Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Gyerektelen emberek kozul...

Gyerektelen emberek kozul erezte mar valaki megalapozottnak, hogy ismerose arra hajt, hogy a javara, vagy gyerekeere vegrendelkezzen?

Figyelt kérdés

Regi baratsag, ami hosszu idore kifulladt, vegetert, ujra lett elesztve. Ket no, negyven eves kortol. Ebben semmi gyanus nincsen.

En ferjhez mentem egy nalam idosebb gyerektelen egyke ferfihoz, es kenyelmesen, biztonsagosan elunk.

O negyven folott egyedulallo anya lett. Anyagilag fenyegetve nincsen.

En mindig feltem a gyerekektol, de mas barataimeval hamar osszebaratkoztam. Vele szemben borzaszto buntudatom volt, ugy ereztem, mintha a torkomon akarna lenyomni a gyereket, es szenvedtem nala. Nagyon negedes lett velem szemben, azt hittem, az anyasag. Pont az volt a baj annak idejen, hogy kihasznalt, jol elvoltunk, ha eszebe jutottam, maskor meg nem is leteztem.

Szoval par even at latogattam, nagyneninek nevezett a kisgyerek elott, es annyira szivelyes volt, en meg alig vartam, hogy hazamehessek.

Szoval egyszer megkoptak a latogatasaim es aztan hosszas nyuglodes utan kifakadt, en meg megkonnyebbultem.

Azt ereztem, hogy ez egy hazugsag volt. En nem szeretem a nagyon elkenyeztetett kisgyereket es szornyu buntudatom van. O pedig csupa szepet es jot mondott, mintha a Mikulas lennek, mikor mentem.

Utolag jutott eszembe, ahogy szamolta helyettem, melyik rokonomtol mi fog majd ram maradni, mikor az o halalukra en soha eletemben nem gondoltam. De azt tudta, hogy a ferjem mindent ramhagy.

Ertem is persze, hogy az ember anyatigris, a gyereke a mindene.

Ha nem verjuk el, jotekony celokra hagyjuk, hagyom, meg alakulhat ugy, hogy mostoha nagyszulo leszek, allatmenhely, barmi.

Nem akarok egy most elcseszett nevelesu kisfiura vegrendelkezni, akinek az anyukaja szuletese elott szart a fejemre.

Minden alkalom, es ezert ereztem magam rosszul, egy nem oszinte ramtukmalas volt.

Hu, de hosszu! Nem az erdekel, hogy mas szerint paranoid boszorka vagyok-e, hanem hogy gyermektelen emberek ereztek-e hasonlot. Mas egy unokahug, aki kedves, termeszetesen.



2020. máj. 19. 02:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

En olyat tudok elkepzelni mintha olyan egyedül lenne segitseg es minden nelkül, hogy ketsegbeesetten kapaszkodik mindenkibe, màr a racionalitàson is tul.

Javasolj neki életbiztositàst vàlaszul.

2020. máj. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet csak a silány íráskép miatt, de én nem látom ebben azt a pontot, amikor elkezdte abba terelni a dolgot, hogy végrendelkezz a gyereke javára.

Hasonlót nem láttam, viszont az én keresztanyám egyedülálló, gyermektelen és jóval idősebb, ő szokta mondogatni, hogy úgyis mi (öcsém és én) kapunk utána majd mindent. És mivel én nem akarok gyereket, valahogy kezd magától értetődővé válni, hogy én is szokatlanul nagy összegben kellene támogassam az öcsém (egyelőre egy) gyerekét. Nekem meg ez fura. Tudnám mire költeni most és később is a saját bevételem.

2020. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Pont az volt a baj annak idejen, hogy kihasznalt, jol elvoltunk, ha eszebe jutottam, maskor meg nem is leteztem."

Azt hiszem, itt van a kutya elásva, és ezért van ilyen megérzésed, annak ellenére, hogy nem hangzott el konkrétum. Hallgass a megérzéseidre.

2020. máj. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

ÉN 33 éves srác vagyok. Anyámnak nemrég halt meg egy barátnője (természetes úton). Anyám többször mondta, hogy ez a barátnője, aki gyermektelen és nincsenek már hozzátartozói, de jó lenne, a budapesti lakásai közül legalább egyet rá hagyna, így az én lakhatásom meg lenne oldva odafenn. Én ezt mindig undorítónak éreztem és meg is mondtam neki, hogy ilyenekre apellálni gondolat szintjén sem szabad. Szóval létező jelenség.

Funfact: a teljes vagyonát végül az egyházra hagyta.

2020. nov. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!