Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet elengedni egy...

Hogyan lehet elengedni egy közel négy éves barátságot, ami mára igencsak megromlott?

Figyelt kérdés

Iskolás lányok vagyunk majdnem három év korkülönbséggel. Én az idősebbik vagyok.

Mikor megismertük egymást, szinte kisgyerekek voltunk, és akkor még nem is gondoltuk volna, hogy ebből később barátság lehet. De mégis az lett a kezdeményezésemből. Beszélgettünk, nagyon sok mindenen keresztül mentünk együtt, ám a távolság miatt, ami a lakóhelyeink között volt, nem engedhettük meg, hogy heti, havi szinten találkozhassunk. Ehelyett telefonon tartottuk a kapcsolatot. Néha-néha összefutottunk, de ilyenkor a korkülönbség miatt csupán a röhögcsélésről szólt az egész. Nagy terveink voltak, igaz csak gyerekesek, de váltig állítottuk, hogy mi ezeket az álmokat egytől egyig megvalósítjuk. Sajnos vagy nem sajnos, az emberek változnak, és így történt ez velünk is. Én felnőttesebben kezdtem el vélekedni a világról, egyedi nézetekkel, ő viszont ment a társai rossz útján. Eleinte (tudom, nem szép dolog) megpróbáltam megváltoztatni, de a számtalan kudarc után feladtam, és itt kezdődtek a problémák. A barátnő kezdett furcsán viselkedni, valahogy ellenséges lett velem szemben, annak ellenére, hogy én elmagyaráztam neki, ez nem esik jól. Nagyon sok vitánk volt napi szinten, amiknek az oka rendszerint valami pitiáner dolog volt.

A veszekedések ugyan alábbhagytak, ma már nem keres engem olyan gyakran, mint azelőtt, és mikor igen, akkor is csupán unaloműzés szempontjából hív. Én még ragaszkodom a kapcsolathoz, viszont ez így nem sokáig tartható. Kérem véleményeteket az ügyről, és valami megoldást is arra, hogy végleg megszabaduljak ettől a semmirekellő barátságtól.



2020. máj. 20. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Pa kis aranyom pa

Nem zavarom mar

Csak elhagyom pa

2020. máj. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2020. máj. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, sokan adtak ilyesmi tanácsokat, de nekem nem megy, mert halálosan ragaszkodom hozzá
2020. máj. 20. 20:04
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért köszi, majd megnézem a videót is
2020. máj. 20. 20:05
 5/5 anonim ***** válasza:
4 éves barátságom ment tökre egy hülyeség miatt. Persze az is megromlott először. Eleinte nagyon jóban voltunk, én kicsit más vérmérsékletű voltam mint ő, de sose kényszerítettem semmire, nem vittem bele semmibe. A párja szerint rossz hatással voltam rá, nem is igazán lehettünk együtt az iskolán kívül. Végül volt egy félreértés, és mondtam hogy nekem ilyen barátnőre nincs szükségem. Eleinte üresnek éreztem mindent, hogy most kiben fogok bízni, kivel beszélem meg a dolgaimat. Pár napig volt egy így, aztán lett másik barátnőm. Túl lehet élni, csak engedd el, neki már nincs szüksége rád.
2020. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!