel eddig sajnos.


32 éves vagyok egyébként és elég sok helyen megfordultam már, különféle társaságokban, közösségekben, de a séma ugyanaz mindenhol, mindenki a kis egocskáját védelmezi foggal-körömmel és valakinek tűnni akar.

2020. máj. 15. 10:28
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Vagy lehet, hogy csak te vagy nagyképű, és nézel le mindenkit.

Tudod, ha úgy érzed, hogy csak te vagy helikopter, akkor ott valami nincs rendben...

2020. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ki a búbánat állna ki értem, ha nem saját magam?

Hozhatnál konkrét példát, mire gondolsz, mert ez így, példa nélkül számomra pont az ellenkező érzést kelti.

2020. máj. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4


Pont az a baj, hogy ki kell állnod magadért. És pont az ego miatt van, mert az emberek többnek akarnak tűnni mint mások, különlegesnek akarják érezni magukat, nem elég nekik az, ha mindenki egyenlő. És ebből a magatartásból ered az össze konfliktus és az is, hogy mindig olyan helyzetbe kerülsz, hogy ki "kell" állnod magadért.


Mennyivel jobb lenne egy olyan világ, ahol nem kell kiállnod magadért, és mindenki egyenlő és nem ér támadás ugye?

2020. máj. 15. 10:52
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Te egy borzasztó ember lehetsz. Kezdem érteni, miért érzed úgy, hogy senki nincs melletted. Ez igaz is, csak épp ennek az oka te vagy. :D
2020. máj. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6


Mellékelnél egy magyarázatot is, hogy mire alapozod véleményed?

2020. máj. 15. 11:04
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

4-es vagyok

És ki döntené el, hogy mi az a sablon, amibe mindenkit beleszuszakolnának?

Az egyszerű ember lenne a mérték, vagy az aki egyenlőbbnek gondolja magát másoknál.

Te is tudod, hogy ez abszurd.

2020. máj. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

4


Az egyszerűséggel nincs semmi baj véleményem szerint, ez csak az undok, nyughatatlan emberek kezdték el, hogy feljogosítva érezhessék magukat minden hülyeségre, esetleg szemétségre.


Igen, szívesebben léteznék egy egyszerű emberek által lakott világban mint a jelenlegiben, ha ezt szeretnéd hallani.

2020. máj. 15. 12:14
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
Arra alapozom, ahogy itt megnyilvánulsz. Süt belőled, hogy lenézel mindenkit, magadat meg valami felsőbbrendű lénynek tartod.
2020. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!