Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátom volt, el sem...

Legjobb barátom volt, el sem búcsúzott. Nektek is rosszul esne?

Figyelt kérdés

Van egy srác, akivel az elmúlt 1,5 évben lakótársak voltunk albérletben és munkatársak is, így rengeteg időt töltöttünk együtt. Nagyon jól kijöttünk egymással, sokat filmeztünk, eljártunk együtt iszogatni, ismertem a barátnőjét is, beszélgettünk is sok személyes dologról. Én a legjobb barátomnak gondoltam őt és szerintem ő is engem, legalábbis másokkal nem nagyon találkozott a szabadidejében a barátnőjén kívül, és egészen személyes dolgokat is megosztott velem.


Most a barátnőjével úgy döntöttek, az ország másik felében kezdenek közösen új életet. Egy ideje már tudtam, hogy el fog költözni az albérletből, a munkahelyünkön is felmondott, aztán azt is mondta pár hete, hogy "valamikor májusban" lesz a költözés, de többet nem.

Én most hétvégén elutaztam a szüleimhez, és szombaton jött tőle egy sms, hogy úgy alakult hogy vasárnap délelőtt fog kipakolni és kiköltözni az albérletből.

Mire én vasárnap este visszaértem, már csak az üres szobája volt. Mindent elintézett, kulcsokat a főbérlőnek visszaadta, így már semmi dolga a lakásban, ma pedig már el is utaztak a 300 km-re lévő másik városba.


Azért nekem ez rosszul esik, hogy 1,5 együtt lakás és barátság után egyszer csak így lelép, hogy pénteken még együtt laktunk ott, vasárnap egy üres lakásra érek vissza, és erről csak egy sms-ben tájékoztat.


Én a legjobb barátomnak tartottam őt, hiányozni fog és azért jól esett volna valamilyen szinten elbúcsúzni. Nyilván nem nagy sírós összeborulásra gondoltam, elvégre férfiak vagyunk, de azért pár szó, hogy jó volt együtt lakni, hogy majd keressük egymást, egy kézfogás, egy ölelés esetleg... Nekem olyan furcsa, hogy így zártuk le, főleg hogy ki tudja, látjuk-e egymást még valaha?


Nekem ez rosszul esik, megbántott, nincs is kedvem írni neki, pedig megkérdezném, milyen az új lakás, stb. De nem tudom, ő még a barátjának tekint-e ezek után.


Túlreagálom vagy nektek is rosszul esne ez?


26/F



2020. máj. 18. 14:47
 1/5 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Szerintem ez természetes dolog, hisz még is csak barátok vagytok. Szerintem várj egy picit és ha nem keres akkor írj neki egy kis üzenetet vagy valamit, hogy azért kár hogy nem köszönhettetek el egymástól vagy valami hasonlót, ezt rád bízom, de onnantól kezdve vagy él a lehetőséggel és folytatja a beszélgetést és elmondja miért tette,vagy kiadod magadból ami legalább nyomaszt és ha úgy alakul könnyebb lesz tovább lépned. Lehet csak nem tudta mit mondjon, vagy nem érzelgős típus és félt attól, hogy csak honvágy gyötörné, végül is ezek is opciók. Mivel nem ismerem az illetőt, így sok lehetőség van.

2020. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hogy úgy sikerült megoldanom a költözködést, hogy nagyon hirtelen jött. Erről nem lehet minden esetben jó előre szólni - arról különben is szólt, hogy mostanában fog kiköltözni.

Plusz nem mindenki szeret búcsúzkodni.

Szerintem nem gáz.

2020. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Én most hétvégén elutaztam a szüleimhez, és szombaton jött tőle egy sms, hogy úgy alakult hogy vasárnap délelőtt fog kipakolni és kiköltözni az albérletből."


Arról szerintem ő nem tehet hogy épp nem voltál ott és akkor mehettek. Írt szombaton hogy úgy alakult hogy vasárnap mehet, akkor ennyivel te is visszautazhattál volna hogy elbúcsúzzatok, mivel ő nyilván nem fog a költözés alatt beállítani a szüleidhez.

Ez nem ellened szól, biztos jó lett volna ha elköszöntök de ha egyszer akkor tudta meg hogy mehet amikor nem vagy ott azzal nem lehet mit kezdeni.

2020. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is rosszul esett volna. Sajnálom.

Különben tényleg elég rosszul jött ki az egész, ha belegondolsz az ő helyzetébe, neki aznap kellett költöznie, talán várjon még egy napot? Vagy utazzon el hozzád elköszönni? Fura egy helyzet..


Sajnos ez a felgyorsult világ eredménye. Egyre többször tapasztalom, én már nem is tekintek senkit a barátomnak, mert annyiszor ráfáztam. És kezdem azt hinni, hogy ebben a milliőben, amiben élünk, minden rohadt gyors, és folyton változik, semmi nem állandó, miért éppen a barátság lenne kivétel?


Én azt javaslom, mégiscsak írj rá, ha még kíváncsi vagy, jelentett számodra valamit. Biztosan örülne.

2020. máj. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy neki megy nehezen a búcsúzkodás és pont az általad írt sírós összeborúlást akarta elkerülni, így könnyítve meg a dolgot.

Az is lehet, hogy azért nem írt még mert elég elfoglalt. Új neki a hely, pakolnak ki, rendezkednek be, ismerkednek a környékkel, munkát keresnek ott, stb.

Írj rá!

2020. máj. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!